Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przemeq Jako sprzedawca iPhone nigdy byś mnie nie przekonał do zakupu...

 

 

A po cholerę ja miałbym kogokolwiek przekonywać? Żeby teraz każdy na ulicy iPhone'a nosił? :twisted: Napisałem wyłącznie o tym, co mi się w tym telefonie podoba.

 

A poza tym wymień mi te zalety, którymi Ty byś mnie przekonywał 8). Jeśli nimi sa np. GPS, czy 3G to możesz sobie z góry darować - GPS, czy internet na małym ekraniku to tak, jak picie wódki z naparstka - niby się da, ale bardziej to wkurza, niż spełnia oczekiwania :twisted:.

 

Jeśli natomiast myślisz o N95 jako o modelowym telefonie to powiem tak: ok, jest napakowany funkcjonalnością, ale wygląda jak cybernetyczna kupa - wielkie to, ciężkie, z milionem przycisków, dodatków itp. :twisted:. Tu dla odmiany znalazłbym analogię pomiędzy plastikowym długopisem czterokolorowym (Wałęsa-style), a eleganckim piórem: niby ten pierwszy praktyczniejszy, ale to ten drugi wyjmiesz na poważnym spotkaniu, albo na kolacji z laską, czy w trakcie podrywu w klubie, gdy będziesz na serwetce zapisywał do siebie numer :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barbie, zależy od serwetki 8).

 

No dobra, to mam lepszą analogię: iPhone jest jak elegancki zegarek, N95 jak super-kosmiczny zegarek firmy np. Polar, podający tętno, wysokość n.p.m, spalone kalorie, liczbę wykonanych kroków itp. i aż roi się od przycisków, a każdą wybraną opcję potwierdza stosownym "bip" 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq

Jak zwykle rozwaliły mnie Twoje porównania i opisy :mrgreen:

GPS, czy internet na małym ekraniku to tak, jak picie wódki z naparstka
wygląda jak cybernetyczna kupa
Tu dla odmiany znalazłbym analogię pomiędzy plastikowym długopisem czterokolorowym (Wałęsa-style), a eleganckim piórem

Każdy oczekuje czegos innego po telefonie, aucie, itd. Dlatego nie krytykuję Cię za wybór, tylko według mnie iPhone powinien oferować trochę więcej za taką cenę.

N95 oferuje np.wsparcie dla Voip dzieki czemu można dosłownie za grosze prowadzic rozmowy telefoniczne z całym światem. Wbudowany GPS też się czasami przydaje i z małym wyświetlaczem spokojnie trafisz w każde miejsce. Jesli chodzi o przeglądanie www na małych wyświetlaczach to się z Toba zgadzam, dlatego wybrałem E90. Naprawdę się sprawdza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to mam lepszą analogię: iPhone jest jak elegancki zegarek, N95 jak super-kosmiczny zegarek firmy np. Polar, podający tętno, wysokość n.p.m, spalone kalorie, liczbę wykonanych kroków itp. i aż roi się od przycisków, a każdą wybraną opcję potwierdza stosownym "bip" 8) .

 

 

Z tym "bip" to przegiąłeś :mrgreen: .

 

 

 

 

N95 nadaje się jako jedyny telefon. iPhone - już trochę mniej. Co nie zmienia faktu, że oba telefony są naprawdę fajne.

 

 

PS. Zamówiłeś sobie Erę Tandem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy oczekuje czegos innego po telefonie, aucie, itd.

 

A no właśnie! 8)

 

tylko według mnie iPhone powinien oferować trochę więcej za taką cenę.

 

Hmmm - wracając do moich analogii :mrgreen: : stosunek wartości użytkowej czterokolorowego długopisu i eleganckiego pióra do ich cen, jest nieporównywalny. A jednak czasem kupujemy jednak pióro, bo ono niesie ze sobą coś jeszcze ponad czystą wartość użytkową 8).

 

 

I to właśnie nazywa się snobizm/gadżeciarstwo :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, prawdopodobnie orange łaskawie da mi parę n95. Niby nie mają w ofercie, spoty w telewizji już są, pani w callcenter mówi, że mają puste magazyny a pan od obslugi klienta, który nam truje dupsko mówi, że chętnie nam dadzą.

 

teraz pytanie - czytałem wiele dobrych recenzji tego telefonu. Boje sie tylko jednej rzeczy (która mnię juz kiedys spotkała). Dostałem kiedys od Orange jako premium hiper klient jakąś nokię, która ledwo co weszła na rynek. Byłem z niej bardzo zadowolony. Po pół roku żona dostała już bez łaski ten sam model, który spisywał sie tragicznie. Nabralem przekonania, że Nokia na początek puszcza świetne egzemplarze a później kichę z żółtych krajów. Mam rację? (oby nie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, prawdopodobnie orange łaskawie da mi parę n95. Niby nie mają w ofercie, spoty w telewizji już są, pani w callcenter mówi, że mają puste magazyny

 

 

bla bla bla... ;)

Moja zona pracuje w telepunkcie a wiec scisle powiazanie z Orange... i wlasnie dzisiaj przyszla z pracy i mowila ze sprzedala N95... Na mnie i tak nie zrobilo to wrazenia bo ja zachorowalem na SPV M650 tylko zastanawiam sie czy jak bede mogl wymienic tel czy jeszcze bedzie w takim pakiecie jak teraz z automapa

 

 

A co do super produkcji to nie wydaj mi sie zeby tak bylo... koledzy w pracy narzekali na 6630 po dwoch czy trzech miesiacach po zakupie... ja czekalem na niego ponad rok i jak w koncu kupilem to nie moge powiedziec zlego slowa... wbrew wczesniejszym opiniom ani sie nie zawiesza ani nie mam z nim zadnego innego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie masz. Nokia wydaje ogromną kasę na R&D i raczej ulepsza modele niż je psuje.

 

 

Taa... W szczególności to widać po N76, z których w większości łuszczy się farba... :roll:

 

Nabralem przekonania, że Nokia na początek puszcza świetne egzemplarze a później kichę z żółtych krajów. Mam rację? (oby nie...)

 

Nie masz. Kompletnie nie ma to znaczenia. Tak samo błędne jest przekonanie, że Nokie z krajów azjatyckich (na telefonie napis: "Made by Nokia") są gorsze od tych europejskich. Bzdura na resorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zona pracuje w telepunkcie a wiec scisle powiazanie z Orange... i wlasnie dzisiaj przyszla z pracy i mowila ze sprzedala N95... Na mnie i tak nie zrobilo to wrazenia bo ja zachorowalem na SPV M650 tylko zastanawiam sie czy jak bede mogl wymienic tel czy jeszcze bedzie w takim pakiecie jak teraz z automapa

Ściśle mówiąc w pakiecie jest mapa TomTom (na pewno w Erze, w Orange chyba też). Nic nie wskazuje, żeby mieli przestać oferować mapę w komplecie.

 

Bardzo dobry wybór. Używam tego modelu od ponad pół roku. Mogę tylko chwalić.

Nokie i całą resztę snobistycznych gadgetów ciśnij w kąt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rację?

 

Nie masz. Nokia wydaje ogromną kasę na R&D i raczej ulepsza modele niż je psuje.

Blue76, ale takiego telefonu jak 6310i więcej już nie zrobią. Można było rozmawiać długo, a bateria trzymała tydzień czasu. A obecnie jak wytrzyma 3 dni to wszyscy się cieszą... Zresztą jest taka zależność, im więcej jest bajerów tym krótsza żywotność bateriii, np. Smartphone Mio A701, jednego dnia nie wytrzyma bez ładowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...