Skocz do zawartości

Legacy IV Kombi Hak HOLOWNICZY i relingi jakie???


Przecier

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.04.2018 o 08:58, von Grosheck napisał:

- jaki hak i jak go zamontować??

Jaki hak: albo mocowany na stałe albo wypinany. Co do producenta to jest ich kilku na rynku, kwestia wyboru. Jeżeli przypatrzysz się modelom to wszystkie generalnie wyglądają tak samo. Ja zakładałem w OBK hak wypinany polskiego polskiego producenta Steinhof.

-czy wiązkę elektryczną muszę robić całą , czy to się dokupuje i dopina? 
Wiązka albo uniwersalna (wymaga „wcięcia” się w instalację samochodu lub wiązka dedykowana - gdzie wpinasz sie kostkami w kostki instalacji i po kłopocie-praktycznie brak ingerencji w oryginalną elektrykę auta.Tak właśnie robiłem montując hak w OBL. Pamiętaj też że wiązki mogą być z gniazdem 7 lub 13 pinowym. Jeżeli planujesz wocić rowery na bagażniku montowanym na haku to montuj 13 pinową (jest troszkę droższa ale bardziej uniwersalna) a adapter z 13 pinów na 7 to koszt max 20zł.

- Jakie relingi dachowe do mnie potrzebne są aby zamontować bagażnik dachowy???

Wejdź na stronę Thule i tam przewodnik poprowadzi cię za rączkę krok po kroku jakie belki jekie stopy i jAkie adaptery są dedykowane do twojego auta.
 
- Szukam rozwiązania na przewóz 3 rowerów
Ja wożę 4 na bagażniku montowanym na hak (thule 929 plus dostawka na 4 rower) Wybrałem na hak ponieważ OBK jest wyższy i wkurzało mnie wspinanie się po progach/kołach żeby zamontować 4 rowery. Aczkolwiek jeden uchwyt na dachu pozostał żeby mieć możliwość zabrania jedenego roweru w przypadku gdzie jadę sam a montaż bagażnika na hak po prostu nie ma sensu
 



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hej,

jak po blisko dwóch latach oceniasz hak Steinhoffa? Nie masz z nim żadnych problemów? 

Mi w jednym warsztacie zarekomendowano hak Westfalia jeśli chodzi o hak wypinany. Uzasadniono to tym, że nie rdzewieje i nie pojawiają się na nim luzy. Jak to wygląda w przypadku Steinhoffa? Masz może zdjęcia wyciętego zderzaka?

Czy demontujesz hak za każdym razem? Znajomy mówił, że ma hak wypinany, ale koniec końców przestał go demontować. 

Pamiętasz może ile kosztowała Ciebie całość (hak, wiązka i montaż)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kompletny oryginalny hak holowniczy z legasia kombi 2006r z instalacją i modułem i oczywiście z homologacją.

Jak jesteś zainteresowany to mogę Ci sprzedać. Mam jeszcze zdjęcia jak był podpięty (robiłem w trakcie demontażu).

Hak jest wyczyszczony i odmalowany. Tak w ogóle, to z legasia III nie pasuje (to informacja od gościa który chciał ode mnie  kupić do  III)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mirek 67 napisał:

Witam

Mam kompletny oryginalny hak holowniczy z legasia kombi 2006r z instalacją i modułem i oczywiście z homologacją.

Jak jesteś zainteresowany to mogę Ci sprzedać. Mam jeszcze zdjęcia jak był podpięty (robiłem w trakcie demontażu).

Hak jest wyczyszczony i odmalowany. Tak w ogóle, to z legasia III nie pasuje (to informacja od gościa który chciał ode mnie  kupić do  III)

Pozdrawiam

Rozumiem że do legasia 4 z 2009r podejdzie? o jakich pieniądzach myślisz? i czy wysyłka wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Nowy hak (jakaś podróbka) kosztuję minimum 450zł + 150 sterownik to 600zł, a rozsądna cena to 1/2- czyli 300zł

Jeżeli nadal jesteś zainteresowany za tą cenę i koszty przesyłki to mogę Ci sprzedać.

hak1.jpg

hak2.jpg

Edytowane przez Mirek 67
dodatkowe zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do założenia haka trzeba zdjąć oba tłumiki i jak widać na zdjęciach przez blachy-osłony przechodzą śruby mocujące.

Wkleiłem też zdjęcia jak zdjąć zderzak, w moim przypadku było to kombi, ale w sedanie też są w boczkach bagażnika plastikowe zaślepki pod którymi są śrubki mocujące zderzak, oraz trzeba odkręcić śrubki od strony koła (pod nadkolem) są na kluczyk 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, voywit35 napisał:

Tak , a mój wpis ok działamy to też zgoda i chęć zakupu , sprawdź chronologia wpisu :)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

 

Chłopaki, nie chce robić zamieszania - byłem przekonany, że zrezygnowałeś @voywit35 . Zgadzam się, byłeś pierwszy, więc z bez problemu Ci odstąpię - jak i tak kupowałem raczej z założeniem "może kiedyś założę" bo trochę szkoda mi ciąć zderzak w moim Spec.B. Może tak będzie lepiej, przynajmniej nie będzie kusiło. :-) Jest Twój. @Mirek 67 oficjalnie zrzekam się mojego pierwokupu przez PW. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...