Skocz do zawartości

Święta rodzinne górach co polecacie


Rafik83pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytania chce zabrać na święta moje subaru wraz z rodziną(żona dzieci 6 lat i 10 miesięcy) w góry. Chcemy tam spędzić wigilię i kolejne dni. Jeśli chodzi o atrakcje to marzy nam się kulig lub ognisko . Ale to bardziej jako dodatek . Bardziej nam zależy na sprawdzonym miejscu. Dzięki za odpowiedź.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, benola napisał:

Krynicę polecam,chociaż z parkingami raczej kiepsko.

 

Jednocześnie daleko z dolnośląskiego, choć Krynica-Zdrój ma swój klimat, szczególnie zimą. Ale z rocznym dzieckiem nie ma sensu pchać się na wschód, skoro bliżej są Karkonosze i Sudety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Wro chyba lepiej i szybciej w karkonosze. Natomiast jakbyś jednak wybrał Krynicę to polecam nocleg w Muszynie - 10 km od Krynicy, jakikolwiek brak tłumów, miasteczko ze swoim klimatem, bardzo blisko wyciąg narciarski dwie doliny i pare atrakcji się tam znajdzie. Do Krynicy możesz podjechać taksówką - bez szukania miejsca parkingowego. Akurat często bywam w Muszynie bo rodzice prowadza tam mikro pensjonat ale reklamował nie bede bo na forum nie wolno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynica-Zdrój.

Jeżeli cena nie gra roli i lubisz pełny serwis ;) to pokój z kominkiem u Ireny Eris, najlepszy, choć nie każdemu taki klimat, trochę pretensjonalny może odpowiadać.

Jeżeli ma być kameralnie i przystępnie to Wichrowe Wzgórza (Krynica - Czarny Potok) albo Domki w Lesie (Tylicz).

Jeżeli lubisz klimat turystyczno-harcerski ;) to schronisko na Jaworzynie (jak na schronisko naprawdę fajny standard), ale nie da się tam dojechać Levorgiem. Ale jak jest śnieg to schronisko jest nr 1, niezapomniane klimaty i b. dobre jedzenie.

Ogólnie szukałbym w Czarnym Potoku (spokój, blisko na Jaworzynę, ładne widoki i też niedaleko do centrum Krynicy).

Jest jeszcze fajne miejsce, zaraz poniżej czarnej trasy na Jaworzynie, ale to raczej dla narciarzy.

Kuligi organizuje Bacówka na Wierchomli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był zainteresowany okolicami Bialki Tatrzańskiej to mogę podesłać namiar na super małżeństwo wynajmujące pokoje w Czarnej Gorze.
To może podaj zobaczymy zawsze się może też na ferie przydać dzięki

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Białka to może Pensjonat pod Kotelnicą

http://www.podkotelnica.pl/

Blisko wyciągów

Blisko do Bani a więc termy dla szkodników

Ceny wydają się akceptowalne

Gościłem tam kilkakrotnie i zawsze byłem zadowolony.

Ale trudno o miejsca, trzeba wcześnie rezerwować

Je4śli większy budżet to

https://hotelbania.pl/

 

Mogę polecić także Cottonina Villa & Mineral SPA Resort lub Malinowy Zdrój niedaleko Świeradowa. Są atrakcje dla dzieci. baseny itp. Ale to Twoje tereny więc pewnie wiesz

 

Jest także kilka fajnych miejsc w Bieszczadach

 

Właściwie wszystko zależy od budżetu

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poszukać, byłem jakoś w listopadzie. Pokoiki wprawdzie nie za duże, ale mają swój urok, w tych wystających klockach są łóżka, wiec dla dzieciaków atrakcja jak budzą się z paszczą przy szybie:)

Ognisko też było. Zaraz obok był też jakiś stok, chyba nawet oświetlany, więc można wyskoczyć w dowolnej chwili. W okolicach byliśmy w jakimś parku ze zwierzakami, gdzie sporo chodziło luzem. sarenki, kózki, itp i można było je karmić

o mam http://szuflandia.wisla.pl/

a park http://www.lesnypark.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeśli chcesz spokojnie bez masy ludzi, to polecam Wisłę i okolice
Po długi poszukiwaniach znalazłem takiej miejsce : http://noclegiwisla.eu ośrodek Karina . Będę tam od 23.12 do 02.01. Jak wrócę to dam znać co i jak .

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafik83pl napisał:

Po długi poszukiwaniach znalazłem takiej miejsce : http://noclegiwisla.eu ośrodek Karina . Będę tam od 23.12 do 02.01. Jak wrócę to dam znać co i jak .

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

Zapraszam w takim razie do tematu: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kilka słów od siebie. Wielokrotnie  i pod rząd spędzaliśmy święta w Krynicy w hotelu Eris. Żona chciała odpocząć od garów, odpowiadała nam bardzo atmosfera , a przede wszystkim kuchnia. Jedzenie było (jeżeli chef nie zmienił się do pewnie jest dalej) wyśmienite. Początkowo hotel nie był jeszcze rozbudowany, i było bardzo kameralnie bez tłoku. Pokoje ładnie urządzone. Zawsze spędzaliśmy Święta Bożego Narodzenia w tzw pakiecie który rozszerzaliśmy o kilka 2-3 dni. Ze śniegiem było różnie, zwykle słabo. Można było jeździć na Jaworzynie bo blisko (kolejny atut) ale nie co rok. Dodatkowo co rok spotykaliśmy te same osoby, poznane rok wcześniej. Większość z nich , my również, rezerwowało pobyt na rok następny wyjeżdżając. Można było wypocząć, pospacerować, dobrze zjeść, czasem pojeździć na nartach. Ja i syn na basen lub siłkę , a żona na masażyk czy jakiś zabieg kosmetyczne (ceny wysokie). Fajna kolacja wigilijna, z muzyką na żywo, mikołajem dla dzieci. Miło i przyjemnie. Gdybym miał ocenić to najwięcej punktów za jedzenie, które dobre , ale porcje tak, że tylko... Śniadania bardzo obfity bufet. Pamiętam, też , że w dni dokupione do pakietu można było zamówić więcej z karty, a jak już zaczął się regularny pakiet świąteczny i przyjechało więcej gości to były jakieś ograniczenia (coś z przystawkami albo daniem głównym) i miałem wrażenie , że porcje jakby skromniejsze. Potem hotel rozbudował się, gości znacznie przybyło, ale miejsca w restauracji nie. Zaczął się tłok, szczególnie podczas obiadów i śniadania. Czasem otwierano dodatkowy bar w przyziemiu z przeznaczeniem na lunch, ale wnerwiało mnie to , że było tam tak ciemno, że nie widziałem co jem. Pełnił on na codzień  funkcję drink baru i był tam stół bilardowy, więc na regularny posiłek średnio się nadawał. 

Od kilku lat święta spędzamy w domu i jest super. Czy bym wrócił do Krynicy. Chyba nie. Jest sporo nowych ośrodków, konkurencja jest duża. Eris mimo remontów jest już trochę leciwy. Za wydaną grubą kasę dostawało się to i nic więcej. Najbardziej irytowało mnie to, że do kolacji nie dostawałeś nawet wody niegazowanej, nic. Płaciłeś 5-6 tysięcy za dwie dorosłe osoby za 3 dni a za dodatkowe z 2-3 tys i nie dali ci Kryniczanki w Krynicy. Ja nie piszę o winie, piwie ale o zwykłej wodzie. Pełno jedzenia na wigilie, aż za dużo. Chciałeś herbatkę , dopłać, kawkę dopłać. Piwko 14-15 zł około. Przypomniałem sobie, że w hotelu , pewnie ze względu na charakter spa, było dosyć słabe oświetlenie. Gdyby ktoś chciał wieczorkiem poczytać książkę lub gazetę, to nie ma gdzie. Wszędzie półmrok. Pamiętam jak mnie pokierowano do jedynego jasnego miejsca czy sofie w korytarzu prowadzącym na basen. Moja ocena 4/6.

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...