Skocz do zawartości

XV Subariada Maroko - przełom 2018/2019


Jacek Wyrzykowski

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno:

Maroko- przepisy celne

Zwolnione z należności celnych przywozowych są towary znajdujące się w bagażu osobistym, pod warunkiem, że przywóz tych towarów nie ma charakteru handlowego.
Podróżnych, którzy ukończyli 17 rok życia, obowiązują następujące normy ilościowe i wartościowe na przywóz ze zwolnieniem z należności celnych przywozowych niżej wymienionych towarów:

1. wyroby tytoniowe:
* 200 papierosów, lub
* 100 cygaretek (cygar o masie nieprzekraczającej 3g/szt), lub
* 50 cygar, lub
* 250 g tytoniu do palenia; lub proporcjonalna ilość tych różnych wyrobów w zestawie;
2. spirytus i napoje alkoholowe:
* napoje otrzymywane w wyniku destylacji i napoje spirytusowe o rzeczywistej objętościowej mocy alkoholu powyżej 22 %; alkohol etylowy nieskażony o objętościowej mocy alkoholu wynoszącej 80% obj. lub więcej: 1 litr, lub
* napoje powstałe w wyniku destylacji i napoje spirytusowe, aperitify na bazie wina lub alkoholu, tafia, sake lub podobne napoje o rzeczywistej objętościowej mocy alkoholu nieprzewyższającej 22 %; wina musujące, wina likierowe: 2 litry,
* lub proporcjonalna ilość tych różnych wyrobów w zestawie
* wina: 2 litry
3. ponadto podróżny może przywieźć nie więcej niż 50 gramów perfum i nie więcej niż 0,25 litra wód toaletowych,
4. produkty lecznicze - w ilości przeznaczonej na własne potrzeby.
5. oprócz towarów, o których mowa wyżej, podróżny będzie mógł przywieźć rzeczy o łącznej wartości nieprzekraczającej 175 euro, a jeżeli nie ukończył 15 roku życia - 90 euro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przygotowywać aparat i czyścić obiektywy człowiek się zastanawia nad przepisami celnymi.

Czyli jedna duża flaszka i trzy butelki wina na głowę :D

Edytowane przez Subary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Subary napisał:

Czyli jedna duża flaszka i trzy butelki wina na głowę

Nie zupełnie jest lub czyli max 1 l spirytusu/głowa i nic więcej.

 

Ale wiem że np. w Marrakeshu jest Cerrefour z działem monopolowym (podobno punkt spotkań turystów z EU :) ) więc chyba da się w Maroku jakoś ,,przeżyć" . 

PS Jedziecie w pierwszej turze więc jako ,,drugo-XVI-to turowiec"  pokładam w Was duże nadzieje na przesłanie stosownych namiarów w plikach gpx lub chociaż współrzędne gps :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczytałem co innego:

 

* napoje otrzymywane w wyniku destylacji i napoje spirytusowe o rzeczywistej objętościowej mocy alkoholu powyżej 22 %; alkohol etylowy nieskażony o objętościowej mocy alkoholu wynoszącej 80% obj. lub więcej: 1 litr, lub
* napoje powstałe w wyniku destylacji i napoje spirytusowe, aperitify na bazie wina lub alkoholu, tafia, sake lub podobne napoje o rzeczywistej objętościowej mocy alkoholu nieprzewyższającej 22 %; wina musujące, wina likierowe: 2 litry,
* lub proporcjonalna ilość tych różnych wyrobów w zestawie  -tutaj nie ma przejścia "lub" do następnego akapitu
* wina: 2 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 5.11.2018 o 14:36, sebekian napisał:

Tak wiec nadal szukam chętnego. 

Tutaj zaglądają głównie ci, którzy już się zapisali.

Propozycja - założyć wątek na głównym Forum w rodzaju : "wolne miejsce na ... " Dla wszystkich tych, którzy chętnie by pojechali, ale boją się o samochód ... czy coś w tym rodzaju.

 

Można też wpisać na Subariadowym FB, albo  ... mailing do klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dyrekcja napisał:

Tutaj zaglądają głównie ci, którzy już się zapisali.

Propozycja - założyć wątek na głównym Forum w rodzaju : "wolne miejsce na ... " Dla wszystkich tych, którzy chętnie by pojechali, ale boją się o samochód ... czy coś w tym rodzaju.

 

Można też wpisać na Subariadowym FB, albo  ... mailing do klientów.

Tak tez podejrzewałem , podejmę kroki w czasie weekendu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne miejsce dotyczy uczestnictwa 1 osoby która by jechała ze mną w aucie gdyż jadę sam i szukam współtowarzysza.  Szczegoly w wątku niżej, w przypadku zainteresowania takim uczestnictwem proszę o kontakt na PW 

 

 

Edytowane przez sebekian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii formalnej a nawet dwóch:

1. Czy rozkminialiście juz dojazd do Genui? Ode mnnie google pozazują 16 h. Planowąłbym jakis nocleg w Austrii. Chetnie podłączyłbym się do kilku aut. Zawsze to milej się jedzie. Co Wy na to?

2. Żona pyta co z Wigilią;)? Czy ma pierogi lepić czy karpia patroszyć:D? Jest jakiś pomysł na spędzenie wspólne?

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My myśleliśmy, żeby nocować we Włoszech.  Werona albo Mediolan. Prom odpływa o 21 więc można by zwiedzić miasto w ciągu dnia. 

Co do wieczerzy to musowo wspólna. Zamiast barszczu proponuję Chianti, a zamiast pierogów cantuccini. :D

 Najlepiej podyskutujmy na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 23.11.2018 o 11:52, przemekka napisał:

mam taki zestaw

Na mocno śliskim podłożu ( mokra trawa na podłożu gliniastym ) p.t. Autor bez kłopotu wjechał tam, gdzie ja z XT  pomimo wszystkich systemów stoczyłem poważną walkę z okolicznościami przyrody :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...