Skocz do zawartości

dzwieki towarzyszace ciagnieciu rekawa


piter_s

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zauwazylem dzisiaj, ze przy podcinaniu samochodu rekawem dobywa sie gdzies z blizej nieokreslonego kierunku (z przodu??) taki dzwiek jakby prrrrrrrr, dzwiek jest dosc cichy, tak ze nie zauwazylem tego wczesniej, byc moze z tego powodu, ze jak juz go ciagalem to na szutrze a dzisiaj pojawilo sie troche sniegu no i jak to na sniegu w samochodzie jest ciszej

czy tak to powinno byc? sprzegla oczywiscie pilnuje zeby bylo wcisniete...

 

z gory dzieki za odpowiedz

piter_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zauwazylem dzisiaj, ze przy podcinaniu samochodu rekawem dobywa sie gdzies z blizej nieokreslonego kierunku (z przodu??) taki dzwiek jakby prrrrrrrr, dzwiek jest dosc cichy, tak ze nie zauwazylem tego wczesniej, byc moze z tego powodu, ze jak juz go ciagalem to na szutrze a dzisiaj pojawilo sie troche sniegu no i jak to na sniegu w samochodzie jest ciszej

czy tak to powinno byc? sprzegla oczywiscie pilnuje zeby bylo wcisniete...

 

z gory dzieki za odpowiedz

piter_s

 

A nie przypadkiem pompa ABS ? w momencie zblokawania tylnych kół, czujniki, sterownik, dostaja info , o zablokowanych kołach i pompa zaczyna pracowac, i wydaje taki dzwięk. Wyjmij bezpiecznik od ABS i wtedy bedizesz wiedział na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem pompa ABS ? w momencie zblokawania tylnych kół, czujniki, sterownik, dostaja info , o zablokowanych kołach i pompa zaczyna pracowac, i wydaje taki dzwięk. Wyjmij bezpiecznik od ABS i wtedy bedizesz wiedział na 100%.

 

znowu ten abs, a czy ktos pamieta ktory numer ma ten nieszczesny bezpiecznik abs-u?

 

piter_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter_s, jak ściągniesz pokrywę od bezpieczników która znajduje się po lewej stronie pod deską rozdzielczą to najprawdopodobniej jest to centralny bezpiecznik (będzie zresztą opisany na owej pokrywie).

 

ok dzieki, juz sie nawet nauczylem jezdzic z tym ustrojstwem, do skrzynki juz zagladalem pare razy ale jakos tak nieśmiało i bez efektow...

 

piter_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie bardzo na temat...Jestem nowy a co za tym idzie- nie bardzo obeznany w temacie AWD.Subaru jeżdziłem ale bez zadawania katów bo właściciel siedział na fotelu obok.Może jakbym jechał sam....do rzeczy.Czy w Imprezie MY99 2.0 wolnossącej(bo tak ową chcę zakupić) da radę zarzucić pojazd używając "lewej nogi"??Czy ma to sens?Nie chodzi mi o dociążanie przodu,czy wspomaganie się hamulcem ale tylko i wyłącznie o zarzucanie...Tak jak piszę.Jestem nowy i temat napędów,ich rodzajów i stosowania ich w rozmaitych generacjach jest mi obcy póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Imprezie MY99 2.0 wolnossącej(bo tak ową chcę zakupić) da radę zarzucić pojazd używając "lewej nogi"??Czy ma to sens?Nie chodzi mi o dociążanie przodu,czy wspomaganie się hamulcem ale tylko i wyłącznie o zarzucanie...

 

Jak najbardziej wykonalne, generalnie na sliskim samo operowanie gazem i zarzucanie kierownica daje porzadane efekty, jak dodasz do tego hamulec to juz zupelnie. Obecnie mam na przedniej i tylnej osi klocki Ferodo DS 2500 i klepniecie hamulca w zakrecie powoduje zarzucenie tylu bez zadnych innych gwaltownych manewrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie jak mnie to cieszy.Radość mojego życia to od pewnego momentu "lewa noga".Uwielbiam,kocham,podniecam się tym!!No i chciałbym by mój kolejny pojazd też dawał rade.Choć pewnie z takim napędem to można i nie taki fikołki robić.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...