Skocz do zawartości

Legacy IV Kombi Hak HOLOWNICZY i relingi jakie???


Przecier

Rekomendowane odpowiedzi

1. Słuchajcie pomóżcie drodzy koledzy i koleżanki, na przeglądzie facet mi mówił, że mogę hak holowniczy sobie założyć bo mam taką możliwość i teraz pytanie jaki hak i jak go zamontować?? czy wiązkę elektryczną muszę robić całą , czy to się dokupuje i dopina?  i dokładnie jaki to hak, i gdzie się w jaki sposób go montuje??

2. Jakie relingi dachowe do mnie potrzebne są aby zamontować bagażnik dachowy????

 

Szukam rozwiązania na przewóz 3 rowerów :)

 

fota mojego autka od tyłu:

 

eeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Pantol napisał:

Jakie relingi dachowe do mnie potrzebne są aby zamontować bagażnik dachowy????

Bagażnik dachowy jest zintegrowany. Nie zakładasz relingów (bo z tego co wiem to takowych nie ma) tylko same belki na które możesz założyć np. trumnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jaki hak i jak go zamontować??

Jaki hak: albo mocowany na stałe albo wypinany. Co do producenta to jest ich kilku na rynku, kwestia wyboru. Jeżeli przypatrzysz się modelom to wszystkie generalnie wyglądają tak samo. Ja zakładałem w OBK hak wypinany polskiego polskiego producenta Steinhof.

-czy wiązkę elektryczną muszę robić całą , czy to się dokupuje i dopina? 
Wiązka albo uniwersalna (wymaga „wcięcia” się w instalację samochodu lub wiązka dedykowana - gdzie wpinasz sie kostkami w kostki instalacji i po kłopocie-praktycznie brak ingerencji w oryginalną elektrykę auta.Tak właśnie robiłem montując hak w OBL. Pamiętaj też że wiązki mogą być z gniazdem 7 lub 13 pinowym. Jeżeli planujesz wocić rowery na bagażniku montowanym na haku to montuj 13 pinową (jest troszkę droższa ale bardziej uniwersalna) a adapter z 13 pinów na 7 to koszt max 20zł.

- Jakie relingi dachowe do mnie potrzebne są aby zamontować bagażnik dachowy???

Wejdź na stronę Thule i tam przewodnik poprowadzi cię za rączkę krok po kroku jakie belki jekie stopy i jAkie adaptery są dedykowane do twojego auta.
 
- Szukam rozwiązania na przewóz 3 rowerów
Ja wożę 4 na bagażniku montowanym na hak (thule 929 plus dostawka na 4 rower) Wybrałem na hak ponieważ OBK jest wyższy i wkurzało mnie wspinanie się po progach/kołach żeby zamontować 4 rowery. Aczkolwiek jeden uchwyt na dachu pozostał żeby mieć możliwość zabrania jedenego roweru w przypadku gdzie jadę sam a montaż bagażnika na hak po prostu nie ma sensu
 



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zadowolony z platformy amos na 3 rowery -- tania ale dobrze wykonana, zwłaszcza zaczep na kulę haka, montaż błyskawiczny (pokrętło + dokręcenie śruby kluczem). wersja nieuchylna też daje radę -- przy dwóch skrajnych rowerach można otwierać klapę (wystarczy skręcić kierownicę). zdjęcie roweru to odpięcie 3 pasków (paski są lepsze od klamr/szczęk IMHO, bo pasują do różnych ram bez problemów). da się na tym spokojnie zamontować 4 rowery o ile mieszczą się wagowo w limicie (np dodatkowy rowerek dziecięcy). komfort podróżowania z rowerami z tyłu jest o niebo lepszy niż przy wożeniu ich na dachu.

 

co do haka -- w OBK analogicznej generacji hak montuje się w miejscu belki wzmacniającej pod zderzakiem, w legacy powinno być podobnie. haka szukałem kilka lat temu i nie było nic od polskich producentów do tego modelu ale udało się upolować brinka/thule z wiązką uniwersalną za 700-800 zyla. na pewno wszystko powinno działać bez dodatkowego modułu oszukującego elektronikę auta.

 

 

 

 

 

Edytowane przez kruque
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde posprawdzałem i chyba mnie nie stać w tym roku już na hak i do tego jeszcze bagażnik :(

Hak odpada w tym roku :(

A jeździł ktoś kiedyś z takimi bagażnikami na klapę tylną to się sprawdza????

 

11 godzin temu, von Grosheck napisał:


- Jakie relingi dachowe do mnie potrzebne są aby zamontować bagażnik dachowy???

Wejdź na stronę Thule i tam przewodnik poprowadzi cię za rączkę krok po kroku jakie belki jekie stopy i jAkie adaptery są dedykowane do twojego auta.
 



 

Byłem na tej stronie i szczerze mówiąc nic mi nie dał ten przewodnik bo dalej nie wiem jakie belki mam kupić w sensie jak one będą mocowane do dachu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w Google Thule Rapid Fixpoint XT 753/760/3018

 

Ma dachu masz zaślepki, musisz je wyjąć i w te miejsca przykręcić adaptery  (numer 3018) dedykowane tylko do konkretnego modelu auta. Do nich idą stopy (numer 753) - uniwersalne do wielu samochodów a do stóp mocuje się belki np stalowe (numer 760).

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tej stronie i szczerze mówiąc nic mi nie dał ten przewodnik bo dalej nie wiem jakie belki mam kupić w sensie jak one będą mocowane do dachu

Po wybraniu modelu twojego samochodu wyszukiwarka pokaże ci opcje do wyboru (stopy i adapter to samo, różnica w typie belek) Tam masz wszystko napisane jakie elementy wchodza w skład kompletnego bagażnika dla twojego samochodu(belki, stopy, adapter dopasowujący) Jak montować już na aucie-ściągnij instrukcję do adaptere 3018 - tam jest wszystko napisane i narysowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, von Grosheck napisał:

Byłem na tej stronie i szczerze mówiąc nic mi nie dał ten przewodnik bo dalej nie wiem jakie belki mam kupić w sensie jak one będą mocowane do dachu

Po wybraniu modelu twojego samochodu wyszukiwarka pokaże ci opcje do wyboru (stopy i adapter to samo, różnica w typie belek) Tam masz wszystko napisane jakie elementy wchodza w skład kompletnego bagażnika dla twojego samochodu(belki, stopy, adapter dopasowujący) Jak montować już na aucie-ściągnij instrukcję do adaptere 3018 - tam jest wszystko napisane i narysowane

ok znalazłem dzięki :)

 

21 godzin temu, spawalniczy napisał:

Wpisz w Google Thule Rapid Fixpoint XT 753/760/3018

 

Ma dachu masz zaślepki, musisz je wyjąć i w te miejsca przykręcić adaptery  (numer 3018) dedykowane tylko do konkretnego modelu auta. Do nich idą stopy (numer 753) - uniwersalne do wielu samochodów a do stóp mocuje się belki np stalowe (numer 760).

 

Super dzięki wielkie szkoda że takie drogie jak za same belki :) spróbuje znaleźć jakieś zamienniki tych THULE, ale dzięki bo pomogliście mi bardzo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poszukać na Allegro lub na OLX belki np 760 i stopy 753 z drugiej ręki - może wyjść taniej ( np. ktoś sprzedaje aktualnie belki 760 za 15 zł plus koszty przesyłki. Duże prawdopodobieństwo, że coś znajdziesz. Jedynie adapter dopasowujący  #3018 pewnie będziesz musiał kupić nowy bo Subaru to niestety marka niszowa w PL i obawiam się, że używanej nie znajdziesz - no chyba że :) 

Zerknij też na to: http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-thule-753-460-e46-bmw-relingi-i7258446207.html#thumb/1 - stopy i belki (tyle że wing bar, które są cichsze i bardziej wypasione :) ) odpowiadają twojemu Legasiowi - tak jak pisałem powyżej - do tego potrzebowałbyś tylko kit dopasowujący i masz ładny kpl na powiedzmy 450 zamiast za 1100

 

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, von Grosheck napisał:

Spróbuj poszukać na Allegro lub na OLX belki np 760 i stopy 753 z drugiej ręki - może wyjść taniej ( np. ktoś sprzedaje aktualnie belki 760 za 15 zł plus koszty przesyłki. Duże prawdopodobieństwo, że coś znajdziesz. Jedynie adapter dopasowujący  #3018 pewnie będziesz musiał kupić nowy bo Subaru to niestety marka niszowa w PL i obawiam się, że używanej nie znajdziesz - no chyba że :) 

Zerknij też na to: http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-thule-753-460-e46-bmw-relingi-i7258446207.html#thumb/1 - stopy i belki (tyle że wing bar, które są cichsze i bardziej wypasione :) ) odpowiadają twojemu Legasiowi - tak jak pisałem powyżej - do tego potrzebowałbyś tylko kit dopasowujący i masz ładny kpl na powiedzmy 450 zamiast za 1100

 

 

 

 

Super dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie założyłem belki, które miałem w Zafirze (Wingbar rozmiar 118cm) - zmieniłem tylko stopy na 753 i odpowiedni kit/adapter.

Wyszukiwarka na stronie Thule dla Outbacka podaje długość 108cm, ale jak dla mnie wygląda OK (wolę dłuższe, bo zmieszczę boxa i 2 duże rowery).

 

Aha, jeżeli planujesz używać np. kilku uchwytów rowerowych Thule i nie chcesz biegać z pękiem kluczy to warto od razu zainwestować w One Key System czyli zestaw wkładek (4, 6, 8 lub 12), zamykanych i otwieranych jednym kluczem.

 

IMG_20180331_142540296_HDR.jpg

IMG_20180407_175819663_HDR.jpg

IMG_20180418_161637488~01.jpg

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Prośba do tych co mają Hak, jak by ktoś mógł zrobić mi zdjęcie od spodu auta jak to wygląda zamocowanie haka w Legacy tz samego haku i wózka szyn czy jak to zwał, do czego hak jest przykręcony . Bo niby  mogę założyć hak ( pan na przeglądzie tak twierdził ) a ja bladego pomysłu patrząc od spodu mojego auta nie wiem jak tego dokonać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak samochód jest poskładany, to pewnie trudno zrobić zdjęcia, które będą coś wnosiły.

W linku poniżej masz instrukcję montażu haka - co prawda do nowszego modelu ale co do zasady w Twoim będzie analogicznie.

W skrócie - od głównej belki odchodzą prostopadle długie uchwyty, które wchodzą do wnętrza podłużnic i do tych podłużnic są przykręcane.

Myślę, że najlepiej zostawić takie manewry profesjonalistom, którzy na co dzień się tym zajmują.

 

montaż haka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, spawalniczy napisał:

Jak samochód jest poskładany, to pewnie trudno zrobić zdjęcia, które będą coś wnosiły.

W linku poniżej masz instrukcję montażu haka - co prawda do nowszego modelu ale co do zasady w Twoim będzie analogicznie.

W skrócie - od głównej belki odchodzą prostopadle długie uchwyty, które wchodzą do wnętrza podłużnic i do tych podłużnic są przykręcane.

Myślę, że najlepiej zostawić takie manewry profesjonalistom, którzy na co dzień się tym zajmują.

 

montaż haka

Hmmm no mniej więcej to ja wiem jak to powinno wyglądać ale chodzi mi o konkretną fotke, może się komuś uda zrobić :) Ale dzięki za linka bo tez pomocny jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kilka dni temu montowałem hak w swoim Legacy. Podaj maila to prześlę Ci parę fotek (zrobię jutro jeszcze kilka od dołu) niestety wczoraj zamalowałem wszystko konserwacją więc nie wiem czy zdjęcia będą wystarczająco przejrzyste... Tylko że ja mam wersję SOHC Z jednym tłumiekiem końcowym więc u Ciebie będzie trochę więcej rzeźbienia...po zdemontowaniu zderzaka, belki i jej mocowań Profile haka wchodzą do środka podłużnic a od dołu żeby je przykręcić trzeba opuścić wydech i zdemontować osłony termiczne wydechu i wtedy będziesz miał dostęp do podłużnic od dołu i fabrycznych otworów pod hak... Aha i musiałem w osłonie termicznej wydechu wywiercic dwa otwory na główki śrub mocujących profile haka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Artman84 napisał:

Cześć. Kilka dni temu montowałem hak w swoim Legacy. Podaj maila to prześlę Ci parę fotek (zrobię jutro jeszcze kilka od dołu) niestety wczoraj zamalowałem wszystko konserwacją więc nie wiem czy zdjęcia będą wystarczająco przejrzyste... Tylko że ja mam wersję SOHC Z jednym tłumiekiem końcowym więc u Ciebie będzie trochę więcej rzeźbienia...po zdemontowaniu zderzaka, belki i jej mocowań Profile haka wchodzą do środka podłużnic a od dołu żeby je przykręcić trzeba opuścić wydech i zdemontować osłony termiczne wydechu i wtedy będziesz miał dostęp do podłużnic od dołu i fabrycznych otworów pod hak... Aha i musiałem w osłonie termicznej wydechu wywiercic dwa otwory na główki śrub mocujących profile haka... 

PW poszło dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kolega liczy? Do IV? Wypinany? Jaki producent?

Mogę ci odsprzedać mój hak który mam zamontowany, bo i tak go nie używam i nie użyję  ( Kupiłem autko z założonym hakiem)


melduje ze nic nie musze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, dominikd napisał:

niech sie madrzejsi wypowiedza, czy pasuje od Legacy III?
Bo jesli tak, to mam oryginalny Subaru z wypinanym hakiem i plug&play do instalacji elektrycznej :)
cena 100pln

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 

No to bardzo proszę  mądrzejszych o wypowiedź na oba pytania???? chociaż wątpię żeby z III pasowało do IV :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...