Skocz do zawartości

Mazda Cx 3


Gazik

Rekomendowane odpowiedzi

No i pojezdzilim. Mnie sie autko podobało, żonie tak se :P - Trochę zbyt przytulne jak to określiła .... Teraz jeździ Forkiem  XT 2006. Pomimo że niby jest podniesiony ( prześwit 15 cm to kiedys zwykłe osobówki miały) to siedzi sie nisko i żona nie widziała przedniego obrysu. Tylna krawędz dachu dosyc mocno opada dając pasażerom tylnego rzędu wrażenie "przytulności" Jechałem automatem 120 km. Przyzwoicie ale automat trochę zabierał frajdy. Pzrymierzamy sie do 150 km w manualu więc powinno być ok - w salonie sobie powachlowałem skrzynią - fajnie chodzi. Ale.....

poszlismy potem to VW i T-Roc zdecydowanie sie bardziej spodobał małzonce - trochę wyższy, bardziej kwadratowy, pancerny......

Jednak zeby to dobrze wyglądało i miało 4x4  to trzeba wziąć R-line do środka 2,0 TfSI i DSG i robi się drogo..... A poza tym w tym roku tylko parę sztuk na stocku, indywidualna konfiguracja odbiór koło marca.... podobno taki hicior:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z moich rozmów w 2 salonach wyszło na to, że praktycznie żaden.

Realnie 2% albo (przy dużym szczęściu) opony zimowe.

Miało to miejsce w czerwcu ale wątpię by nastąpiła jakaś diametralna zmiana ich optyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎21‎.‎08‎.‎2018 o 22:19, Gazik napisał:

No i pojezdzilim. Mnie sie autko podobało, żonie tak se :P - Trochę zbyt przytulne jak to określiła .... Teraz jeździ Forkiem  XT 2006. Pomimo że niby jest podniesiony ( prześwit 15 cm to kiedys zwykłe osobówki miały) to siedzi sie nisko i żona nie widziała przedniego obrysu. Tylna krawędz dachu dosyc mocno opada dając pasażerom tylnego rzędu wrażenie "przytulności" Jechałem automatem 120 km. Przyzwoicie ale automat trochę zabierał frajdy. Pzrymierzamy sie do 150 km w manualu więc powinno być ok - w salonie sobie powachlowałem skrzynią - fajnie chodzi. Ale.....

poszlismy potem to VW i T-Roc zdecydowanie sie bardziej spodobał małzonce - trochę wyższy, bardziej kwadratowy, pancerny......

Jednak zeby to dobrze wyglądało i miało 4x4  to trzeba wziąć R-line do środka 2,0 TfSI i DSG i robi się drogo..... A poza tym w tym roku tylko parę sztuk na stocku, indywidualna konfiguracja odbiór koło marca.... podobno taki hicior:rolleyes:

Jezdzilem kiedys 150KM bo sprawdzalem pod katem zony.Auto fajne ale silnik NA to technologia dnie wczorajszego.Nawet 150 KM nie jedzie jak jak juz chcesz cos z auta wycagnac t strasznie chalasuje. Ford fiesta 1.0T ktory ma 100KM jedzie lepiej i pali zdecydowanie mniej.To byla najwieksza wada auta ktora spowodowala ze odpadlo w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

Jezdzilem kiedys 150KM bo sprawdzalem pod katem zony.Auto fajne ale silnik NA to technologia dnie wczorajszego.Nawet 150 KM nie jedzie jak jak juz chcesz cos z auta wycagnac t strasznie chalasuje. Ford fiesta 1.0T ktory ma 100KM jedzie lepiej i pali zdecydowanie mniej.To byla najwieksza wada auta ktora spowodowala ze odpadlo w przedbiegach.

 

jakikolwiek silnik spalinowy to obecnie "technologia dnia wczorajszego" ;)

jezdzielm poliftowym CX3 i wyciszenie spoko jak dla mnie, ale ja tam nie jestem zbytnio rozpieszczony pod tym katem...

 

silnik n/a + klasyczna skrzynia AT = old school (aka  spokoj na lata, przynajmniej w teorii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, turdziGT napisał:

Jezdzilem kiedys 150KM bo sprawdzalem pod katem zony.Auto fajne ale silnik NA to technologia dnie wczorajszego.Nawet 150 KM nie jedzie jak jak juz chcesz cos z auta wycagnac t strasznie chalasuje. Ford fiesta 1.0T ktory ma 100KM jedzie lepiej i pali zdecydowanie mniej.To byla najwieksza wada auta ktora spowodowala ze odpadlo w przedbiegach.

Ile pali to 1.0T? bo w 3 120km nie mogę narzekać akurat na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie z kręcenia sie po wsi i nie specjalnego przywiązywania do tego wagi  6.5L na trasie 5L i mniej.Stym ze ja mam a raczej żona 140KM i przy 150KM w tej Mazdzie to auto prawie sportowe.Jezdzilm tez Fiesta 100KM i w odczuciach tez lepiej jeździ niz ta mazda.Ja miałem 150KM w Automacie i był tam dramat zarówno z osiagami jak i spalaniem jak sie zaczęło to gonić.Podumowujac wszystko to wręcz zniechęciło do szybkiej jazdy i zakupu a szkoda bo auto ładne i fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w manualu i spalanie według mnie jest całkiem fajne jak na auto z jeszcze normalnym silnikiem czyli 2 litry.

W mieście jakieś 7-7,5 , a w mieszanym z litr mniej też można wykręcić. Na trasie to nawet nie wiem bo wolę jechać XT. Być może to wina automatu bo miałem okazje cx5 jechać 150 koni i automat to spalanie miałem podobne jak w XT gdzie tych źrebaków mam dwa razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...