Skocz do zawartości

Rezerwa STI


EnterAir

Rekomendowane odpowiedzi

Pany i panefki,

 

Czy u was też zapala się tak wcześnie rezerwa ? Początkowo myślałem,że zawiesił się pływak ale sprawdzałem i jest ok. Dodam,że paliwa przy tym stanie nie wchodzi więcej niż ok 25L. Czyli wskaznik pokazuje great 

20190223_092819.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EnterAir napisał:

Pany i panefki,

 

Czy u was też zapala się tak wcześnie rezerwa ? Początkowo myślałem,że zawiesił się pływak ale sprawdzałem i jest ok. Dodam,że paliwa przy tym stanie nie wchodzi więcej niż ok 25L. Czyli wskaznik pokazuje great 

20190223_092819.jpg

 Zdecydowanie za wczesnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W baku są w rzeczywistości (w Forku SG, ale pewnie niewiele się zmieniło w innych modelach, kształt baku jest taki sam praktycznie wszędzie) 2 pływaki które mierzą poziom paliwa. Jeden jest zintegrowany z pompą paliwa, patrząc od tyłu auta, po jego prawej stronie. Po lewej stronie baku będzie drugi pływak. Oba dają jakieś wskazania rezystancji w zależności od tego ile tego paliwa w baku jest - obecnie w moim przypadku są to delikatnie różne wartości. U mnie wszystko działało fajnie (rezerwa zapalała się gdzieś tak w 1/5 baku), do momentu aż wymieniłem zbiornik paliwa. Pompę paliwa przełożyłem tą, co miałem, ale nieświadomy niczego, nie przełożyłem tego co było z lewej strony zbiornika. Efekt tego jest taki, że teraz rezerwa nie zapala mi się prawie nigdy, nawet jak już paliwa nie ma wcale... Nie wiem, czy wskazania z tych 2 pływaków są sumowane i to daje efekt końcowy, czy też każdy z nich odpowiada za co innego (raczej to drugie - wskazówka poziomu paliwa działa cały czas i mnie więcej odpowiada rzeczywistości, tylko rezerwa się nie zapala)...

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jak się do niego dostać? Dostęp w tym przypadku rozumiem,że będzie od dołu? Pływak przy pompie jest ok więc pozostaje sprawdzić tylko ten drugi tak jak napisaliście. Będę wdzięczny za jakiś rysunek techniczny/foto jak to wygląda i jak się do tego dobrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Simon WRC napisał:

U mnie chyba jeszcze niżej. Zazwyczaj zanim się zaświeci, to ja już tankuję, bo mam wrażenie, że w zbiorniku pusto :).

Ja to samo, w momencie jak sie zapali to mam wrazenie, ze przejade max 10 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a to nie jest to tak że jest ona wyliczana że zużycia paliwa? Tak to jest w nowszych samochodach. Rezerwa a starczyć na ok 100km. Jeśli ktoś upala, a bak ma 55 litrów (na przykład). Auto pali 20l/100km to rezerwa zapali się chyba wcześniej. To taka moja teoria, pewnie ni jak się nie ma z prawdą. Ale na myśl mi przyszły emulatory wskaźnika paliwa w nowszych samochodach z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...