Skocz do zawartości

Folia czy ceeramika


ketome

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Karenz napisał:

Natarcie twardym woskiem 2-3 razy w roku . Cała operacja parę godzin raz na kilka miesięcy, koszty pomijalne.

No i poznajesz każdy skrawek własnego auta.

Są fanatycy woskowania stosujący preparaty japońskie po 3 cyfrowych cenach ale ja tylko jako zabieg pielęgnacyjny używam wosku koloryzującego srebrnego za 8 zł.

Przed tą operacją warto zrobić wszelkie zaprawki a potem wyrównać bezbarwny pastą lekko ścierną.

i takie czynności popieram.  :thumbup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w przypadku Subaru, ale mój kolega testował to na Hondzie. Na początku może i wyglądało to fajnie (chociaż kolor nie trafiał w moje gusta) to potem robiło się coraz gorzej. Nie wiem czy on przyoszczędził za bardzo, czy to po prostu taka lipa, ale z czasem wyglądało to coraz mniej estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja pokryłem ceramiką grill który jest pomalowany plastidipem. Jakoś się trzyma.
Co do ceramiki na aucie - wygląda super ale odkryłem jeden minus.. Cholera trzeba było listwy z boku wcześniej przykleić bo teraz nie ma szans by się chwyciły (jest za ślisko) :-D

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2018 o 18:57, Piskoor napisał:

Cholera trzeba było listwy z boku wcześniej przykleić bo teraz nie ma szans by się chwyciły (jest za ślisko) :-D

no toś Piskoor znalazł ogromy minus ceramiki -  nalepki zlotowe nie utrzymają się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po ok. 3,5 m-cach od położenia chińskiej ceramiki MrFix9H chyba zniknęła:(. Woda nie perli się, umycie lancą na myjni ciśnieniowej nie domywa auta. Miało być tak pięknie i było, ale przez chwilę. Mam jeszcze towar na kilka aplikacji ale na wiosnę położę coś innego. Praca nad przygotowaniem karoserii taka sama, oby z lepszym skutkiem.

Screenshot_20181124_113814.png.3ad651450771f8a6d95bf80aa84265bf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...