Skocz do zawartości

Pochodnie w OBK Diesel


TomaszOBK

Rekomendowane odpowiedzi

I po co ja tę instrukcję czytałem???

Zbliża się zima, a w instrukcji (tej grubej książeczce) mam napisane, że w zimie zaleca się wożenie (m.in. poza łańcuchami śniegowymi i workiem z piaskiem) pochodni. Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów może mi poradzić, jakiej marki mają być, czy może ASO zaleca konkretny model, albo może wystarczy kupić takie zwykłe (np. letnie na komary), no i najważniejsze: czy mam jeździć z zapalonymi pochodniami, czy jak. Jestem tu nowy, czytałem na forum, że diesel długo się rozgrzewa, może to japońska tańsza alternatywa do montowanego przez niektórych dodatkowego ogrzewania? (a może poważnie są do czegoś przydatne? macie jakieś pomysły?)

No i jeszcze jedna sprawa związana z zimą: czy przy "Parkowaniu w zimowych warunkach" naprawdę trzeba usunąć zawieszenie, hamulce tarczowe i parę innych rzeczy ("Jeżeli elementy te są zaśnieżone i oblodzone, należy je usunąć i uważać...")? Nie wiem, czy dam radę. A potem jak to zamontować rano?

To też mi się podoba: "Reakcja organizmu na spożycie alkoholu jest kwestią indywidualną, dlatego stężenie spożytego alkoholu we krwi może być czasami niższe od stężenia wymaganego przepisami".

Pozdrawiam wszystkich i mimo wszystko niecierpliwie czekam na zimę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mam jeździć z zapalonymi pochodniami, czy jak
czy przy "Parkowaniu w zimowych warunkach" naprawdę trzeba usunąć zawieszenie, hamulce tarczowe i parę innych rzeczy

 

:o:twisted::mrgreen:

 

Jak to dobrze, że mam benzynowy silnik w OBKu :P:mrgreen:

 

Pozdrawiam wszystkich i mimo wszystko niecierpliwie czekam na zimę :D

 

Pozdrawiam również :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o:twisted::mrgreen:

 

Jak to dobrze, że mam benzynowy silnik w OBKu :P:mrgreen:

 

 

Nie chcę cię zmartwić, ale sprawdziłem i ten demontaż i pochodnie dotyczą także silników benzynowych. :(

 

O kurczę... a ja trzy zimy przejeździłam bez tych pochodni... mam farta czy co? :roll:

 

 

Już wiem... ja mam starszy model i on daje radę bez tego wszystkiego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżając dzisiaj rano z Miedzianej Góry gdzie OBK stał całą noc musiałem pozbyć się lodu szybach ... Naprawdę piździło jak w kieleckim :lol: Ja niestety kompletnie do zimy nie przygotowany-myślę sobie ale... Coś mnie naszło i zajrzałem do tajemniczego worka Subaru w bagażniku , patrzę a tam :shock: ... SKROBACZKA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie grypa bierze i się czepiam, bo jutro na szkolenie do Borska mam jechać :|

tia... z tym każe/karze to już któryś raz z kolei jak się machnęłam wzięłam :twisted::lol: :roll:

 

:| to może grzaniec, a pod kołderkę termoforek? :wink:

 

-- So paź 22, 2011 9:09 pm --

 

ja mam webasto i jest git malina :mrgreen:

 

Czyli Masz pochodnie automatyczną 8) :mrgreen:

:shock: :? yeah! 8) :twisted::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carry some emergency equipment, such as a window scraper, a bag of sand, flares, a small shovel and jumper cables.

 

Czyli chodzi o niezwykle popularne wsrod traperow i kowbojow RACE swietlne. Zeby sobie strzelic w niebo jak sie utknie i zeby jakis znajomy szeryf czy ranger nas odnalazl...

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałem pozbyć się lodu szybach ... Naprawdę piździło jak w kieleckim

 

A ja w mojej fieście (katalogowo 1/3 ceny nowego OBK...) miałem elektryczne rozmrażanie przedniej szyby - to były czasy: Rano zero problemu, w czasie burzy śnieżnej szybka czysta (a w instrukcji SUBARU piszą, żeby w czasie burzy śnieżnej za dużo nie jeździć, bo się może popsuć).

 

w niemieckiej instrukcji jest latarka zamiast pochodni :-)

 

Dzięki! Racja - co Niemcy, to Niemcy jednak. Wywalam te pochodnie, zresztą i tak mi nadpaliły tapicerkę, w środku pełno sadzy wszędzie i strasznie śmierdzi. Latarka lepsza.

 

A zima w odwrocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałem pozbyć się lodu szybach ... Naprawdę piździło jak w kieleckim

 

A ja w mojej fieście (katalogowo 1/3 ceny nowego OBK...) miałem elektryczne rozmrażanie przedniej szyby - to były czasy: Rano zero problemu, w czasie burzy śnieżnej szybka czysta (a w instrukcji SUBARU piszą, żeby w czasie burzy śnieżnej za dużo nie jeździć, bo się może popsuć).

 

w niemieckiej instrukcji jest latarka zamiast pochodni :-)

 

Dzięki! Racja - co Niemcy, to Niemcy jednak. Wywalam te pochodnie, zresztą i tak mi nadpaliły tapicerkę, w środku pełno sadzy wszędzie i strasznie śmierdzi. Latarka lepsza.

 

A zima w odwrocie...

 

 

nie każdemu pasują druty w szybie. Można się przyzwyczaić ale mi przeszkadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...