Skocz do zawartości

Kupno nowego forestera: salon vs egzemplarz z zagr. salonu


NewMember

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chcę kupić forestera - z silnikiem 2.0. Do wyboru mam salon w Polsce z jego niezłymi cenami oraz oferty firm (oczywiście nie podaję nazw ani linków ale z pewnością wiecie co mam na myśli), które reklamują się, że sprowadzają nowe auta i podają ceny niższe o nawet kilka tysięcy za dobre wersje. To ciekawe bo ceny w salonach w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii niskie nie są.

 

To nie jest zakup zegarka Casio - co byście mi poradzili?

 

Dzięki za pomoc

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupilbym auto w salonie w Polsce. Jeszcze zdazysz sie zalapac na promocje z zimowymi oponami... zreszta o cenie napewno tez mozna pogadac. Do Polski sprowadzane sa czesto auta uszkodzone w transporcie, wiec to ryzyko. No chyba ze sam kupisz w salonie za granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moge zapytac dlaczego wszyscy tutaj sa tacy tajemniczy :shock: ??

Nie wymieniacie nazw krajow , nazw firm niebawem nie bedzie wolno wymieniac nazw samochodow,cos mi to dziwnie pachnie i nic z tego nie rozumiem.Przeciez forum jest po to by sluzylo ludowi :lol: moze mi ktos to wyjasnic ?? Bardzo prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też przymierzam się do kupna Subaru Legacy

 

przeglądnąłem ofertę brokerów no i wersja którą chce kupić mogę nabyć za 28 tyś euro (cena z wszystkimi opłatami, która można podobno jeszcze negocjować) w Polsce cena tego auta to 31,5 tyś euro

jak rozmawiałem w salonie w PL to handlowiec powiedział mi że mogę dostać rabat w wysokości 2% (trochę śmieszny ten rabat w porównaniu do konkurencji, ale to już jest inny temat) czyli po rabacie cena na gotowo około 30 tyś euro

zaoszczędzić można 2 tyś. euro a to już jest całkiem sporo

 

miało być 3 tyś euro a nie 2 się machnełem

 

jedyny mankament to sposób rozliczenia (dziwnie do tego podchodzą), ale to myśle jest kwestia negocjacji, niby można zrobić to poprzez rachunek powierniczy, ale zaliczkę chcą żeby poszła bezpośrednio do dilera za granicą

no i do tego dochodzi czas oczekiwania aż sciągną auto do Polski, jak auto stoi w salonie to wynosi on około 4 tygodni

 

Broker którego ofertę przeglądałem ściąga auta z Litwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozmawiałem w salonie w PL to handlowiec powiedział mi że mogę dostać rabat w wysokości 2% (trochę śmieszny ten rabat w porównaniu do konkurencji, ale to już jest inny temat)

Jaka konkurencja? Np. Peugeot/Citroen :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broker którego ofertę przeglądałem ściąga auta z Litwy

 

jakis miesiac temu bylismy z zona na nartach. na parkingu stalo Legacy i moja zona oczywiscie nie mogla nie zagadnac wlasciciela. chwila gadki i okazalo sie, ze gosc kupil full wypas wersje z silnikiem 3.0 za nie wiele wiecej niz my z silnikiem 2.0. zakupu dokonal w kraju uniu ale na wschod od PL. oczywisicie mowa o nowych z salonu. ja juz i tak mam pozamiatane bo auto kupione, ale skad taka roznica? czy u nas tez nie moze tak byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielo zawsze poproś jakiś dokument zakupu bo najczęściej to jest jak z wielkościa zlapanej ryby przez wedkarza ....

 

hmm, jakos na to nie wpadlem. ale moze ludzie wożą ze soba faktury zakupu auta na narty....

poza tym prosze nie odbierac tego zbyt osobiscie. zakup jest udany, obsluga byla bardzo mila i wystarczy, ze musialem po auto jechac przez polowe naszego pieknego kraju. zagranica juz w ogole nie wchodzila w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielo zawsze poproś jakiś dokument zakupu bo najczęściej to jest jak z wielkościa zlapanej ryby przez wedkarza ....

 

hmm, jakos na to nie wpadlem. ale moze ludzie wożą ze soba faktury zakupu auta na narty....

poza tym prosze nie odbierac tego zbyt osobiscie. zakup jest udany, obsluga byla bardzo mila i wystarczy, ze musialem po auto jechac przez polowe naszego pieknego kraju. zagranica juz w ogole nie wchodzila w gre.

To niewiele wiecej oscyluje prawdopodobnie w okolicach 50 tys, plus nieco zachodu, to sporo taniej niż w salonie ale sporo drożej niż 2,0. Pewnie ci powiedział ile dał tam w salonie ale do tego doliczył u nas vat i akcyzę plus koszty pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niewiele wiecej oscyluje prawdopodobnie w okolicach 50 tys, plus nieco zachodu, to sporo taniej niż w salonie ale sporo drożej niż 2,0. Pewnie ci powiedział ile dał tam w salonie ale do tego doliczył u nas vat i akcyzę plus koszty pozostałe

 

nie wiem, nie dopytywalem. ja mam auto i jestem zadowolony. i tak bym nie bawil sie w to ale jezeli rzeczywiscie tak jest to dlaczego? probowalem wyczytac cos ze strony ale ich jezyk jest mi calkowicie obcy.

podobno wszystko rozbija sie o fakt, iz SIP kupuje samochody poprzez niemcy. a tamci jakims innym sposobem. ale powtarzam, ze tak tylko slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem samochodu używanego, max 2 latka. W Polsce wszystkie używane Legacy H6 były bądź amerykańcami o nieznanym pochodzeniu, bądź samochodami kupionymi w SIP - z ceną jak dla mnie zaporową :( Znalazłem moje wymarzone Subaru w jednym z berlińskich ASO. Tylko 12.600 przebiegu, produkcja 2004 - pierwsza rejestracja 03.2005. Zadbane, bezwypadkowe. Gwarancja do 2008 (honorowana przez SIP).

 

Oszczędziłem majątek, bo samochód kosztował mnie 19.000 euro netto (do tego 17.500zł akcyzy + przegląd, rejestracja, ubezpieczenie). Sami policzcie, czy dobra cena...

 

Po roku mogę być tylko zadowolony z zakupu - wszystko jest ok.

 

Oczywiście - następne Subaru kupię w SIP. O ile będzie mnie na to stać. Przynajmniej serwisuję w moim lokalnym ASO (ostatni przegląd 1400 zł :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro .Identyczne auto ,tylko przebieg kolo 80000km sprzedalem na początku roku za 85000zl.Wiec okazje sie zdarzaja.Bedzie ich więcej bo coraz więcej firm i osob będzie pozostawialo auta w firmach leasingowych.Odkup auta np. 3 letni leasing to 25% wartości początkowej.Więc wcześniej czy pozniej klient auto polisingowe bedzie zostawial.(mniejsza rata) i pojawia sie one w sieciach ASO

PozdrAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała uwaga . Kupując samochód nie w salonie będziesz uważany przez SIP jako posiadacz subaru 2 kategorii , 1 są właściciele którzy zakupili pojazd w oficjalnym obiegu .Są to drobiazgi (ceny montażu nawigacji ,kolejność przyjmowania zgłoszeń na Plejady itp.)ale trzeba to uwzględnić . :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecińskie ASO traktuje mnie bardzo sympatycznie. Prezes jest rzeczowy, porozmawialiśmy, zaproponował sprawdzenie czy gwarancja obejmuje mój samochód itd. Obsługa też fajna - pamietają żeby oddzwonić jak obiecają. Złego słowa nie mogę powiedzieć (no, nie wiedzieli co to Aeroblades - ale takie sprawy można wybaczyć :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała uwaga . Kupując samochód nie w salonie będziesz uważany przez SIP jako posiadacz subaru 2 kategorii , 1 są właściciele którzy zakupili pojazd w oficjalnym obiegu .Są to drobiazgi (ceny montażu nawigacji ,kolejność przyjmowania zgłoszeń na Plejady itp.)ale trzeba to uwzględnić . :evil:

 

Nie zauważyłem takiego traktowania. Jedyny problem jaki chwilowo powstał, to uznanie gwarancji ze strony SIP, przed wymianą amortyzatorów. Gwarancja jest uznana, amory zamówione i będą wymienione.

 

Pozdrowienia dla P. Roberta z wrocławskiego salonu Subaru.

I dla pani też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...