Skocz do zawartości

Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Bylo mega.

Premo - myślę, że trzeba szukac za granicą. U nas nawet jeśli cos przyleci to stoi na pasie - tak było z A-10 czy Tornado.

 

Kilka lat temu byłem na Farnborough i to jest inna liga. Spitfire, Bf-109, masa sprzętow z lat 50-ych, potem Vulcan - jedyny latający egzemplarz robi miazgę. Z nowszych F-18, B1B, Harrier i masa innych. do tego gośc Airbusem A-380 kręcił takie piruety że nawet na filmie oglądając powtórki nie wierzyłem, że ta krowa tak umie.

 

W przyszłym roku walimy na Air Tattoo w szkocji - kurde warto! Popatrz w necie jak to wygląda to będziesz wiedział gdzie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farnborough nie ma co porównywać z Radomiem ;)

Zgadzam się, że Su-27 najpiękniejszy. Premo koniecznie zabierz syna gdzieś gdzie lata Vulcan! Póki lata. Dzwięk na żywo to... coś niesamowitego :)

Dla mnie hitem z tegorocznego Radomia będzie chyba muza z pokazu Jordańczyków i speakerzy Frecce. Mam wrażenie, że gdyby na pasie były wyścigi ślimaków, to przy takiej komentatorce i tak widownia klaskałaby uszami :) (Inna sprawa, że jak ich ostatnio oglądałem to nie było tej kobiety i... chyba było lepiej :P )

Super też, że obyło się bez większych incydentów (poza błękitnym, ale szczęśliwie bez ofiar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem z SIAF, bardzo fajnie, dosc kameralnie. Zdecydowanie mniej ludzi niz w Radomu. Za to dzis byla mega palma, zero chmur, temp ze 35 stopni, wrocilem spalony niezle.

Pokaz F-18 super, nasz Mig-29 z Rojkiem tez, czadu dal Zoltán Véreš, Tricolori tez na poziomie. Z malopolski mozna rozwazyc, czy nie lepiej na SIAF zamiast Radomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

FlyDubai 738 rozbił się po drugim go-aroundzie w Rostowie nad Donem, wszyscy na pokładzie (61 osób ) zginęli. Chwilowo najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje się być błąd pilota.

 

Blue sky [*]

Edytowane przez QbaqBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlyDubai 738 rozbił się po drugim go-aroundzie w Rostowie nad Donem, wszyscy na pokładzie (61 osób ) zginęli. Chwilowo najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje się być błąd pilota.

 

Blue sky [*]

Wszystkie inne samoloty, które próbowały lądować na tym lotnisku w tych warunkach, po jednej nieudanej próbie odchodziły na lotniska zapasowe. Jeden najprawdopodobniej  się uparł... Historia katastrof lotniczych zna wiele takich przypadków... Aczkolwiek z wyrokami trzeba poczekać przynajmniej do czasu odczytania czarnych skrzynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 świr maciarewicz nie mógł się zdecydować czy organizować Air Show, czy nie, tak, że został miesiąc do pokazów. Żadna firma w tak krótkim czasie nie chciała się podjąć organizacji, zrobi to wojsko. A, że wojsko nie jest od zarabiania, więc jest za darmo. Ale by nie było za pięknie, więc wymyślił wejściówki i ograniczył ich ilość do 60-ciu tysięcy na jeden dzień. Szkoda, że nie zobaczę ukraińskiego Su-27, reszta będzie na Krzesinach na początku września

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fulcrum napisał:

Szkoda, że nie zobaczę ukraińskiego Su-27, reszta będzie na Krzesinach na początku września

Nie wiem skad jestes, ale jak z okolic poludnia to do Ostravy lub do Sliać masz blisko, a program w porowananiu do Radomia wypas:

 

Ostrava:

Austria:
- Eurofighter (D)

Belgia:
- F-16 (S)
- ERJ-145 (S)

Czechy:
- Gripen (D)
- L-159 (D)
- Mi-35 (D)
- C295 (D)
- Mi-17 (D)

Francja:
- Couteau Delta

Holandia:
- F-16 (S)

Kanada:
- CF-18 (S)

Litwa:
- L-39 (S)
- Spartan (S)
- AS365 (S)

Niemcy:
- Orion (S)
- Tornado (S)
- Do-228 (S)

Polska:
- Orliki
- Sokół (D)
- MiG-29 (S)
- An-28 (S)
- C-295 (S)

Słowacja:
- MiG-29 (D)
- Mi-17 (S)

Szwecja:
- Viggen (D)
- Draken (D)
- Tunnan (D)
- Lansen (D)

Turcja:
- E-7

Węgry:
- Gripen (S)

Włochy:
- Eurofighter (D)
- C-27 (D)

Cywilne:
- MiG-15UTI

 

Sliać:

Austria:
- Eurofighter (D)

Belgia:
- A109 (D)

Chorwacja:
- Krila Oluje

Czechy:
- Gripen (D)
- L-159 (D)
- Mi-35 (D)
- CL-601 (S)
- C-295 (S)
- Mi-171 TBC

Holandia:
- C-130 (S)

Hiszpania:
- F/A-18 (D)

Niemcy:
- Me-262 (D)

Polska:
- F-16 (S)
- C-295 (S)
- An-28 (S)

Rumunia:
- MiG-21 (D)

-Słowacja:
- MiG-29 (D)
- L-39 (D)
- Mi-8 (D)
- przelot A319, Tu-154, Fokker 100, Bell 429

Turcja:
- Soloturk

USA:
- B-1
- B-52

Węgry:
- Gripen (S)

ZEA:
- Al Fursan

Inne:
- A380 (przelot)
- Spitifre (D)
- Jak-3 (D)
- Zoltan Veres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2017 o 20:16, fulcrum napisał:

  Szkoda, że nie zobaczę ukraińskiego Su-27, 

Ja zawsze (no prawie) przybywam w piątek, mają próby i można obejrzeć tylko że  zza ogrodzenia lotniska 

No i tegoroczne pokazy są....słabe - no może poza  Żelazny,  nie ma grup akrobacyjnych 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...