Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

OIDP - :?:

o ile dobrze pamiętam ;]

Thx. ;)

 

Ten... któren, w sensie? R320s czy K750i?

R320s ;-)

Stary - za kilka dych (60-80 zet) kupujesz na Allegro dwie sztuki i masz baterie + części zamienne (ja tak zrobiłem). Jak dobrze trafisz to możesz kupić jeszcze wysuwaną antenkę (złożona wygląda tak samo jak "oryginalna" a w sytuacji, gdzie "normalna" nie ma zasięgu, wysuwana daje 1-2 kreski - wystarczy żeby zadzwonić).

 

I jak już o tym: mam wrażenie, że nowe telefony osiągają tak długi czas czuwania m.in. dzięki słabszemu wzmacnianiu sygnału stacji naziemnej - kiedyś stacji było mniej, to i sytuacja, kiedy sygnał jest słaby była dużo częstsza - i wzmacniać go trzeba było mocniej "z założenia" niejako.

Większość "nowych" komórek gubi zasięg dużo łatwiej - szczególnie te "damskie" (małe) i te o bardzo długim czasie czuwania.

Mojego Eryka trzeba ładować codziennie, Nokię 6310i wystarczało raz na tydzień - ale jak byłem z kumplem na wyjeździe w miejscu gdzie zasięg łapało się tylko na strychu stodoły, to jeden i drugi zdychał równie szybko.

Ja w halach handlowych czy w knajpach w piwnicach 5m pod ziemią miewam jeszcze zasięg - jego Nokia po przekroczeniu drzwi wejściowych do Makro mówi "dobranoc". ;)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gdzieś w radiu dzisiaj słyszałem, że w USA 500 baksów chcą. Nie taka tragedia....

Ae po telefonach za 1 zeta.... :roll:

Dokładniej: $ 499 za 4GB wersję, $599 za 8 GB wersję - przy podpisaniu dwuletniej umowy.

 

I jakie 1 zeta?

Jeden zeta to najtańsza bieda (= aparaty) dla zwykłego zjadacza rachunków - za K750i w sytuacji kiedy telefon jest na firmę krzyczeli 100+VAT. A żaden to smartfon, zwykły gadulec (tyle że trochę bardziej bajerancki).

 

Smartfonów w ofercie "wymiany" raczej nie kojarzę - a jeśli już tam były to nie po zecie, a po stówce (lub więcej) i z cyrografem na dwa lata - i karą umowną w wysokości sporej.

Naszym operatorom o tyle łatwiej jest robić "promocje za zetę" bo opłaty za połączenia są stosunkowo wysokie - więc to tak jakbyś kupował STi za 1000 zet, i zobowiązał się, że będziesz tankował w sieci SIP przez dwa lata benzynę po 20 zł/l - i tyle.

 

iPhone jak się pojawi to nie będzie $ 500 - będzie pewnie jakieś 300 zet + cyrograf + obcięte funkcje typu Visual Mail czy inne "lokalizacje" albo "satelite photo" - nasi operatorzy nie będą potrafili dostarczyć tych usług. (Będzie dobrze jak teleconferencing/ three way calling będzie działał...)

 

M.

 

Pytanie tylko jedno.

Ile tysięcy km w te dwa lata zrobisz.

Przy 120 000 to już malo opłacalne, lecz przy 50 000 warte uwagi..... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale - co kto lubi.

 

No jasne że co kto lubi :) i to bajer i to. Ja targam i tak telefon i pocketa codziennie, więc jak jeszcze do tego jest dodatkowo gps to dlaczego nie :) Mam 1 urządzenie zamiast 3 które i tak bym nosił.

Racja że nie kazdy nosi pocketa i telefon - wtedy t830 odpada, przydaje się coś lżejszego :mrgreen:

 

Ja osobiście lubie takie gadzety, nie zamierzam nikogo do t830 przekonywac, podałem linka jako ciekawostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc to tak jakbyś kupował STi za 1000 zet, i zobowiązał się, że będziesz tankował w sieci SIP przez dwa lata benzynę po 20 zł/l - i tyle.

Pytanie tylko jedno.

Ile tysięcy km w te dwa lata zrobisz.

Przy 120 000 to już malo opłacalne, lecz przy 50 000 warte uwagi..... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Oczywiście - ale nie jeden STi się sprzedaje, prawda? Będą tacy, co zrobią mniej - i wtedy SIP dopłacałby, ale większość będzie robić "średnią statystyczną" - i pod nich się ofertę skalkuluje. (A tą niskoprzebiegową mniejszość zrównoważy inna, wysokoprzebiegowa mniejszość, pi razy oko tak samo liczna - normalny rozkład statystyczny... ;))

 

Oczywiście, ja niczego nie przeliczyłem, liczby wziąłem z sufitu - chodziło o "przykład sytuacji". Powiedzmy, że to miała być Justynka, nie Impra STi. ;)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, zapomniałem o Michalisie. Przecież nie mogę mu dać tej satysfakcji!!! :mrgreen:

 

Poza tym może się zrobić nudno na imprezach z jego udziałem - tak to się rzucało, że "maki to g...., lans, kicha i może ładnie wyglądają, ale do niczego się nie nadają" i była bankowa zabawa :twisted::mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ifon jest dosyc szeroki, nie wiem czy zwróciliście na to uwagę - tak apropo poreczności. Ta sama szerokośc co "urzadzenia do faktruowania" :P Ten kto trzymał pocketa w ręku wie jakie to poręczne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ifon jest dosyc szeroki, nie wiem czy zwróciliście na to uwagę - tak apropo poreczności. Ta sama szerokośc co "urzadzenia do faktruowania" :P Ten kto trzymał pocketa w ręku wie jakie to poręczne :P

Fakturator: 64 x 126 x 21 mm; 195g :arrow: http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=427

iPhone: 61 x 115 x 11,6 mm; 135g :arrow: http://www.apple.com/iphone/technology/specs.html

 

So? :cool:

 

EDIT: I jeszcze screen size: Fakturator - 2.4", iPhone - 3.5" - i to o wysokiej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, zapomniałem o Michalisie. Przecież nie mogę mu dać tej satysfakcji!!! :mrgreen:

 

Poza tym może się zrobić nudno na imprezach z jego udziałem - tak to się rzucało, że "maki to g...., lans, kicha i może ładnie wyglądają, ale do niczego się nie nadają" i była bankowa zabawa :twisted::mrgreen:.

No to tera oni będą mieli zabawę - o co chodzi?? :mrgreen::mrgreen:

Dobrze jak Kali dymać byka, a źle jak... inaczej? :twisted:

 

Zawsze możesz powiedzieć, że:

 

1. iPhone to nie komputer - oraz,

2. "No raz im coś się wyjątkowo udało - a wyjątek tylko potwierdza regułę..." :mrgreen:

 

(No, może jeszcze iPod się udał... Ale jak tylko Apple weźmie się za komputery - to kicha murowana... :lol: )

 

M.

PS: A co Pan powisz o AppleTV? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So?

 

Przecież mówie że szerokośc. I nie chce tu mówic ze T830 jest lepszy (oczywiste że nie mógł byc mniejszy, zalety pocketa, gps, gsm, kalwiatura, 2kamery umts, wifi, bt itp:P) tylko że szerokośc jest taka sama (no prawie -3mm na grubośc to jest róznica, ale nie na szerokośc).

 

Generalnie szerokośc "pocketowa" jest mało poręczna. Kupuj Przemeq, jak będziesz pierwszy na forum to dawaj zdjęcia :)

 

hehe tu tez jest iphone http://www.amazon.com/iPhone-Skype-Read ... B000I6MB1W

 

o i tu tez http://www.oreillynet.com/etel/blog/200 ... l_mod.html

 

 

Gdzieś czytałem że ten oryginał apple nie będzie się nazywał iphone bo jakaś inna firma ma prawa do tej nazwy....damn gdzie to było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten T830 ... taki prawie jak HP 6515, SE P990i albo Nokia E61 tyle że z GPS ... i ładniejszy ...

Do rozmiarów można się przyzwyczaić, zawsze można rozmawiać przez słuchawkę BT, a plusem jest to, że nosisz tylko 1 urządzenie zamiast 3 innych ...

Choć i tak uważam że najlepszym telefonem była Nokia 6310i, telefon bez bajerów, a bateria starczała na 14 dni

 

To se ne vrati.

(...)

teraz już nikt nie kupuje telefonu bez radia, kamery, mp3 i innych dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maruda, zapodałem taką prezentację telefonu, nie ze względu na fakt, ze się o nim dowiesz coś konkretnego, tylko, ze mi się spodobała koncepcja (wykonanie to już inna sprawa), każdy nieco bardziej rozgarnięty potrafi sobie przecież wyszukać na sieci info o tym aparacie, są nawet testy ich. Nie ukrywam, że mi takie motofone wystarczy, sam pamiętam koszmarne menu z Motoroli CD160, wiem, że wielu mówi, ze Moto dalej ma to menu kiepskie, ale ponieważ ja używam komórki tylko i wyłącznie do dzwonienia i to nie zawsze na numery z książki telefonicznej, więc mogę to menu po prostu zignorować :)

 

Kuba, Poniżej kilka fotek tego w działaniu, jakieś wprowadzanie tekstu tam jest, ale nie wiem czy to akurat SMS. http://www.mobileburn.com/gallery.jsp?Page=1&Id=2607

 

devlin, zapewne do iPhone dają też szmatkę do polerowania ekranu? Bo na mój gust ta konstrukcja świetnie wygląda na obrazku, ale w praktyce jest zapewne jeszcze gorsza w utrzymaniu czystości niż PlayStation Portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone rulez.

 

Zanosi się na to, żę stracę Mac-owe dziewictwo. A jak to się stanie, pójdzie już pewnie z górki :twisted: .

 

Oł jes.

 

Shodan tez jest na krawedzi, z tego co wiem. So - let me be your shepherd, boys :cool:

 

Na ZAZ Meeting wezme powerbooka do obwachania, tak just in case :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się naoglądałem tych telefonów aż sobie chyba uruchomię w końcu swój... Ericsson t10s

Ee tam. Eryk S868 jest beściejszy... ;)

 

Maruda, zapodałem taką prezentację telefonu, nie ze względu na fakt, ze się o nim dowiesz coś konkretnego, tylko, ze mi się spodobała koncepcja (wykonanie to już inna sprawa), każdy nieco bardziej rozgarnięty potrafi sobie przecież wyszukać na sieci info o tym aparacie, są nawet testy ich.

No niby tak... :oops: Sorry - mea culpa. Mam odruch na widok słowa "Motorola" - po analogowym Benefonie przesiadłem się na Motorolę (chyba właśnie tą CD 160). Niedługo u mnie zagościła, ale mój psychoanalityk do dzisiaj leczy uraz... :lol:

 

No to mi się trochę ulało... ;) No i jeszcze, muszę się przyznać, nie do końca wtedy załapałem myśl przewodnią tego aparatu. Potem wczytałem się dokładniej, i jakby mi się trochę przejaśniło - i telefon wydaje się teraz być całkiem si.

Niemniej, zdania co do pomysłów typu "głośnik i dzwonek w jednym" i co do poziomu tej prezentacji nie zmienię. ;)

 

Nie ukrywam, że mi takie motofone wystarczy, sam pamiętam koszmarne menu z Motoroli CD160, wiem, że wielu mówi, ze Moto dalej ma to menu kiepskie, ale ponieważ ja używam komórki tylko i wyłącznie do dzwonienia i to nie zawsze na numery z książki telefonicznej, więc mogę to menu po prostu zignorować :)

I tak, i nie - czasami jednak z tego menu trzeba skorzystać, a wtedy to przesrane.

HelloMoto -czy jak to się tam nazywa- jako koncepcja mi odpowiada - telefon + nic więcej, czytelny i prosty w obsłudze. Ale zobaczymy co to realnie jest warte.

 

muszę czuć że mam telefon w kieszeni, ale równocześnie musi się do niej zmieścić. przekroczenie którejś z tych granic ma znaczenie :twisted:

Pięknie powiedziane... :lol: Kwinta i esencja, po prostu... :lol:

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...