Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie, mam dylemat. Powoli rozstaje sie z moja dwuletnia Nokia E51 - czas wybrac nastepce. Waham sie miedzy E52, E55, a E75. Full qwerty typu E72 raczej odpada ze wzgledu na rozmiary. I tak:

 

E52: wiecej postow na roznych forach dot. wadliwego softu, to chyba jeszcze nie widzialem. Z zalet - normalna klawiatura, super pojemna bateria i wszystkie potrzebne mi bajery.

 

E55: nie widze zadnych niepokojacych problemow na forach, ma taka sama baterie, jak E52, te same bajery, ale i dziwna klawiature, do ktorej moze bym i sie przekonal, ale np. Garmin mobile XT i Xlator (zajefajny slownik) sobie z nia nie radza

 

E75: ma obie klawiatury :mrgreen: i wszystkie bajery (plus czasem przydajacy sie AF w aparacie - notatki), ale jest wolniejszy od dwoch pozostalych i ma slabsza baterie

 

Which one to choose?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

posiadam nokie e 52 od połowy listopada mniej więcej i jestem bardzo zadowolony.

u mnie z softem wszystko w jak najlepszym porządku - telefon się nie wiesza. baterie zrobili fenomenalna. jedyne co potrafi ja szybko wyczerpac to wifi (no ale to mnie wcale nie dziwi).

ja nokie e 52 mogę tylko polecać innym, choć również miałem obawy przed kupnem telefonu - też naczytałem się na różnych forach negatywnych wypowiedzi. póki co, wyboru nie żałuje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, mialem wszystkie cztery. I wlasciwie pierwsze trzy to ten sam telefon w roznym opakowaniu.

 

Kolejnosc wyboru wg moich upodoban jest taka.

1) e72

2) e52

3) e55

4) e75

 

E55 jest dlatego trzecia (pomimo ze to takie same telefony jak e52, tylko rozniace sie klawiatura) z powodu klawiatury. Ja na tym pisc nie umiem :P The best jest e72 - roznica w wymiarach jest, ale naprawde jak ktos chce szybko pisac to warto miec o 2cm szerszy telefon i miec pelne qwerty.

 

E75 jest fajna - ALE w zadym wypadku nie dorownuje jakosci wykonania e72 (nie mowiac juz o szybkosci i baterii 3dni vs 7dni). Pozatym po jakims czasie (z 2-3 msce) wyrabia sie troche mechanizm rozsuwania i telefon sprawia wrazenie tanszego niz jest w rzeczywistosci. Ale fakt ze pisze sie wygodniej z powodu wiekszych klawiszy. Inna sprawa ze klawisze sa calkiem plaskie i trzeba sie gapic na klawiature zamiast na ekran (bo nie wiesz czy kladziesz palec pomiedzy przyciski czy bezposrednio na klawiszu).

 

Kazdy ma swoje wady.

1) e72 rozmiar (pozatym jest idealna :P ) - ale jest cienka wiec nie jest zle, i jest bardzo dobrze wykonana

2) e52 ma idealne wymiary, jest szybka ale nie dorownuje jakoscia wykonania powyzszemu modelowi, (obudowa jest z cienszych aluminiowych blaszek, dzieki temu telefon jest lekki ale feeling jest sredni)

3) e55 - ja nie akceptuje tej klawiatury :P gorsze to niz tradycyjna klawiatura telefonu

4) e75 - gruba (w porownaniu do powyzszych), mechanizm po pewnym czasie chodzi tak sobie, bateria dobra (ale na tle powyzszych taka sobie), wolniejsza.

 

Z drobiazgow w E72 i e52 (w e75 chyba nie ma, albo nie pamietam) jest funkcja "font magnifier" - pozwala zmieniac rozmiar czcionki w telefonie. Dzieki temu na glownym ekranie miesci mi sie np 8 spotkan/zadan ktore maja byc w najblizym czasie - a nie np tylko 3. Mala rzecz - a cieszy :P

 

Chcesz kieszonkowy - wez e52. Chcesz duzo wygodnie pisac - wez e72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze poczytac o E72, bo jeszcze go nie bralem pod uwage. Troche mi rozmiar nie pasuje - mam "traume" :mrgreen: po bardzo krotkotrwalej przygodzie z E61 - tym to mozna bylo w ping ponga grac. A telefon zawsze nosze w kieszeni, wiec rozmiar ma znaczenie :mrgreen:

 

[edited] A jeszcze pytanie - co z aplikacjami o orientacji typowo portretowej? Np. Frozen Bubbles :mrgreen: (uwielbiam te gre), czy nawigacja. Jak sie sprawuja na takim wyswietlaczu?

 

[ Dodano: Czw Sty 07, 2010 7:38 am ]

I jeszcze jedno - ktora dluzej wytrzymuje na baterii - E52, czy E71? Niby maja te sama pojemnosc baterii, a roznia sie tylko klawiatura, ale w specyfikacji E52 niby dluzszy ma standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare zdań o E71. Mam i jestem bardzo zadowolony, wcześniej miałem E61- przepaść i 100lat ewolucji między tymi telefonami. E71 fajny zgrabny telefonik- też w kieszeni zawsze leży.

Navi- dla mnie jednak zbyt mały ekran, wole pełnowymiarowego Garniaka. Dla zabawy zainstalowałem na Nokii Garmina XT i działa fajnie, szybko znajduje satelity, mówi wystarczająco głośno. Bateria przy normalnym użytkowaniu ok 3 dni trzyma- dużo gadam. Przy katowaniu (navi, bt i różne inne zabawy), 2 dni i kuniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nawigacja. Jak sie sprawuja na takim wyswietlaczu?

 

Nawigacje sprawdzalem jedynie czy dziala (jest jakas aplikacja standardowo z mapami) dzialalo niezle, natomiast jak z kompatybilnoscia innych programow typu tom tom to niestety nie wiem. Grac tez nie gram w nic niestety.

 

I jeszcze jedno - ktora dluzej wytrzymuje na baterii - E52, czy E71? Niby maja te sama pojemnosc baterii, a roznia sie tylko klawiatura, ale w specyfikacji E52 niby dluzszy ma standby.

 

Pojemnosc baterii ta sama - ale zarzadzanie energia inne. E52 przy 1,40h rozmow wytrzyma ci 5-6 dni. E71 przy mniej wiecej tych samych parametrach 3-4.

E72 tez ta sama bateria i 6-7 dni mi trzyma. Zwykle laduje ja w kazda niedziele (i w tygodniu mam okolo 1,5-2h rozmow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastanawiałeś się nad e72 polecam samsunga i780. O ile wiem w e72 nie ma dotykowego ekranu co jest totalnym przegięciem. Od wielu lat używam tel z ekranem dotykowym plus klawiaturą i nie wyobrażam sobie innego telefonu

W i780 masz windows mobile, dotykowy ekran, klawiaturę i wszystkie możliwe aplikacje plus GPS. Co do wielkości w męską kieszeń się zmieści (chyba że ktoś jest metroseksualny i nosi spodnie 2 rozmiary mniejsze niż powinien :twisted: ) Wcześniej używałem MDA III, która była prawdziwym klockiem ale też mieściła się w kieszeni :) Mam wielkie paluchy ale na klawiaturze pisze bez problemu. Telefon też jest bardzo wytrzymały. Po upadku na beton z wysokości 1.5 metra wyświetlacz się nie wylał. Po podobnej przygodzie z MDA III wyświetlacz nie dał rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dobiła mnie moja E51 i zastanawiam się co w zamian.

 

W sumie to rozważam dwa typy:

- Samsung Omnia Lite

- HTC Diamond

 

O HTC na pdaclub.pl jest cała masa opinii (raczej pozytywnych). Omnia Lite to w sumie nowa konstrukcja i raczej niewiele o niej można znaleźć. Na pewno Samsung bardziej mi się podoba wizualnie + jest oparty na WM 6.5.

 

Co Wy na to? Pchać się w Samsunga czy lepiej odpuścić?

 

pozdr,

Roland

 

PS: nie chcę nic z Symbianem i Androidem :-)

 

EDIT: dopisałbym do tej listy HTC Touch 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O HTC na pdaclub.pl jest cała masa opinii (raczej pozytywnych). Omnia Lite to w sumie nowa konstrukcja i raczej niewiele o niej można znaleźć. Na pewno Samsung bardziej mi się podoba wizualnie + jest oparty na WM 6.5.
o HTC słyszałem coś dobrego, ale o którym modelu?

O wszystkich :razz:

Jak dla mnie HTC od dawna robi świetne telefony o niebanalnym wygladzie, choć raczej dla ludzi poszukujących przenośnego biura, niż wodotrysku. W listopadzie zakupiłem sobie HTC Touch Cruise 2, którego poprzednik otrzymał nagrodę za najlepszy smartfon z nawigacją. Pomimo posiadania nawigacji, z której jestem bardzo zadowolony, chciałem mieć taką stale pod ręką, w jednym urządzeniu z telefonem (choć w planowaną podróż i tak wolę się wybrać z klasyczną nawigacją, z większym ekranem). Z telefonu jestem bardzo zadowolony, choć niektóre rzeczy wymagały przyzwyczajenia.

Telefon dostarczany jest z preinstalowaną mapą Tom-Tom Europy Środkowo-Wschodniej (Polska-Czechy-Słowacja+?) i zestawem samochodowym. Po włożeniu w uchwyt telefon aktywuje Navi Panel- 6 dużych ikon do najważniejszych funkcji i automatycznie łączy się z urządzeniem głośnomówiącym/słuchawką Bluetooth.

 

Dzięki mocnemu prockowi (Qualcomm MSM7225 taktowany częstotliwością 528 MHz) i dużej ilości pamięci (256 MB RAM, 512 MB ROM) telefon działa płynnie i nie wiesza się (zdarzyło mu się to raz, do dziś nie wiem dlaczego). Wyświetlacz jest wyraźny, nie ma kłopotów z korzystaniem z nawigacji w ciągu dnia. Wbrew pozorom odczyt jest dość prosty, kłopot może sprawiać jedynie odczyt takich informacji jak prędkość/czas (małe cyferki), ale nie przeszkadza to w korzystaniu. Korzystając ze słuchawki można na nią przekierować również komendy nawigacji, wyciszane automatycznie po nawiązaniu połączenia. Fix jest łapany bardzo szybko, choć nie korzystam z asystenta GPS, jedynie aplikacji QuickGPS, której dane wystarczy aktualizować raz na tydzień.

 

A jeśli o aktualizacjach: Telefon wyposażony jest oczywiście w Wi-Fi, dzięki któremu nie trzeba płacić za przesyłane dane. Dodatkową, ciekawą funkcją wykorzystującą GPS jest Footprints: robimy zdjęcie ciekawego miejsca, przypisane mu zostają namiary GPS (mogą być pobrane z google maps) i powstaje pamiątkowa mapa podróży. Wystarczy wybrać zdjęcie i można nawigować do miejsca, gdzie zostało zrobione. Miły dodatek.

 

Jakość połączeń i obsługa telefonu jest bardzo dobra, mimo stosunkowo małego ekranu nie ma problemu z obsługą bez rysika (najczęściej). TouchFLO ułatwia korzystanie z najczęściej używanych funkcji, np pogody (ładnie animowanej), internetu, obsługi połączeń, kontaktów itp. SMS-y można odczytywać w formie czatu z konkretną osobą, co ułatwia porządek w korespondencji.

 

Ponieważ nie cierpię pisać SMS-ów, a korzystanie z dotykowego wyświetlacza tego w sumie nie ułatwia, piszę wiadomości odręcznie, telefon rozpoznaje pismo i "przepisuje" treść. Przy odrobinie wprawy wielkie ułatwienie.

 

Bardzo dobrą jakość ma odtwarzana przez słuchawki muzyka, ale można ją dodatkowo polepszyć korzystając z lepszych słuchawek. Niestety, należy zakupić przejściówkę z USB, bo takie jest oryginalne wejście słuchawkowo-wielofunkcyjne. Dla tych, którzy traktują telefon jak źródło multimedialnej rozrywki, polecam gry Java na telefony z dotykowym wyświetlaczem. Jest ich w necie mnóstwo do ściągnięcia za darmo :mrgreen:

 

Baterię ładuję co 2-3 dni, w zależności od użytkowania. Ograniczając się wyłącznie do dzwonienia można by to spróbować wydłużyć... tylko po co? :razz: Ładować można z dowolnego urządzenia wyposażonego w USB.

 

Początkowo przeszkadzał mi brak wysuwanej klawiatury (chciałem kupić HTC Touch Pro), ale od czasu "naumienia" telefonu czytania odręcznego pisma jakoś mi to nie przeszkadza a telefon jest cieńszy i świetnie leży w ręce. Byłbym zapomniał - polski słownik T9, dzięki używaniu polskich znaków skraca długość SMSa ze 160 do 70 znaków...

 

Wady? Chyba tylko brak akceleratora - nie można "obracać" ekranu. Aparat też nie powala na kolana jakością zdjęć, ale to telefon, nie lustrzanka, choć namiastkę lampy mogli dodać. Denerwować mogą przypisane na stałe klawisze do Tom-Toma i Footprint, które na szczęście można zmapować. Telefon to dla mnie bardziej narzędzie niż rozrywka, jednak na 8GB karty zmieści się sporo materiałów do rozerwania się w wolnej chwili. Przyzwyczajenia wymaga kółko do nawigacji, ale okazuje się zaskakująco przydatne.

 

Ogólnie: Polecam, choć nie dla każdego - kwestia gustu. Jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki. Korzystanie z dotykowego ekranu jest na tyle intuicyjne, że łapię się na odruchu zrobienia tego z ekranem laptopa :roll: Jako telefon z nawigacją dla osoby dużo podróżującej sprawdzi Touch Cruise 2 sprawdzi się świetnie, choć nie chodzi tu raczej o wakacyjną podróż - tu większy ekran nawigacji będzie lepszy. W podroży przyda się z kolei funkcja Footprint, która ułatwi nam jej późniejsze odtworzenie trasy. Dla osoby często wysiadającej z auta odpada konieczność demontowania za każdym razem nawigacji i uchwytu, żeby ktoś wybijając szybę nie sprawdził, czy zostawiliśmy nawigację w schowku...

 

Roland, różnice pomiędzy Windows Mobile 6.1 Professional a 6.5 są raczej kosmetyczne.

bociek, może coś takiego?

 

http://palmtop.pl/50239/htc-touch-cruis ... zla-jazda/

http://www.telix.pl/artykul.php?sid=28628

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to rozważam dwa typy:

- Samsung Omnia Lite

EDIT: dopisałbym do tej listy HTC Touch 2

Miałem ten sam dylemat. Bawiłem się i touch 2 i omnią. Największym minusem htc jest dla mnie brak czujników ruchu. Omnia nie ma wbudowanego rysika i jest brzydsza. Ale jest telefonem nowszym. Dlatego z tej dwójki wziąłbym Samsunga. Już miałem go brać, ale przetestowałem androida. I już niedługo mam nadzieję go nabędę :wink:

 

No ale jak:

PS: nie chcę nic z Symbianem i Androidem :-)

To chyba Samsung :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem przez chwilę HTC Diamond (1 nie 2). Wrażenia jak najbardziej pozytywne, ale ekran był za mały, więc oddałem córce. Kupiłem Samsunga Omnię 2 i jestem bardziej niż zadowolony. Może trochę duży, ale coś za coś - ekran 3,7'' - rewelacyjny AMOLED - porównywalny chyba tylko w HTC HD2. Procesor dość wydajny - odtwarza DivX-y bez konwersji. Windows Mobile 6.5, ale zastanawiam się nad przesiadką na 6.1 - podobno funkcjonalność ta sama, a zostaje więcej pamięci.

W obydwu telefonach oryginalne nakładki (HTC Manila i Samsunga TouchWiz) zostały zastąpione prze SPB Mobile Shell - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare zdań o E71. EDIT Bateria przy normalnym użytkowaniu ok 3 dni trzyma- dużo gadam.

 

To chyba Ci sie wydaje, ze duzo gadasz. Mi bakteria wystarcza na jeden dzien :(

 

Mozesz miec telefon z podrobiona baterią. Ja wlasnie e71 kupiłem w komisie (teoretycznie nowy) z nieoryginalna bateria. Wlasnie wtedy trzyma lekko ponad dobe. Kupilem nowa oryginalna baterie - i przy 1,5-2h rozmow - w tym telefonie bateria wytrzymuje 3-4 dni.

Polecam dobrze sie przygladac hologramom na bateriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...