Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, tak naprawdę nie ma idealnego telefonu. :wink: Oba produkty mają swoje wady i zalety.

To co niektórzy z was krytykują u Appla, to po prostu ich filozofia, którą sobie przyjeli z pełną konsekwencją. Może się to nam podobać lub nie ale IMO należy ich docenić właśnie za konsekwencję i to, że przynajmniej do dzisiaj, to oni byli kreatorami trendów. I śmiem twierdzić, że bez Appla i Jobsa, Samsung nie byłby tu gdzie jest.

 

No i dla rozluźnienia... :mrgreen:

 

82f7e55b2392a73e.jpg

 

oraz wersja dla fanów ligi hiszpańskiej :twisted:

 

aadfc79f907610de.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bedo napisał(a):

"prawdopodobnie za darmo albo taniej" - to masz jakieś porównanie, czy Twoje zdanie opiera się na "prawdopodobnie"

 

 

Oczywiście - pierwsze z brzegu - mega popularny dostepny chyba na wszystkie OS'y komunikator WhatsApp ;)

w Apple App Store płatny

w Google Play za darmo

w BlackBerry App World też za darmo

nie korzystam, nie będę się wypowiadał, napisałem, że jest pełno tańszych, pełno darmowych ze strony I os, ale nie napisałem że ogólnie jest taniej. To nie ma znaczenia wogóle. U jednych za to zapłacisz 10Eu a u drugich 0,79 i nie ma regóły, poprostu chodziło o Twoje uogólnienie (gdzie Ios jest droższy), które wg mnie nie było sensowne :)

 

Cytuj:

No tu racja. Ale ja nie potrzebuje najnowszych hitów na dzwonek ^^ :P

 

Dla Ciebie to nie minus - dla mnie znaczący, ale nie o to chodzi, chodzi o to ze to technicznie nie był by dla nich żaden problem, chodzi o pewną przyzwoitość - nie podoba mi sie wolanie pieniedzy za cos co u innych od lat jest za darmo. Chodzi o zasady.

No i o to chodzi! to jest sedno dyskusji! Mi zależy na tym, Tobie na tamtym. Mam galaxy i ipada, widze obiektywnie co MI PASUJE i tyle w temacie :) nie ma sensu sie przepychac co jest lepsze, bo uwazam, że obie firmy robią b dobre urządzenia :) Mi bardziej pasuje Ios pnieważiż nie muszę się na tym znać, żeby się tym obsługiwać :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej pasuje Ios pnieważiż nie muszę się na tym znać, żeby się tym obsługiwać :)

Pozdrawiam :)

 

Ten sam argument przeważył u mnie za zakupem Aj-fonu.

Ja rozumiem że jak jakaś firma uzyska przewagę na rynku to zaraz trzeba zacząć ją bojkotować, żeby udowodnić jacy jesteśmy hipsterscy i ambitno-undergroundowo alternatywni i jak to inteligentnie konsumujemy.

Jeśli ktoś ma taka głęboką potrzebę wyróżniania się to na zdrowie mu, ale niech nie wciska innym, którzy ten etap rozwoju już przeżyli i teraz tylko funkcjonalnością się kierują.

Niestety firma jabłkintosz zrobiła dobre i fajnie wspierane softem urządzenie i nic na to nie poradzą ci, którzy się na tą firmę obrażają. Same parametry hardware'u nie wystarczą żeby to przeskoczyć.

Każdy ma swoje potrzeby i każdemu inne urządzonko:

 

- dla lubiących dłubać: dłubafon,

- dla lubiących prostotę: prostofon,

- dla lubiących błyskotki: cacuszofon,

- dla hipstera: retrofon,

- dla ochroniarza: cegłofon z latarką,

itd. itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektore osoby kupuja iPhone tylko po to by pokazac, ze ich na to stac, podniesc swoj status spoleczny, bo do tanich ten telefon nie nalezy...

znam kilka osob, ktore wywalily 999 euro na iPhone 4 zaraz po jego ukazaniu sie a nigdy wczesniej nie mieli zadnego iPhone'a czy MACa...

to samo sie dzieje w szkole u mojego chrzesniaka... masz iPhone? jestes fajny, nie masz? uuu jestes bidny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ip5 jest o $100 drozszy od GS3

A gdzie tak jest?

Na ebay, w opcjach "Buy it now" znalazłem najtańszego:

- Samsunga Galaxy SIII 16GB za 449 USD => http://www.ebay.com/itm/BRAND-NEW-US-CE ... 1c2b70303f

- Iphone 5 16GB za 699 USD http://www.ebay.com/itm/NEW-IN-HAND-App ... 337c45f640

 

Różnica 250 USD, co oznacza, że Iphone jest droższy o ponad 50% :roll: :shock:

 

Zestawienie zrobiłem "na szybkiego" :oops: i porównywałem wyłącznie oferty NEW i BUY IT NOW, bo ceny z licytacji są nieporównywalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, spróbujmy pomóc, bo to musi działać.

 

Czy zapalniczka w samochodzie na pewno działa ? Sprawdziłeś na innym urządzeniu ? Sprawdź bezpiecznik w ładowarce samochodowej (ten we wtyczce).

 

Ooo, juz wiem.

Wetkneklem zamiast w gniazdo zapaliniczki w samochodzie kobyle w du....... :oops:

 

Tylko czemu HTC sie mimo wszystko ładuje.......... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o BB 9360?Z jednej strony dosc tani,a z drugiej czytalem,ze calkiem ''mozliwy''....MA ktos doswiadczenie?Nie chce kupic drogiego aparatu,ale przy w miare korzystnym abonamencie,cenowo dla mnie przystepny,w Play-u....Wyzszy model jest za drogi,choc duzo lepszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr, dzięki, próbowalem pomóc... :roll:

 

Facet, sory, ale bez przesady.

 

Tak ze dwa lata temu odkrylem problem.

Jechalismy na "objazdowe" wakacje... mowie do zony i corki aby nie ciagnely ze soba ladowarek bo jest moja w samochodzie...

No i sie okazalo ze pupa zbiata.

Moje HTC sie laduje i ich BB nie.

Magia jakas czy co.

Aaaa, logo HTC caly czas sie swieci wiec napiecie w gniezdzie jest.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od parametrów ładowarki i kabelka. Ja święcie przekonany byłem że mam zrąbaną baterię w tomtomie, bo po naładowaniu trzymał raptem 20 minut. Kiedyś wpiąłem dla hecy pod ładowarkę iphone'ową: ładował się długo, ale bateria po tym zabiegu trzyma dobrych 5 godzin. Podobnie miałem z innymi urządzeniami: podpiąłem zewnętrzny hdd na jakims przypadkowym kabelku usb od telefonu i nie działa, wpinam inny grubszy i krótszy kabelek: śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, spróbujmy pomóc, bo to musi działać.

 

Czy zapalniczka w samochodzie na pewno działa ? Sprawdziłeś na innym urządzeniu ? Sprawdź bezpiecznik w ładowarce samochodowej (ten we wtyczce).

 

Ooo, juz wiem.

Wetkneklem zamiast w gniazdo zapaliniczki w samochodzie kobyle w du....... :oops:

 

BOSKIE! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr, ostatnio sie dowiedzialem ze nie wszystko co ma wtyczke micro USB bedzie ladowalo urzadzenia z gniazdem micro USB. Przykladowo Nexus 7 wymaga kabla wysokiej jakosci, ale nadal nie da sie go naladowac z zewnetrznej baterii USB. Moj stary telefon laduje sie z baterii za pomoca najtanszego kabla, a N7 jest wybredny i wymaga dobrej ladowarki i lepszego, krotkiego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się taką małą obserwacją, która mi się na przestrzeni lat nasunęła.

Chodzi o wciąż zmieniające sie rozmiary urządzeń bo to zabawne jak to działa:

Najpierw mieliśmy duże pecety i każdy chciał jak największą obudowę, żeby jak najwięcej kart rozszerzeń i napędów powtykać, potem zaczęły sie pomniejszać mini mikro compact, integra itd..

Potem pojawiły się laptopy małe na początku zaczęły rosnąć do rozmiarów klapy od sedesu i każdy chciał mieć większy niż pozostali.

Następnie pojawiła się moda na malutkie lapki i te znowuż zaczęły maleć do 8 cali zdaje się nawet.

To samo z telefonami najpierw były cegły, potem miniaturyzacja, teraz znowu powiększanie...

..przypominają mi sie akcje z wieżami stereo polskich firm jak Unitra: co rok - dwa zmieniano kolory ze srebrnego na czarny i odwrotnie,

jak ktoś miał nie ten kolor to wydawało się że ma starego grata bo akurat najnowszy kolor to czarny w danej chwili a on miał srebro z poprzedniego sezonu.. mimo że sprzęcior parametrami był identyczny.

Podsumowując: chcesz być modny - będzie drogo. Osobiście staram się być praktyczny i wybrać coś co mi pasuje na podstawie realnych potrzeb i staram się żeby nie mieszały mi się potrzeby z zachciankami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Nokie Ashe 303,gdyz mnie zmusila sytuacja i mozliwosci oraz moje przyzwyczajenia do w miare tradycyjnego tel i jego obslugi.Pisze,gdyz watek cos tam wnosi o telefonach,akurat mnie niczego nie wniosl,w sensie zadanego pytania,choc ogolnie znam Wasze spojrzenie.Ocena tel. zgodna z ocenami na telepolis i mgsm.Zrezygnowalem z BB,gdyz troszke za duzo zachodu-oplat musialbym poczynic ,by moc w ogole wyslac mmsa,czy pobawic sie netem,tak uslyszalem w salonie.Ogolnie,mam swoj prymitywny w por. z najnowszymi modelami telefonik,ale mam praktycznego i pod siebie wytworka Nokii,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak w Play kupilem,nawet przenioslem przedwczesnie numer...dodaj abonament,net i usluga pod BB i robi sie drugi abonamet.Ja potrzebowalem niziutki,mam drugi mega,wystarczylo mi....Jesli chodzi o to ,co potrzebuje z Ashy i BB,to w zup. Nokia mi wystarcza,podobnie pode mnie podchodza,cenowo juz nie...BB bedzie jeszcze...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...