Skocz do zawartości

Ekspres do kawy


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, subleo napisał:

Najlepszy w tym zestawie jest spieniacz do mleka. Bardzo dobrze spienia mleko.

 

Sam spieniacz osobno potrafi  kosztować tyle co ten zestaw i jest rewelacja. W zestawie jest 14 kapsułek. Piłem Ethopie i Inspirazjone Napoli  bardzo mi smakują. 

 

Plus jest taki, że zajmuje mało miejsca i posiada bardzo wysokie ciśnienie bo aż 19 barów. Można konfigurować ile ma być kawy w filiżance lub kubku.

 

Minusem jest cena kapsułek ale przy dwóch kawach dziennie nie zbankrutuje. 

 

Będę testował inne kawy oraz czekolady :biglol:.

 

Ekspres pokecił mi znajomy który kiedyś sprzedawał takie sprzęty. 

 

IMG_20200901_175221.thumb.jpg.a90e68f1a24c60824655c6b3b10e7772.jpg

 

IMG_20200901_175149.thumb.jpg.8d5b9d8eb6ab8d42fe32bb611c2144d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, llkuba napisał:

Piłem Ethopie i Inspirazjone Napoli  bardzo mi smakują. 

 

Taki ekspres można traktować jako urządzenie równoległe do kawiarki czy ekspresu tradycyjnego. Po prostu, kawa z każdego z tych urządzeń/sprzętów jest inna. Ani lepsza, ani gorsza, po prostu inna.

 

Kapsułki mają tę zaletę, że można co kawkę, zmienić smak etc. W ekspresie tradycyjnym, w tych lepszych, można mieć maks. 3 gatunki kawy. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jaca68 napisał:

Są dostępne kapsułki wielorazowe i można je wypełnić dowolną zmieloną kawą.... nawet zbożową (całkiem popularna we Włoszech).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jaca68 napisał:

 

Używam kapsułek Nespresso nawet kupiłem odpowiedni zapas ;). Co prawda czekolada jest innej firmy.

 

7 minut temu, subleo napisał:

 

Taki ekspres można traktować jako urządzenie równoległe do kawiarki czy ekspresu tradycyjnego. Po prostu, kawa z każdego z tych urządzeń/sprzętów jest inna. Ani lepsza, ani gorsza, po prostu inna.

 

Kapsułki mają tę zaletę, że można co kawkę, zmienić smak etc. W ekspresie tradycyjnym, w tych lepszych, można mieć maks. 3 gatunki kawy. 

 

Tak ta kawa z tego urządzenia jest inna dlatego przed zakupem byłem na degustacji u znajomego który zna się na sprzęcie. 

 

Oglądałem duże ekspresy z młynkiem różnych firm które były dużo droższe a wybrałem mały (mała kuchnia, zawsze mogę zabrać na działkę) na kapsułki. Piłem różne kawy z rożnych ekspresów (Delonghi, Saeco, Jura) nawet z kawiarenki. Dużo firmy posiadają w biurach fajne ekspresy ale nawet porządny sprzęcie nie zmieni kiepskiej jakościowo kawy. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, aflinta napisał:

Są dostępne kapsułki wielorazowe i można je wypełnić dowolną zmieloną kawą.... nawet zbożową (całkiem popularna we Włoszech).

 

Znajomy też mówił mi o kapsułkach wielorazowego użytku. Ponoć są metalowe i plastikowe którą wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, aflinta napisał:

Są dostępne kapsułki wielorazowe i można je wypełnić dowolną zmieloną kawą.... nawet zbożową (całkiem popularna we Włoszech).

Ja nawet nie wiem czy ten tekst to prawda, ale z taką akcją anty kapsułkową się zetknąłem.

Jakbym taki miał to tez bym sam wielorazowe napełniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaca68 napisał:

Ja nawet nie wiem czy ten tekst to prawda, ale z taką akcją anty kapsułkową się zetknąłem.

Jakbym taki miał to tez bym sam wielorazowe napełniał. 

 

Mam 12 paczek kawy bo zawsze kupuję w hurtowni więc ta kapsułka może być dobrym pomysłem -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, llkuba napisał:

Znajomy też mówił mi o kapsułkach wielorazowego użytku. Ponoć są metalowe i plastikowe którą wybrać ?

Nierdzewkę.

1 godzinę temu, Jaca68 napisał:

Jakbym taki miał to tez bym sam wielorazowe napełniał. 

 

1 godzinę temu, llkuba napisał:

Mam 12 paczek kawy bo zawsze kupuję w hurtowni więc ta kapsułka może być dobrym pomysłem -_-

To wszystko kwestia ile tej kawy u Was idzie. U mnie jest to może 10 kapsułek tygodniowo, czasem mniej, czasem więcej. Zaletą jest możliwość żonglowania smakami, ale mając otwarte jednocześnie kilka paczek kawy by je sypać do kapsułki, to prędzej to wszystko zwietrzeje niż zdołam z żoną wypić (szczególnie, że ja piję bardzo rzadko i głównie podczas upałów). Dlatego u nas taka stalowa kapsułka to byłby bardziej sposób na kolejny smak kawy niż rzeczywista oszczędność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aflinta napisał:

Nierdzewkę.

 

Myślałem nad taką:

 

https://allegro.pl/oferta/kapsulki-kawy-wielokrotnego-uzytku-dla-nespresso-9443749479

 

a może taka dostarczana z Chin jest tańsza:

 

https://allegro.pl/oferta/do-nespresso-kapsulki-wielokrotnego-uzytku-8770495241

 

 

 

14 minut temu, aflinta napisał:

To wszystko kwestia ile tej kawy u Was idzie. U mnie jest to może 10 kapsułek tygodniowo, czasem mniej, czasem więcej. Zaletą jest możliwość żonglowania smakami, ale mając otwarte jednocześnie kilka paczek kawy by je sypać do kapsułki, to prędzej to wszystko zwietrzeje niż zdołam z żoną wypić (szczególnie, że ja piję bardzo rzadko i głównie podczas upałów). Dlatego u nas taka stalowa kapsułka to byłby bardziej sposób na kolejny smak kawy niż rzeczywista oszczędność. 

 

Wypijam jedną kawę dziennie. Moja Kobieta ma Home Office więc może będzie więcej piła ;). Kawę mamy w hermetycznym pojemniku ale i tak wywietrzeje. Paczka kawy 250g starcza do dwóch tygodni (jak robimy w kawiarence). 

 

Ekspres masz na kapsułki Nespresso ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, llkuba napisał:

Plus jest taki, że zajmuje mało miejsca i posiada bardzo wysokie ciśnienie bo aż 19 barów. Można konfigurować ile ma być kawy w filiżance lub kubku.

 

o jakim ciśnieniu mówisz? bo na kolbie powinno być  9 bar, nie może być ani więcej ani mniej, cała reszta to raczej jakieś chwyty marketingowe firm. 

Co prawka na maszynach na kapsulki się nie znam ale w parzeniu espresso ciśnienie musi być w okolicach 9 mierzone  na kolbie. A ile ma pompa to już nie ma znaczenia. W ekpresach marketowych widywałem napisy w stylu poma 15 Bar - tylko że to nic nie oznacza. 

 

2 godziny temu, llkuba napisał:

Piłem różne kawy z rożnych ekspresów (Delonghi, Saeco, Jura) nawet z kawiarenki. Dużo firmy posiadają w biurach fajne ekspresy ale nawet porządny sprzęcie nie zmieni kiepskiej jakościowo kawy. 

 

Znaczenie samego ekspresu w procesie parzenia jest mocno przeceniane . Tu musza zadziałać wszystkie czynniki -dobra kawa,    umiejętności bo nawet w automatach można wile rzeczy ustawić ,  młyn  - i to jest bardzo ważne, gradacja  i na końcu ekspres. Wystarczy że jeden parametr nie zadziała i nie przyrządzimy dobrego espresso czy capuccino. Firmy które wymienileś to raczej takie marketówki co nie znaczny się nie da na nich w miare dobrej kawy zrobić. 

 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jaszyn napisał:

o jakim ciśnieniu mówisz? bo na kolbie powinno być  9 bar, nie może być ani więcej ani mniej, cała reszta to raczej jakieś chwyty marketingowe firm. 

Co prawka na maszynach na kapsulki się nie znam ale w parzeniu espresso ciśnienie musi być w okolicach 9 mierzone  na kolbie. A ile ma pompa to już nie ma znaczenia. W ekpresach marketowych widywałem napisy w stylu poma 15 Bar - tylko że to nic nie oznacza. 

 

Takie podaje ciśnieni podaje producent https://www.komputronik.pl/product/665891/nespresso-c30-essenza-mini-czarny-xn1118-zestaw.html?gclid=Cj0KCQjwv7L6BRDxARIsAGj-34rG63KRF4TCarhST8Jcu675a1AT07seTpNGapV0LYNrykPKGMJ77d8aAr8lEALw_wcB

 

Znajomy mówił, że jest OK więc nie wgłębiałem się w temat. Stwierdził, że pompa w tych ekspresach jest bardzo dobra.

 

25 minut temu, jaszyn napisał:

Znaczenie samego ekspresu w procesie parzenia jest mocno przeceniane . Tu musza zadziałać wszystkie czynniki -dobra kawa,    umiejętności bo nawet w automatach można wile rzeczy ustawić ,  młyn  - i to jest bardzo ważne, gradacja  i na końcu ekspres. Wystarczy że jeden parametr nie zadziała i nie przyrządzimy dobrego espresso czy capuccino. Firmy które wymienileś to raczej takie marketówki co nie znaczny się nie da na nich w miare dobrej kawy zrobić. 

 

Jest tak jak piszesz nie wdrażałem się w temat ekspresów. Większość biur do których jeżdżę posiada ekspresy. Kiedyś zmienili kawę na inną i nie mogłem tego upić. Znajomy też mi tłumaczył, że woda ma duże znaczenie.

 

25 minut temu, aflinta napisał:

Chyba kawiarce (moka, makinetka) ;)

 

Tak jest ;) dla mnie to i tak kawiarenka :biglol:.

 

27 minut temu, aflinta napisał:

Tak, model U (chyba już nie robią).

 

Masz jakieś swoje ulubione kapsułki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ekspres kapsułkowy Delonghi, uzywam ze 2 lata, po 3-4 kawy dziennie, żona podobnie. Mleka nie używamy więc bez spieniaczy i innych wynalazków. Kawy z tradycyjnych ekspresów są dla nas kompletnie przepalone, ale to pewnie kwestia gatunku kawy. Testowaliśmy kapsułki wielorazowe ale nie umywają się do oryginalnych. Tanio nie jest ale zaletą jest możliwość spróbowania bardzo różnych kaw i o różnej mocy. Ostatnio pijemy głównie Cosi, Inspirazione Genova, Firenza, Caramel Creme-Brule i Vanilla Eclair. Czasami jeszcze Roma i Capriccio. 

Edytowane przez skwaro
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał:

Ja mam ekspres kapsułkowy Delonghi, uzywam ze 2 lata, po 3-4 kawy dziennie, żona podobnie. Mleka nie używamy więc bez spieniaczy i innych wynalazków. Kawy z tradycyjnych ekspresów są dla nas kompletnie przepalone, ale to pewnie kwestia gatunku kawy. Testowaliśmy kapsułki wielorazowe ale nie umywają się do oryginalnych. Tanio nie jest ale zaletą jest możliwość spróbowania bardzo różnych kaw i o różnej mocy. Ostatnio pijemy głównie Cosi, Inspirazione Genova, Firenza, Caramel Creme-Brule i Vanilla Eclair. Czasami jeszcze Roma i Capriccio. 

 

Czyli wiem co spróbować ;)

 

Tak szczerze, kawy które piłem są bardzo mocne ;)

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, llkuba napisał:

Masz jakieś swoje ulubione kapsułki ?

Nie, ale preferuję te intensywniejsze w formie espresso lub shakerato. Zimą ewentualnie cappuccino. Najmocniejszych używam do tiramisu :) Oprócz oryginalnych kapsułek Nespresso często po wakacjach mam Kimbo (czerwone, złote, czarne). W tym roku trafiłem jeszcze na kapsułki Bialetti... ale to totalna pomyłka. Chyba, że to ich działanie dywersyjne, bo mają też swój system :D

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, aflinta napisał:

To z tego wynalazku do spieniania kawy będziesz zadowolony, robi naprawdę dobrze spienione mleko - zarówno na ciepło jak i zimno.

 

Wczoraj piłem: https://www.nespresso.com/pl/pl/order/capsules/dry-processed-ethiopian-coffee-pods rewelacja.

oraz

https://www.nespresso.com/pl/pl/order/capsules/ispirazione-napoli-coffee-capsule też dobra.

 

Spieniacz robi ogromną robotę i warto kupić ten zestaw do tego urzadzenia. Mało tego jak zarejestrujesz się na stronie dostaniesz 90 kaw za 1zł (informacja od znajomego).  Trzeba podać nr seryjny i zdjęcie faktury lub paragonu na stronie Nespresso w zakladce zarejestruj urządzenie.

 

 

https://www.nespresso.com/pl/pl/secure/login?destination-redirect=/pl/pl/myaccount/addNewMachine

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, llkuba napisał:

Mało tego jak zarejestrujesz się na stronie dostaniesz 90 kaw za 1zł (informacja od znajomego).  Trzeba podać nr seryjny i zdjęcie faktury lub paragonu na stronie Nespresso w zakladce zarejestruj urządzenie

Do mojego U Milk było 250 kapsułek na powitanie :) Tak patrzę, że mam ten ekspres już siedem lat... 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 09:55, Korton napisał:

Nie no, srednia polka automatow domowych maja juz takie funkcje

srednia model nivona, wybierasz przycisk - lub apka w tel i bluetoothem i sie robi

Nivona CafeRomatica 769 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

 

Nivonę polecam. Mamy 2 sztuki, kawa jest super, sprzęt przez kilka lat niezawodny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chojny napisał:

 

Nivonę polecam. Mamy 2 sztuki, kawa jest super, sprzęt przez kilka lat niezawodny. 

Ja juz mam druga, poprzednia 9 lat ma i chodzi dalej, dalismy ja tesciom. W rodzinie ze 3 jeszcze sa i zadowoleni uzytkownicy. Takze potwierdzam, za ta kase dobry sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak zwykle co komu potrzebne i co kto lubi ;) piłem wczoraj rano kawę z nespresso (a w pracy miałem okazji sporo spróbować różnych kapsułek i z różnych ekspresów) i w zasadzie, żadna mi nie podchodziła, w domu miałem delonghi, w pracy dodatkowo Saeco, Franke i zasadniczo tylko z jednego ekspresu tj. Jury kawa mi smakowała (dodam, że kawa była jednakowa lub zbliżona). Do domu wziąłem Nivonę i smakuje mi tak samo dobrze jak z Jury, kawę zamawiam tą samą, z tym, że Ja piję raczej tylko espresso. I tu ciekawostka jak ważne są ustawienia ekspresu (ustawiłem nivonę tak jak Jurę z pracy) i jest ok. Mój sąsiad kupił Jurę i jego espresso mi nie podchodzi, z tym, że on raczej pija kawy mleczne i pod to ma eksres ustawiony.

Także wracając do meritum dla każdego jest coś miłego i warto zwracać uwagę co jak jest ustawione :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

Nivonę polecam. Mamy 2 sztuki, kawa jest super, sprzęt przez kilka lat niezawodny

 

Mam znajomego co jak jedzie pod namiot zabiera z domu duży ekspres :biglol:.

 

34 minuty temu, kamul napisał:

Także wracając do meritum dla każdego jest coś miłego i warto zwracać uwagę co jak jest ustawione :) 

 

Racja :).

 

Godzinę temu, aflinta napisał:

Tak patrzę, że mam ten ekspres już siedem lat... 

 

Mam nadzieję, że mój tyle czasu wytrzyma.

 

 

Specjalnie pisałem o tym ekspesie (plus rejestracja) bo cena zestawu jest rewelacyjna. Być może ktoś z szanownego The Forum szuka takiego sprzętu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...