Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odnoszę wrażenie że szukasz każdej okazji aby skrytykować produkt Apple, nawet jak nie ma do tego najmniejszych podstaw.

Nie, uważam nawet, że produkt ciekawy - ale warto najpierw każdy pomacać (również innych producentów) i wybrać dla siebie coś odpowiedniego (zarówno pod względem ceny jak i funkcjonalności), klapki na oczach i jedyny słuszny kierunek sprawdzają się na dosyć krótkim dystansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapki na oczach i jedyny słuszny kierunek sprawdzają się na dosyć krótkim dystansie.

to jest raczej jak z kazdym innym wyborem.. np auta, dziewczyny itp.. jak juz trafisz na cos co Ci bedzie odpowiadac to nie czujesz potrzeby zmian... ja trafilem na subaru... i juz moga dla mnie inne marki nie istniec, mam lumie 800... czekam na 920-ke iPhone mnie nie interesuje zupelnie... dziewczyna... coz... :twisted::twisted::twisted::twisted:

wiesz co mam na mysli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że szukasz każdej okazji aby skrytykować produkt Apple, nawet jak nie ma do tego najmniejszych podstaw.

Nie, uważam nawet, że produkt ciekawy - ale warto najpierw każdy pomacać (również innych producentów) i wybrać dla siebie coś odpowiedniego (zarówno pod względem ceny jak i funkcjonalności), klapki na oczach i jedyny słuszny kierunek sprawdzają się na dosyć krótkim dystansie.

Zgadza sie, ale twoje posty brzmia tak "telefon wymyslony byl przed Apple, aparat fotograficzny tez" itd. Jak juz krytykujesz, to moglbys podac jakies bardziej uzyteczne argumenty.

Wiadomo ze prawie wszystko zostalo juz dawno wymyslone wczesniej, ale chodzi o integracje tego w jednym urzadzeniu i jak ktos ma wybor to chyba warto wybrac takie urzadzenie, ktore robi to najlepiej. Jest masa telefonow, ktore robia jedna lub dwie rzeczy lepiej niz iPhone, ale chyba nie bedziesz chodzil z 10 telefonami w kieszeni.

 

PS. Nie mam iPhona ani iPada :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, no właśnie obecnie jest ciężko określić kto co robi najlepiej bo stawka mocno się wyrównała. Android 4.1 w płynności i szybkości interfejsu nie ustępuje iPhone, wszyscy producenci pakują teraz mocne przynajmniej dwurdzeniowe procesory. Funkcjonalność podstawowych aplikacji systemowych też jest zbliżona (no może za wyjątkiem ostatniego regresu w mapach iPhone), takie drobiazgi jak aparat czy ekran - większość przeciętnych ludzi nie zauważy różnicy. M$ usiłuje zaistnieć z Windows 8 - i może początkowo szału nie będzie, to z pewnością kawałek tortu dla siebie weźmie - bo jest inny. Dlatego obecnie jedyna rada dla osoby niezdecydowanej, to określić budżet i iść do sklepu i pomacać kilka słuchawek z różnymi systemami, sprawdzić co najlepiej leży w dłoni, jak się czuje w danym systemie. Potem przespać się, poczytać jakieś testy. Jeszcze raz się przespać i śmiało iść wydać te 2-4 tys zł na swojego cyfrowego przyjaciela, który i tak za dwa lata wyląduje na alledrogo lub w koszu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli równowaga jest zachowana. jedni kupia appla, drudzy samsunga, a znajdą się tez tacy jak np mój teściu który uzywa telefonu wyłącznie do dzwonienia i od zawsze ma nokie chyba 6310, z bateria starczającą na tydzień :twisted:

 

iphone podoba mi sie wizualnie i "dotykowo". Samsungi natomiast są za lekkie i jakieś takie plastikowe (choć z racji tego tu jest mój chleb www.lamela.pl to powinno to byc zaletą :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do głosu powyżej. Obecnie wybór telefonu raczej powinien kojarzyć się z wyborem systemu operacyjnego. Jedni wolą otwartość androida inni szczelność OS'a

Miałem kiedyś WM7 i działał tak samo stabilnie jak pozostałe. Tylko mało rzeczy panie, mało. Może na WM8 będzie więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma nokie chyba 6310, z bateria starczającą na tydzień :twisted:

kochałem ten telefon, bateria działa nawet po wodowaniu 5 dni :mrgreen:

 

widzę że trzeba będzie telefony pomacać jak dziewczyny :lol::P:twisted:

 

Juz widze/slysze te kawaly.

- jaka jest roznica pomiedzy telefonem a ......

- i jedno i drugie powinno szybko i dobrze reagowac na dotyk :)

 

-- Cz paź 11, 2012 3:00 pm --

 

M$ usiłuje zaistnieć z Windows 8 - i może początkowo szału nie będzie, to z pewnością kawałek tortu dla siebie weźmie - bo jest inny.

Ja mam nadzieje ze bedzie plapa.

Ludzie wkoncu maja solidne alternatywy i nie powinni sie dac zwariowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Galaxy S3 mini obejrze bo kurde normalne S3 jest za duże dla mnie

 

Co do pytania o iphone 5 to niestety za późno przeczytałem Twój post kolego, niestety telefon dzis sprzedałem :)

 

Pozostaje przy 4s ze względu na to że mam za dużo akcesoriów, które bym musiał wymieniać przez głupi pomysł Apple.

 

Sam gdybym miał się zdecydować na telefon aktualnie to i tak by było

 

BB + Iphone - pierwszy do pracy, drugi do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, no właśnie obecnie jest ciężko określić kto co robi najlepiej bo stawka mocno się wyrównała. Android 4.1 w płynności i szybkości interfejsu nie ustępuje iPhone, wszyscy producenci pakują teraz mocne przynajmniej dwurdzeniowe procesory. Funkcjonalność podstawowych aplikacji systemowych też jest zbliżona

Konkurencja powoli sie zbliza, ale nadal pozostaje z tylu. Tu jest przyklad dzialania np przegladarki na 4.1 i iOS5 na tabletach (nie znalazlem porownania 4.1 i iOS6 na telefonie)

, pomimo starszego systemu i gorszego sprzetu iPad nadal wypada lepiej.
Jeszcze raz się przespać i śmiało iść wydać te 2-4 tys zł na swojego cyfrowego przyjaciela, który i tak za dwa lata wyląduje na alledrogo lub w koszu

iPhone 3GS, ktory dzis ma juz ponad 3 lata dostal niedawno upgrade do iOS6, jak ktos nie potrzebuje super szybkiego telefonu to moze go nadal uzywac i wiele nowych programow bedzie na nim pracowalo. Czy jakis chinski, koreanski producent telefonow lub Motorola pamieta jeszcze jakie telefony robili 3 lata temu? W ich przypadku mozesz miec szczescie jak pamietaja o swoich telefonach rok po premierze.

 

-- 11 paź 2012, o 15:39 --

 

o Galaxy S3 mini obejrze bo kurde normalne S3 jest za duże dla mnie

Tez bylem zainteresowany "mini" ale jak sie okazalo ten telefon nie ma nic wspolnego z duzym S3 poza nazwa. Wszystkie parametry gorsze, takie jak w telefonach z przed roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem czy sgs 2 nie jest lepsza opcja od trójki. Mam trójkę od tygodnia i nadal się waham czy nie wrócić do sgs 2, którego niby chce sprzedać i na forum wystawałem. Wielkość w zupełności wystarczy, parametry również. Fakt sgs 3 jest bardzo szybki i naszpikowany barierami, choć stary poczciwy sgs 2 to też konkretny sprzęt z wystarczającym parametrami. Sam nie wiem. A sgs 3 mini to lipa straszna. Wspólną z sgs 3 ma tylko ta trójkę. Parametrami bliżej mu do sgs I9000, a 2 bije go na głowę.

Btw wielkość sgs 3 nie jest taka porażająca. Może przy pierwszym kontakcie przytłacza, ale na codzień jest całkiem poręczny i nie czuć tej wielkości, powiem że trzyma się go nawet lepiej niż sgs2.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo starszego systemu i gorszego sprzetu iPad nadal wypada lepiej.

Czy wnętrze ipada jest takie dużo gorsze to bym polemizował, pewne jest natomiast, że iPad jest ponad dwukrotnie droższy od tego Asusa.

 

Czy jakis chinski, koreanski producent telefonow lub Motorola pamieta jeszcze jakie telefony robili 3 lata temu?

To niestety smutna prawda, większość zapomina po 2-3 miesiącach, choć jest światełko w tunelu - czyli seria Nexus, tutaj za soft odpowiada Google więc i aktualizacje jakby częstsze. Z drugiej strony, o moim telefonie producent też zapomniał kilka miesięcy po premierze, co nie przeszkadza wcale bym miał na nim obecnie androida 4.1.1, a za kilka dni zapewne 4.1.2, owszem, to już nie jest tak dopracowane jak oprogramowanie wydane z telefonem... (trzeba pisać sterowniki do nie do końca udokumentowanego sprzętu), ale zaskakująco dobrze to działa i plusy przeważają minusy. Mam nadzieję, że WM8 będzie tu bliższy aktualizacjom znanym z Windowsa niż tym z obecnego androidowego chaosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wnętrze ipada jest takie dużo gorsze to bym polemizował, pewne jest natomiast, że iPad jest ponad dwukrotnie droższy od tego Asusa.

Asus to golas i w mniejszym rozmiarze, stad ta roznica w cenie. Tablety 9-10 nie sa duzo tansze od iPada. Dalem to porownanie aby pokazac jak dziala JB na relatywnie mocnym sprzecie w porownaniu do iOS. Nadal jest z tylu.

Z drugiej strony, o moim telefonie producent też zapomniał kilka miesięcy po premierze, co nie przeszkadza wcale bym miał na nim obecnie androida 4.1.1, a za kilka dni zapewne 4.1.2, owszem, to już nie jest tak dopracowane jak oprogramowanie wydane z telefonem... (trzeba pisać sterowniki do nie do końca udokumentowanego sprzętu), ale zaskakująco dobrze to działa i plusy przeważają minusy.

Mam troche mieszane uczucia odnosnie instalowania oprogramowania pisanego przez trzecie osoby na urzadzeniu, ktore ma dostep do mojego emaila, konta bankowego i kart kredytowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że WM8 będzie tu bliższy aktualizacjom znanym z Windowsa niż tym z obecnego androidowego chaosu.

 

To jakies nieporozumienie.

To winda restaruje komputery kiedy komus, nie wiem komu, sie podoba.

 

Wracam rano do pracy i nie mam na ekranie tego co zostawilem.....

 

Androida mam od 5 lat.

Nigdy aktualizacja mnie nie "zabolala".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalem to porownanie aby pokazac jak dziala JB na relatywnie mocnym sprzecie w porownaniu do iOS. Nadal jest z tylu.

Mimo wszystko znacznie bardziej obiektywne byłoby wsadzenie porównania Galaxy Tab 2 10.1 i iPad 3 :) Co do porównania samych systemów operacyjnych - czemu akurat za pomocą przeglądarki internetowej? Ja mam na swoim telefonie cztery przeglądarki - każda działa inaczej (jedne szybciej inne wolniej) - ale to nie ma nic wspólnego z systemem.

- tutaj galaxy tab na nieoficjalnym Jelly Bean - jak widać da się, choć akurat dla mnie Chrome demonem prędkości nie jest.

 

Mam troche mieszane uczucia odnosnie instalowania oprogramowania pisanego przez trzecie osoby na urzadzeniu, ktore ma dostep do mojego emaila, konta bankowego i kart kredytowych.

To już kwestia podejścia. Jeżeli znasz się na programowaniu, zawsze możesz sobie przeglądnąć kod źródłowy systemu (albo polegać na opinii tych co się na tym znają) - wszystko jest Open Source. Biorąc soft od dużego producenta pozostaje Ci jedynie wiara, że nie ma luk w bezpieczeństwie czy umyślnie zostawionych backdoorów. Zresztą, system to małe piwo :) Pobierając aplikacje ze sklepów w Apple Store, Google Play czy Windows Store nie masz wglądu do kodu, akceptujesz co najwyżej prawa dostępu dla aplikacji i masz nadzieję, że nikt Ci danych po cichu nie wykrada 8)

 

To winda restaruje komputery kiedy komus, nie wiem komu, sie podoba.

Wracam rano do pracy i nie mam na ekranie tego co zostawilem.....

Wyłącz aktualizacje automatyczne, zostaw włączone tylko pobieranie aktualizacji - wtedy masz pełną kontrolę nad tym co aktualizujesz, jednocześnie nie czekając na pobranie.

 

Androida mam od 5 lat.

Nigdy aktualizacja mnie nie "zabolala".

Bo aktualizacji systemu prawdopodobnie nigdy nie miałeś, co najwyżej aplikacji - a te akurat nie mają wpływu na system. A Androida możesz mieć co najwyżej od niecałych czterech lat - HTC Dream zadebiutował pod koniec października 2008 roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz aktualizacje automatyczne, zostaw włączone tylko pobieranie aktualizacji - wtedy masz pełną kontrolę nad tym co aktualizujesz, jednocześnie nie czekając na pobranie.

 

Teoretycznie piekne rozwiazanie.

Ale tylko teoretycznie.

Winda nie informuje ktore aktualizacje wymagaja restartu.

Jednego restartu czy moze wiecej.

Siedze i czekam..... i czekam.... a ona ...... pracuje.... nad sama soba. :roll:

 

Mam nadzieje ze wkoncu Autodesk pojdzie po rozum do glowy... poczatki juz sa.

http://usa.autodesk.com/products/mac-co ... e-products

Wtedy oleje winde totalnie.

 

PS. aby bylo smieszniej oni tam cody pisza na Linuxie.....

 

-- Pt paź 12, 2012 3:09 pm --

 

 

 

Androida mam od 5 lat.

Nigdy aktualizacja mnie nie "zabolala".

Bo aktualizacji systemu prawdopodobnie nigdy nie miałeś, co najwyżej aplikacji - a te akurat nie mają wpływu na system. A Androida możesz mieć co najwyżej od niecałych czterech lat - HTC Dream zadebiutował pod koniec października 2008 roku ;)

 

Mialem aktualizacje. Dzieki niej "odkrylem" aContacts.

Co do lat, to masz racje.

Nie wiem jak T-Mobile liczy czas kontraktu. Po kontraktach oszacowalem te 5 lat.

Dobiega mi konca drugi (dwuletni) wiec istotnie bylo by niecale cztery.

Ale ja urzywalem androida wczesniej, bez kontraktu, bez data plan... I glownie dlatego nie poszedlem w iPhone.

(moglem ostatecznie zrezygnowac z Palma, bo Trio z winda go nie zastepowal wcale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...