Skocz do zawartości

WRX STI MY11 - niebieski dostojny sedan


Simon WRC

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Oktan napisał:

Stało się tak dlatego że skamieniałe klocki zamiast hamować działały z tarczą jak grzałka indukcyjna, nie hamowały a tarcie powodowało takie nagrzewanie powierzchni że kamienny klocek robił się coraz bardziej kamienny a ciepła było tyle że spaliło uszczelki. U mojej Ewy jak były założone na chwilę Hawki chyba HP+ to dosłownie stało się tak samo, jedno mocniejsze upalanie i skamieniały paląc tarczę i zaciski, a same wyglądały jakbyś z oceanu wyłowił, zgrzane i skorodowane :)

Czyli chcesz powiedzieć, że z zestawem, który mam teraz takiej sytuacji być nie powinno? Masz 100% racji co do powodów aż tak dużego nagrzewania się - zeszkliwione hamulce nie były zbyt skuteczne a ja cisnąc na maksa dodatkowo je paliłem. Zresztą było to widać po czasach. Na Ułeżu jak hamulce działały jeszcze dobrze wklepałem drugiemu w klasie Mateuszowi prawie 5s i byłem w stanie osiągnąć tempo Maćka K bez jakiegoś super napinania się. A w Kielcach, co nawet sam się śmiałeś z moich tarcz co takie zasyfione :biglol: już było dużo trudniej. Mateusza objechałem raptem ledwo dyszkę a jechałem na limicie. Widziałem, że bardzo dużo tracę na dohamowaniach, bo musiałem hamować 10m wcześniej niż normalnie i dalej nie dawało to komfortu psychicznego i w pewnych momentach robiło mi się gorąco na plecach. Tęsknię za zestawem z Hawka - tam na RC6 i N-Grupowej tarczy 355 gdyby nie pasy to na każdym hamowaniu wylatywałbym przez przednią szybę. To były hamulce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś o tym wiem... Tak wygląda tarcza taroxa z RC5+ po białej. Na szczęście tarcza wróciła już do normalnego wyglądu. Klocki się kończą i będę testował nowe EBC RP-1. 

Przy okazji wymiany też chcę odświeżyć zaciski pod względem gumek. 

IMG_9047.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, SOpEL napisał:

Coś o tym wiem... Tak wygląda tarcza taroxa z RC5+ po białej. Na szczęście tarcza wróciła już do normalnego wyglądu. Klocki się kończą i będę testował nowe EBC RP-1. 

Przy okazji wymiany też chcę odświeżyć zaciski pod względem gumek. 

IMG_9047.JPG

Wsadź tego mintexa i nie cuduj, ja w życiu na mintexach nie miałem takich tarcz jak Wy macie na CL czy Hawk , a z hamulcem problemu nie miewałem, jak czułem że słabnie to klocki czyściłem lekkie  zeszklenie (zanim się spaliły)  i dalej jazda, a tylko dlatego że jeżdzę na gładkich tarczach, nacinane jeszcze bym przebolał ale nawiercane u mnie za szybko pękają. Powiem Wam że nawet jak się mieszanka m1155 przegrzeje i ją spalicie to i tak po oczyszczeniu wierzchniej warstwy nadaje się do użytku jeszcze, w przeciwieństwie do CL czy Hawk, które to ostatnie jak EWA spaliła to nadawały się to wyrzucenia.

@badyl spalił mintexy na BP bo źle zapewne ułożył hebel a jakoś potem bez trudu działały poprawnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mateusz22 napisał:

Bądź jak RK, nie hamuj i po problemach B)

Dokładnie, ja nie hamuję bo się boję że wpadnę w poślizg, i jakoś to działa :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lekarstwem byłyby RC6, bo je bardzo dobrze zapamiętałem. Żadnego szkliwienia, rewelacyjna skuteczność. Mają jednak wady - komplet ledwo starczył na 2 Ulęże i zjadają dość mocno tarcze - może dlatego nie ma na nich śladu po klockach :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź tego mintexa i nie cuduj, ja w życiu na mintexach nie miałem takich tarcz jak Wy macie na CL czy Hawk , a z hamulcem problemu nie miewałem, jak czułem że słabnie to klocki czyściłem lekkie  zeszklenie (zanim się spaliły)  i dalej jazda, a tylko dlatego że jeżdzę na gładkich tarczach, nacinane jeszcze bym przebolał ale nawiercane u mnie za szybko pękają. Powiem Wam że nawet jak się mieszanka m1155 przegrzeje i ją spalicie to i tak po oczyszczeniu wierzchniej warstwy nadaje się do użytku jeszcze, w przeciwieństwie do CL czy Hawk, które to ostatnie jak EWA spaliła to nadawały się to wyrzucenia.
@badyl spalił mintexy na BP bo źle zapewne ułożył hebel a jakoś potem bez trudu działały poprawnie
Od razu spalił
....ps....gdzie jest film ja się pytam. Bo tylko on mi już został :/

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oktan napisał:

Wsadź tego mintexa i nie cuduj, ja w życiu na mintexach nie miałem takich tarcz jak Wy macie na CL czy Hawk , a z hamulcem problemu nie miewałem, jak czułem że słabnie to klocki czyściłem lekkie  zeszklenie (zanim się spaliły)  i dalej jazda, a tylko dlatego że jeżdzę na gładkich tarczach, nacinane jeszcze bym przebolał ale nawiercane u mnie za szybko pękają. Powiem Wam że nawet jak się mieszanka m1155 przegrzeje i ją spalicie to i tak po oczyszczeniu wierzchniej warstwy nadaje się do użytku jeszcze, w przeciwieństwie do CL czy Hawk, które to ostatnie jak EWA spaliła to nadawały się to wyrzucenia.

@badyl spalił mintexy na BP bo źle zapewne ułożył hebel a jakoś potem bez trudu działały poprawnie :)

Mam problem, że lubię testować :) 

EBC chwali się, że to super klocek, więc chętnie go sprawdzę. RC5+ już raczej nie założę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SOpEL EBC to się nadaje do lekkiej Hondy :)

20 minut temu, badyl napisał:

Od razu spalił emoji23.pngemoji23.png
....ps....gdzie jest film ja się pytam. Bo tylko on mi już został :/

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
 

Film jest u mnie ma.soe dobrze :P

a jak posprzątasz garaż to pozwolę Ci do wiosny pomarzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Simon WRC napisał:

@badyl za montaż :)

spoko, polecam się.

Widzimy się niedługo , moze @kowal i @blackdogwwl wpadną na pogawędkę ,a moze i browarka szczelimy , no chyba że dojedzie @SOpEL to nici z tego  :biglol:

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2019 o 16:03, badyl napisał:

Widzimy się niedługo , moze @kowal i @blackdogwwl wpadną na pogawędkę ,a moze i browarka szczelimy , no chyba że dojedzie @SOpEL to nici z tego  :biglol:

@SOpEL też coś się odgrażał, że przyjedzie w tej samej sprawie :biglol:.

Jakby co, to mam już zestawy, umawiaj ;).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Simon WRC napisał:

@SOpEL też coś się odgrażał, że przyjedzie w tej samej sprawie :biglol:.

Jakby co, to mam już zestawy, umawiaj ;).

Zaraz zaraz... to ja muszę też sobie szybko załatwić te zestawy :) 

Dawajcie znać kiedy i działamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Uszczelnienie zacisków wymienione. Jak zwykle dzięki zawszę chętnemu do pomocy @badylowi :thumbup:

 

W międzyczasie wpadłem na pomysł wymiany tapicerki - skóry przednich foteli. Recaro z uwagi na wyprofilowanie mają jak większość wie, tendencję do wycierania boczków od wsiadania. Mimo, że moje są naprawdę w niezłej kondycji, to niestety rażą trochę oko zadbanego wnętrza lekkimi przetarciami. Decyzja zapadła - cała skóra przednich foteli będzie uszyta od nowa, włącznie z haftami i wymianą wygniecionych wypełnień. Tapicer już dogadany, w tym tygodniu wyciągam i zawożę do warsztatu. Już nie mogę się doczekać efektu :).

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Simon WRC napisał:

Uszczelnienie zacisków wymienione. Jak zwykle dzięki zawszę chętnemu do pomocy @badylowi :thumbup:

 

W międzyczasie wpadłem na pomysł wymiany tapicerki - skóry przednich foteli. Recaro z uwagi na wyprofilowanie mają jak większość wie, tendencję do wycierania boczków od wsiadania. Mimo, że moje są naprawdę w niezłej kondycji, to niestety rażą trochę oko zadbanego wnętrza lekkimi przetarciami. Decyzja zapadła - cała skóra przednich foteli będzie uszyta od nowa, włącznie z haftami i wymianą wygniecionych wypełnień. Tapicer już dogadany, w tym tygodniu wyciągam i zawożę do warsztatu. Już nie mogę się doczekać efektu :).

Czemu nie kubły <_< ?

Strasznie powoli się zabierasz do tej fury. Z poprzednią jakoś tak szybciej chyba poszło :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie zacisków wymienione. Jak zwykle dzięki zawszę chętnemu do pomocy @badylowi 
 
W międzyczasie wpadłem na pomysł wymiany tapicerki - skóry przednich foteli. Recaro z uwagi na wyprofilowanie mają jak większość wie, tendencję do wycierania boczków od wsiadania. Mimo, że moje są naprawdę w niezłej kondycji, to niestety rażą trochę oko zadbanego wnętrza lekkimi przetarciami. Decyzja zapadła - cała skóra przednich foteli będzie uszyta od nowa, włącznie z haftami i wymianą wygniecionych wypełnień. Tapicer już dogadany, w tym tygodniu wyciągam i zawożę do warsztatu. Już nie mogę się doczekać efektu .
Masz kogos na polecenie? Na fotelu kierowcy bym jedna gabke wymienil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Simon WRC napisał:

Uszczelnienie zacisków wymienione. Jak zwykle dzięki zawszę chętnemu do pomocy @badylowi :thumbup:

 

W międzyczasie wpadłem na pomysł wymiany tapicerki - skóry przednich foteli. Recaro z uwagi na wyprofilowanie mają jak większość wie, tendencję do wycierania boczków od wsiadania. Mimo, że moje są naprawdę w niezłej kondycji, to niestety rażą trochę oko zadbanego wnętrza lekkimi przetarciami. Decyzja zapadła - cała skóra przednich foteli będzie uszyta od nowa, włącznie z haftami i wymianą wygniecionych wypełnień. Tapicer już dogadany, w tym tygodniu wyciągam i zawożę do warsztatu. Już nie mogę się doczekać efektu :).

 

  Możesz zdradzić jaki jest koszt takiej operacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, KotMorderca napisał:

Strasznie powoli się zabierasz do tej fury. Z poprzednią jakoś tak szybciej chyba poszło :P 

Teraz więcej myślę, mniej działam - wcześniej było odwrotnie :biglol:

 

15 godzin temu, Ptasi0r napisał:

Masz kogos na polecenie? Na fotelu kierowcy bym jedna gabke wymienil

Tak, mój sąsiad :), dam znać jak wyjdzie. Też poprosiłem o wymianę gąbek ;).

 

13 godzin temu, gutek napisał:

  Możesz zdradzić jaki jest koszt takiej operacji ?

Wstępnie przy materiale jaki wybrałem - jak najbliżej oryginału + hafty ok. 2.600pln

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tedimy99 napisał:

Dzięki. Mają jakąś przerwę do 1.12 . 

Nie trzeba ich grzać, poza tym 1.11 / 2.11 to na ulice nie bardzo są, a M1155 spokojnie.

Polecam pizzabrakes, ewentualnie też mogę ogarnąć ;)

Edytowane przez Oktan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...