Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to znowu ja... i kolejna edycja cyklu "Mikad kupuje telefon". Mam nadzieje, ze tym razem juz uda mi sie cos wybrac, zwlaszcza ze moja dotychczasowa komorka zaczyna zdradzac pierwsze symptomy zuzycia i czuje, ze wkrotce stanie sie to nie do wytrzymania :mrgreen:

 

Postanowilem przekonac sie w koncu do ekranow dotykowych - jesli inni moga, to czemu ja nie? :P Telefon musi byc jednak szybki i niezawodny. Milo byloby, gdyby nie gubil zasiegu, a bateria trzymala nieco dluzej, niz 30 sekund :twisted:

Jesli chodzi o funkcje - moj obecny telefon jest raczej z tych prostych, wiec jakiego nowego bym nie kupil, bede pod wrazeniem :mrgreen: Ale, im wiecej, tym oczywiscie lepiej - w koncu jestem wiesn...ekhm, gadzeciarzem :mrgreen:

Gorny prog cenowy to 1000 zlotych - mam nadzieje, ze cos uda sie znalezc.

Poleci ktos cos? A moze ma cos fajnego do sprzedania?

Z gory dziekuje! 8)

 

Powiem tak: miałem Nokie 5310 XpressMusic. Była prosta, mała, zgrabna, fajna. Znałem ją na pamięć, nie była żadnym kombajnem z gpsem, wifi itd. Dzwoniła, wysyłała smsy, więcej nie potrzebowałem. Lubiłem ją. I pech chciał, że nawaliła wtedy gdy trwała już moda na ekrany dotykowe. I zacząłem swoje poszukiwania. Mama miała jakiegoś LG, więc wiedziałem, że tego nigdy nie kupię... :twisted: Zacząłem od Iphona, ale nowe były drogie i nie podobało mi się to, że gdzie tylko pójdziesz to każdy ma swojego ajfona i jest pełen lans. Zbyt popularny i drogi. Nie pasił mi. Następnie sięgnąłem po Windows Mobile. Miało być super, ale się strasznie zawiodłem. Testowałem kilka dni Samsunga Omnie, i dla mnie jest to coś strasznego. Nieintuicyjny, ekran działa dramatycznie, a komórka cały czas się zawiesza. Dramat. Windows odpadł. Został Android. Ale wszyscy odradzali, że nowe, niewypróbowane. A jednak się skusiłem. Zaryzykowałem i kupiłem HTC Hero. I wiesz co? Przekonałem się! Odjazd! Telefon wg mnie super wygląda, jest wygodny, myślałem, ze będzie za duży a tak nie jest. Nic się nie ścina, wszystko chodzi płynnie, aplikacji jest tysiące dzięki Android Market. A najfajniejsze jest to, że jest prosty w obsłudze. Nie szukam pól godziny jak zmienić ustawienia. Do Windowsa nie ma porównania. A najlepszy jest ekran dotykowy. Działa fenomenalnie, jak w Iphonie bym powiedział. Piszę dużo smsów i nie mam problemów z tym, że nie posiadam fizycznej klawiatury. Co do niezawodności to wszystko jest ok. Bateria trzyma różnie, głównie siedzę non stop na wifi więc wytrzymuje 1 dzień. Bez tego tak z 2,3 dni powinna bez problemu. No i największy plus komórki. Wifi, szybki internet. I średnia ocen na koniec roku wyższa o 1 stopień :mrgreen::mrgreen: . Nie śledzę już rynku ale w 1000 zł powinieneś się zmieścić. Polecam Androida jak i Hero! Byłem nieprzekonany do tych nowych komórek, a teraz nie wyobrażam sobie mieć starej! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zelazny, wielkie dzięki. Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło! 8)

Chociaż, po przeczytaniu początku posta myślałem, że to będzie coś w stylu "miałem praktyczny, łatwy w obsłudze, tradycyjny telefon... kupiłem taki z dotykowym ekranem, no i się zaczęło: zdechł mi pies, odeszła ode mnie dziewczyna, zaczął przeciekać sufit..." :mrgreen::twisted:

A Omnie ma mój kolega, faktycznie - obsługa tego cuda to masakra. Za to zazdroszczę mu właśnie wi-fi - uczy się dzięki temu lepiej ode mnie! :mrgreen:

Ajfona mają wszyscy moi koledzy i koleżanki. :mrgreen: Ja nie chcę. Zwłaszcza że jedynym modelem, który by mi pasował, jest 3GS. A nie bardzo chce mi się wydawać 2.500-3000 na telefon :twisted:

Z tego co widzę, to Hero kosztują od jakiś 1.200 zł, ale... zobaczę, co da się zrobić :mrgreen:

Ktoś jeszcze coś wie na temat tego telefonu? Albo poleci jeszcze coś innego? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze się pochylić nad htc hero - zgrabniejsze hero, z gorszym aparatem (5 vs. 3,2) i innym wejściem jack (3,5 vs.2,5)

 

Radziłbym się wstrzymać z zakupem htc - pod koniec miesiąca po raz kolejny jest planowany update softu - poczekaj - zobaczysz kto dostanie o kto nie.

Hero ma dostać na bank, Magic chyba też, ale to nic pewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikad, ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad iPhonem albo Xperią. N97 ma Symbiana, który nie spisuje się za dobrze przy dotykach, a Android... Moim zdaniem klapa. iPhone jest dość przemyślaną konstrukcją, dodatkowo się go bardzo łatwo obsługuje i nie trzeba mieć pakietów do neta(tak jak w Androidzie, prawie non stop coś ściąga). A Xperia... Fajny smartphone, problem w codziennym użytkowaniu może robić tylko ekran o wysokiej rozdzielczości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikad, ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad iPhonem albo Xperią. N97 ma Symbiana, który nie spisuje się za dobrze przy dotykach, a Android... Moim zdaniem klapa. iPhone jest dość przemyślaną konstrukcją, dodatkowo się go bardzo łatwo obsługuje i nie trzeba mieć pakietów do neta(tak jak w Androidzie, prawie non stop coś ściąga). A Xperia... Fajny smartphone, problem w codziennym użytkowaniu może robić tylko ekran o wysokiej rozdzielczości...

 

I tu bym się zastanawiał: dla mnie iPhone bez pakietów internetowych, to trochę jak sens posiadania STI przy kartkach na benzynę... Nie posiadam tel. z Androidem, ale znajomi (forumowicz luk_) bardzo sobie chwalą za stabilność i płynność działania. A łączność z netem można ograniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś coś o SE Satio wie - bo używał?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikad, ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad iPhonem albo Xperią. N97 ma Symbiana, który nie spisuje się za dobrze przy dotykach, a Android... Moim zdaniem klapa. iPhone jest dość przemyślaną konstrukcją,
Android potrzebuje połączenia z netem prawie cały czas, i przez 90% tego czasu cos jest pobierane... Można się ładnie naciąć.

1. Instalujesz APN i blokujesz transmisję po gprs - świetnie się sprawdza, mam tak u siebie w robocie/domu latam po wifi, a w razie potrzeby kilka dotknięć i masz gprs kiedy chcesz.

2. Symbian S60 przy Androidzie to nieporozumienie.

3. Nie wiem skąd bierzesz opinie że Android to lipa (macałeś go troszkę) - pewnie po tym jaki kawałek tortu już wyszarpał innym systemom.

4. Apple to religia - także jeśli komuś nie przeszkadza brak wielozadaniowości - enjoy.

5. obsługa Androida jest banalna, jest jednak jeden "problem"....

6. ... ja miałem ciężką przesiadkę z S60 na Androida z racji przenoszenia kontaktów, troszkę czasu poświęciłem i jest już OK. teraz synchronizują się razem z gmail.

7. Świetnie działa gmail - mam ustawione przekazywanie maili ze służbowego konta na gmail i bez rozkładania lapa wiem co w trawie piszczy, przeważnie mail jest w telefonie przed outlookiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android potrzebuje połączenia z netem prawie cały czas, i przez 90% tego czasu cos jest pobierane... Można się ładnie naciąć.

1. Instalujesz APN i blokujesz transmisję po gprs - świetnie się sprawdza, mam tak u siebie w robocie/domu latam po wifi, a w razie potrzeby kilka dotknięć i masz gprs kiedy chcesz.

W hero wystarczy praktycznie nacisnąć 1 guzik i problem załatwiony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie został HTC MAGIC na gwarancji . Używany 15 minut - jeszcze w folii . Użytkuję HTC M650 , bo ma gps i radio do słuchania na rybach i w pracy .

nie chcesz sprzedac??

 

 

Mogę sprzedać za 600zł . Za 550 mam kupca , więc jeśli Ci odpowiada ..... Naprawdę nie używany na gwarancji . Nie miałem czasu się tym zająć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się to być dobrą ceną - ja brałem z Orange i mam cyrograf na 2 lata + zdjęcie sim-locka :/ całe szczęście że w ofercie wewnętrznej a nie za obowiązujące wtedy 199 netto.

W Vobisie były ostatnio po ok. 800zł - także oferta powyżej jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też właśnie rozważam kupno HTC- głównie przez świetny system Android (tym bardziej, że niedługo wyjdzie nowa wersja). Nie wiem tylko czy warto pakować się w Hero za 1000-1100 zł skoro dokładając niewiele można mieć w tej cenie, moim zdaniem najlepszego smartphona, HTC Touch Pro 2. Rozważam jeszcze inne modele oparte na Symbianie- Nokia N97 i N97mini (może ktoś podzielić się doświadczeniami związanymi z tymi telefonami? Czytałem wiele złego o tym systemie). Ciekawą opcją są też Samsungi- I8910 Omnia HD oraz I8000 Omnia II. Przerażające są jedynie ceny tych wszystkich w/w modeli :roll:.

 

EDIT:

 

Udało mi się kupić nową Nokię N97mini za niedużą kaskę więc pytania nieaktualne :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze Omnie sa naprawde ciezkie w obsludze ;-)

 

A za ile mozna kupic Touch Pro 2?

 

Od około 1300zł są nówki na Allegro

 

Ee. Przemyślałem sprawę. Mógłbym sobie pewnie pozwolić na taki telefon (i dorzucić te 200 zł w stosunku do Hero), ale...boje się, że wpadłbym wtedy w studnię bez dna - dorzuciłbym 200 zł do tego, potem okazałoby się, że za kolejne dwie stówy więcej mam jeszcze lepszy telefon...i w końcu skończyłbym z minikomputerem za 3000, którego potencjału nie wykorzystywałbym nawet w 2% :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii w HTC HD2, to nie jest tak źle. Przy normalnym użytkowaniu ( rozmowy, jakieś smsy czy navi ) bateria trzyma i 5 dni.

Inna sprawa, jeśli nie macie w pracy co robić i bawicie się telefonem - wtedy ładowanie co dzień :P

Moje dotychczasowe doświadczenia z Nokią wskazywały na to, że najwięcej baterii idzie podczas rozmów, za to w HTC połączenia głosowe zużywają energię dość wolno. Co innego wielki wyświetlacz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam HTC Magic i mogę w 100% polecić. Korzystałem z każdego systemu jaki jest od Symbiana przez WM po Apple i Android zdecydowanie wygrywa. Jak się jeszcze ma do tego pakiet internetowy to jest mega wypas. Jak już ktoś napisał Gmail chodzi super, mapki google tak samo. W Markecie Androida można znaleźć wszystko! Jedyna wada to średni aparat i brak klawiatury fizycznej. Nie radzę pakować się w WM komuś kto nie ma czasu ogarnąć tego systemu lub chce mieć gotowy system do pracy. Dostosowywanie pod siebie trwa wieeekiiiiii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiodły mnie Wasze opinie o E52, jestem w przededniu przedłużenia umowy, już prawie wybrałem telefon a tu, że taki delikatny :(

Szukam wytrzymałego telefonu do dzwonienia ale nie tak prostego jak Samsung Solid B2100 choć ten też kusił...

 

Co sądzicie o SE Yari ?? Z danych producenta widać że ma dobrą baterię i niezły aparat (moje priorytety).

 

Inna sprawa : w Orange dla Firm (3nr tel) proponują mi za 12zł/450min (0,37/1min)

a w Erze jest taryfa gdzie za 148zł miałbym 850min do wszystkich i 0,29/1min.

Co o tym sądzicie ?? Zadowoleni jesteście z tego operatora ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikad, do G1 (Dream) na 99% już nic nowego się nie pojawi, do Magic może coś będzie, do Hero raczej na pewno. Zawsze można ratować się nieoficjalnym firmwarem. Ale w porównaniu z Milestone, czy N1 każdy z tych telefonów wypada blado.

 

Od roku używam G1 i nie mam większych powodów do narzekań. Używałem iPhone 3G jeden dzień - wizualnie pięknie - wzór do naśladowania, tylko trochę funkcjonalności brak.

 

[EDIT] Aha, bez pakietu na transmisję danych nie podchodź, nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...