Skocz do zawartości

XV Subariada Maroko - przełom 2018/2019


Jacek Wyrzykowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czytam i oglądam "Fotowyprawy" Marcina Dobasa,  a tu znienacka "atakują" wspomnienia....

 

Trafiłem na fragmenty o Maroku i taką przypowieść:

 

"Świat się zmienia, ceny dopasowują się do najbogatszych turystów i rosną w zastraszającym tempie. Za coś, co jeszcze niedawno kosztowało kilka centów, dziś płaci się kilkanaście dolarów, ceny rosną z sezonu na sezon. Mimo wszystko na rozległych obszarach globu funkcjonuje coś, co zowie się  democratic price. Każdy płaci tyle, ile może. Często, gdy zadaję pytanie, ile coś kosztuje, słyszę "A skąd jesteś?" W pytaniu ukryty jest haczyk - powiedz mi, skąd jesteś, a oszacuję, na ile cię stać.

 

Oczywiście democratic price zanika wraz z rozwojem masowej turystyki. Coraz mniej osób jest zainteresowanych zaoferowaniem ci czegoś za kwotę niższą, niż gotów jest zapłacić inny turysta..."

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 11:33, Dorka napisał:

w czwartek, 21 lutego do sprzedaży trafi marcowe wydanie OFF-ROAD PL, w którym znajdziecie relację z marokańskiej Subariady :)
Żeby łatwiej Wam było szukać, okładka wygląda tak :)

Jestem po lekturze-bardzo ładnie napisane:applause: wróciły  miłe wspomnienia, dzięki:)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piotr_b napisał:

Jestem po lekturze-bardzo ładnie napisane:applause: wróciły  miłe wspomnienia, dzięki:)

 

Dzięki za miłe słowa :)
najważniejsze jednak, że mieliśmy przyjemność tam być ! żadne słowa tego nie zastąpią :D

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby strasznie nudny początek i koniec filmu. Ujęcie pierwsze: kolejka na prom. Ujęcie drugie: kolejka po talony do jedzenia. Ujęcie trzecie: kolejka po jedzenie. Ujęcie czwarte: kolejka do odprawy paszportowej. Ujęcie piąte: kolejka.....

Edytowane przez Justi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Justi @przemekka gratulacje,wyszło super :applause:

4 godziny temu, Justi napisał:

To byłby strasznie nudny początek i koniec filmu. Ujęcie pierwsze: kolejka na prom. Ujęcie drugie: kolejka po talony do jedzenia. Ujęcie trzecie: kolejka po jedzenie. Ujęcie czwarte: kolejka do odprawy paszportowej. Ujęcie piąte: kolejka.....

No ale -Ujęcie piąte: kolejka.....po zjeździe z promu w Tangerze to już się działo :)

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...