Skocz do zawartości

XV Zlot Plejad AD 2018


guma

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Guliwer napisał:

 

Jest tutaj jeden niuans: jak zdążę ogarnąć Gin Hayate (UPG), który jest grubo poniżej '00, to marzyłbym sobie, żeby stał w bazie zlotu, najlepiej na parkingu zamkniętym. I wolałbym mieć na niego oko. Tymczasem nocleg mamy, z tego co pamiętam, 20 km od bazy. Czy znajdzie się Opiekun?

 

 

 

Moze faktycznie kawałek zlotowego parkingu na klasyki ? :thumbup:

 

Nie będzie pewnie tego zbyt wiele, max 5-7 sztuk.   ^_^

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dyrekcja napisał:

Kwestia bazy noclegowej powtarza się w ostatnich latach. Problem w tym, że niektórzy zapisujący się w pierwszym terminie rezerwują noclegi także dla znajomych, którzy będą się zapisywali dopiero w późniejszym terminie ( np. załoga 2-osobowa rezerwuje 15 miejsc noclegowych ).

 

Panie Dyrektorze, to jest z całą pewnością do uregulowania. Wyrażam przekonanie, i to głębokie, że podczas rejestracji załogi nie powinno być możliwe rezerwowanie więcej, niż jednego pokoju. Ewentualnie, żeby uczynić zadość relacjom rodzinnym, przyjacielskim, czy koleżeńskim - dwóch. Jeśli podany przez Pana przykład to nie tylko przykład, lecz i fakt, to jest to ewidentne nadużycie i wypaczenie idei równego (w poszczególnych turach) dostępu do zlotowej infrastruktury.

 

Poza tym zgłaszam "pomysł racjonalizatorski" co do działania systemu rejestracji (z nadzieją, że dla informatyków to "żadna" robota). Nie powinno być moim zdaniem tak, że kilkadziesiąt osób jednocześnie może kliknąć jeden i ten sam pokój, a następnie hurra, kto szybszy... Sam nie wiem, czego padłem ofiarą. Może nienadmiernej prędkości łącza, może niezaznaczenia, czy moje ośmiomiesięczne dziecko jest wegetarianinem, czy nie, czy też może tego, że się wyrżnęło, poryczało i musiałem je ratować przerywając na kilkanaście sekund wypełnianie formularza;). W każdym razie ktoś wcześniej ode mnie zakończył proces.

Myślę, że byłoby sensowniej, gdyby system uniemożliwiał innej osobie "kliknięcie" tego samego pokoju w sytuacji, gdy ktoś już go oznaczył i rozpoczął proces rejestracji. Pokój wracałby do puli w sytuacji niezakończenia procesu rejestracji, niepotwierdzenia zgłoszenia w oznaczonym terminie, bądź niewniesienia opłaty. I w sytuacji, gdy ktoś nie zarezerwuje 15 pokoi, tylko jeden albo dwa, będzie można mieć nadzieję, że postępuje odpowiedzialnie i ogólnie "po coś" to robi. Dlatego uważam, że wówczas ta następcza rotacja pokoi byłaby zjawiskiem marginalnym.

Edytowane przez B-52
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, B-52 napisał:

Jeśli podany przez Pana przykład to nie tylko przykład, lecz i fakt, to jest to ewidentne nadużycie i wypaczenie idei zasad równego (w poszczególnych turach) dostępu do zlotowej infrastruktury.

To fakt. Są załogi, które rezerwują pokoje w bazie Zlotu dla tych, którzy mogą zapisać się dopiero w trzeciej turze. Znam takie przypadki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to wcale nie OK. Powinno się rezerwować pokoje wg własnych potrzeb, czyli dla osób ze swojej załogi. Czasem to mogą być dwa pokoje, gdy jadą ze sobą ludzie, którzy nie chcą ze sobą mieszkać razem. Bywałam w takich sytuacjach, ale to wyjątki. Dwa pokoje dla dwuosobowej załogi to max ;) Czasem bywają oczywiście czteroosobowe załogi, ale to oczywista oczywistość, że potrzebują cztery miejsca.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum troszkę czasu jestem ale pewnych spraw jeszcze nie ogarniam... Ktoś mi może tak łopatologicznie wyjaśnić:

1. 3 tury, o co chodzi i czemu taka wojna? (cośtam niby ogarniam, że pierwszeństwo VINy s SIP, itp)

2. Plejady wyjątkowo pod moim nosem, czy w jakiś sposób jestem w stanie uzyskać informacje gdzie i w jakich godzinach będą odbywać się poszczególne odcinki? Z perspektywy gapia pytam, bo pkt1.

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Generalnie chodzi o to, że liczba załóg biorących udział w Plejadach jest ograniczona i osoby mające starsze auta, a zwłaszcza spoza SIP-u mogą się nie załapać na zlot (zgodnie z regulaminem zapisują się w II lub III turze).

 

Ad 2. Najprostszym sposobem jest zapisanie się jako Apacz. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wczytam sie w regulamin coby na lenia nie wyjsc :)

Edit:

Ok, wczytalem sie i poza cennikiem za status Apacza i Imprezowicza nie uswiadczylem przywilejow z tego plynacych :( Anyone?

Edit2:

3 tury juz ogarniam i wiem, czemu takie parcie na trzecia jest :D

Edytowane przez 555marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, JulKa napisał:

Jak się nie dostaniemy w 3 turze, to prawdopodobnie tak sie skonczy hahaha 

 

Rok temu apaczowaliśmy i źle nie było, w tym roku ma być ciekawiej dla apaczy ;)

 

 

11 minut temu, Rafaelo napisał:

 

Nie ogłaszał bym się tak na forum bo Zaraz Ci pół polski zjedzie emoji41.pngemoji41.png

Po za tym bardzo ładne rejony emoji4.png

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

No to jest miejscówka na wcześniaków :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...