Skocz do zawartości

Forester s-turbo by Rafaelo


Rafaelo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, hugo napisał:

W czasami w 5eat nie było łopatek?

Przyciski na kierownicy ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kriskristoffers napisał:

Tyś kuźwa młody i wilgotny :D

Na pewno młodszy i świeższy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafaelo napisał:

Blok cały kompletny wymienili na inny ( niby z przebiegiem 180tys.km ) ale jak się trochę odbije $ to sobie zrobię silnik po swojemu ;) 

Jakoś do Automata nie mogę się przekonać. Fajny wygodny ale jednak lubię sam myśleć na jakim biegu mam wejść w zakręt :P Niestety żyłka kierowcy rajdowego zostanie już na zawsze w mojej krwi. ^_^

Ciekawe czy na ej255 phase1 czy "pospolite" ej255  :huh: 

Przy takim swapie silnik będzie miał moc jak przedtem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 133699 napisał:

Raczej tak. Generalnie forek/obk miał ten "lepszy" EJ255 bo miał bodajże głowice i tłoki jak ej257. Tylko WRXowi się oberwało tak naprawdę. 

 

Forek miał ten lepszy tylko w sg9 przedlifcie, z mocą 211 KM. @skwaro kiedyś to dokumentował tabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witajcie 

Co by nie było że nic się nie dzieje to dziś pojawił się taki o to stan licznika :) 

 

I z racji KJS Andrzejkowy w Lesznie wystartowałem i udało się wywalczyć 3 miejsce w klasie 5 co prawda na 5 załóg tylko ale jak na podniesionego Forestera to radził sobie całkiem dobrze.  Przede mną były tylko dwie Subaru Impreza. :P Jak widać na filmie gnie się strasznie na nawrotach :biglol:

 

Pozdrawiam :) 

IMG_3673.JPG

IMG_3675.JPG

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witajcie :) 
Trochę mnie tu nie było , bo czasu brak na jakieś większe prace przy aucie. 
 

Forek dzielnie się sprawuje , ostatnio zrobił dwie trasy do Czech z dość ciężkim szybowcem na haku i dał radę koncertowo. Jednak więcej mocy i NM robią robotę. :)  

Zostały wymienione tuleje w wahaczach tylnych na Poliretany i odrazu fajnie się prowadzi :) 

I przebieg tez rośnie na bierząco chodź trochę wolniej z racji kosztów paliwa :toobad:

Pozdrawiam 

0B95AE5C-5D77-4CF5-A294-697D50556DDC.jpeg

26778B94-B328-4EF4-81C8-706B9F470760.jpeg

D62BF0F4-C42A-4E0F-99CD-DF6903B0249F.jpeg

46F1C9EF-5427-42DF-A636-92B839642406.jpeg

  • Super! 4
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2022 o 12:07, Pan Dziedzic napisał:

Ja pikole, jak się jeździ z takim zestawem ? :o

Hmm… trochę bardziej zamiata tyłem przy skręcie ;) ale mi już to nie robi różnicy jeżdżę z takimi przyczepami od 23 lat :D o wiele łatwiej się cofa z taką długa niż krótka przyczepa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...


Witajcie . Długo nic nie pisałem , bo forek sprawuje się bardzo dobrze. Dostał nowy wydech 3” z fajnym końcowym tłumikiem , osłonę dyfra i tak sobie jeździłem. 
Aż przyszedł dzień przeglądu i gość mówi że tu trochę korozja wychodzi od spodu na wzmocnieniu przednim . Dobra zrobi się i będzie dalej jeździł .

zacząłem skrobać wycinać czyścić i jednak stwierdzam że słowa piosenki ,,Kiedy powiem sobie dość “ właśnie nabrały znaczenia. :(  

Po 11 latach wspólnych wycieczek muszę powiedzieć stop i pożegnać się z moim Forkiem. 
Zapewne co się da odzyskać to pójdzie na sprzedaż a reszta na utylizację. Ale jakaś część z niego zagości w nowym projekcie ;) 

Także coś się kończy , aby coś nowego mogło się zacząć ;)  
IMG_8730.thumb.jpeg.037ff99ad8979fd02537828d55017510.jpegIMG_8731.thumb.jpeg.5e76476cbcfa899497868c1fbf3d6528.jpegIMG_8732.thumb.jpeg.997c1fb844d2070a700e74c3fb0332b4.jpeg

IMG_8736.jpeg

IMG_8733.jpeg

IMG_7706.jpeg

IMG_7708.jpeg

IMG_7707.jpeg

IMG_8734.jpeg

IMG_8735.jpeg

  • Trzymaj się 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss jak by to była powierzchowna rdza to jeszcze bym to zrobił , ale weszło głębiej :( i nie ma co z nim już robić , a kleić po to aby wytrzymał 3 lata to nie ma sensu. 
Spokojnie nowy projekt też jest salon Polska i będzie miał pierwszeństwo   w zapisach na Plejady ;)Jeśli jeszcze w ogóle będą plejady :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...