Skocz do zawartości

Aliexpress, GearBest itp. - co tam kupujecie?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też miałem wszystkie zakupy z olx udane i to uśpiło moją czujność. Procedury zakładania konta na olx są dużo bardziej uproszczone niż np. na allegro stąd na olx rozpanoszyli się oszuści, bo trudno ich namierzyć. Moja wina, bo na olx wyraźnie podkreślane jest to , że są to zakupy lokalne z odbiorem osobistym, i wyskakuje zawsze ostrzeżenie przez zakupami na odległość. To jest akurat fair. Sprawa wygląda tak, że pewien oszust sprzedaje pewien towar w nieskończonej ilości, bierze kasę i tyle. Wystawia go pod różnymi nickami z tym samym zdjęciem i opisem. Raz mieszka w Pruszkowie, raz w Toruniu.  Zgłosiłem już sprawę na olx. Poprosili o numer ogłoszenia, sprzedawce, dowód przelewu. Ja wiem , że nic nie wskóram ale może uda się zablokować go i nie oszuka innych. 

 

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Sebastian32 napisał:

Ja też miałem wszystkie zakupy z olx udane i to uśpiło moją czujność. Procedury zakładania konta na olx są dużo bardziej uproszczone niż np. na allegro stąd na olx rozpanoszyli się oszuści, bo trudno ich namierzyć. Moja wina, bo na olx wyraźnie podkreślane jest to , że są to zakupy lokalne z odbiorem osobistym, i wyskakuje zawsze ostrzeżenie przez zakupami na odległość. To jest akurat fair. Sprawa wygląda tak, że pewien oszust sprzedaje pewien towar w nieskończonej ilości, bierze kasę i tyle. Wystawia go pod różnymi nickami z tym samym zdjęciem i opisem. Raz mieszka w Pruszkowie, raz w Toruniu.  Zgłosiłem już sprawę na olx. Poprosili o numer ogłoszenia, sprzedawce, dowód przelewu. Ja wiem , że nic nie wskóram ale może uda się zablokować go i nie oszuka innych. 

 

Seb

Link do aukcji poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, llkuba napisał:

Ostatnio jak kupowałem na OLX to tylko za pobraniem. Staram się odbierać osobiście. Red Dead 2 to świeta gra tylko nie wiem czy jest odpowiednia dla dzieci :)

 

Ja się tam mało znam na grach, ale takie czasy , że uczniowie podstawówki już nie chcą grać w Pacmana, Raymana czy np. Prince of Persia. Wyścigi tez coś nie bardzo, niestety.

32 minuty temu, recki napisał:

Zgłoś na policję. W tej kwestii mają jakie takie wyniki albo przynajmniej zamkną konto bankowe slupowi

melduje ze nic nie musze
 

 

I bede musiał potem jezdzic na zeznania na drugi koniec Polski?

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na olx nie kupuję, raz sprzedałam narty, w 5 minut :lol:

Najlepsze było to, że facet który kupił, przelał mi błyskawicznie kasę na konto i ... ślad po nim zaginął... Zapomniałam o sprawie, bo telefonu nie odbierał, na smsy nie odpowiadał.

Odezwał po odbiór po ponad miesiącu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
I bede musiał potem jezdzic na zeznania na drugi koniec Polski?
Nie. Zeznajesz i zglaszasz w swoim komisariacie. Znając życie jak ktoś zgłosi, grzebna w historii konta i okaże się że 300 albo 500 oszukanych na jednym koncie jest

melduje ze nic nie musze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebastian32 napisał:

Ja się tam mało znam na grach, ale takie czasy , że uczniowie podstawówki już nie chcą grać w Pacmana, Raymana czy np. Prince of Persia. Wyścigi tez coś nie bardzo, niestety.

Z tej serii wolę Grand Thef Auto V ;)

 

4 godziny temu, Aga napisał:

Nic na olx nie kupuję

Ludzie są dziwni. Kiedyś sprzedawałem 3 miesiące 4 używane felgi aluminiowe (jedna felga nowa około 800zł) w bardzo dobrym stanie i opony Michelin Pilot (4 letnie z 6 mm bieżnikiem) kupione w serwisie za 2.600 zł. Za komplet chciałem 800 zł z informacją tylko odbiór osobisty. Ludzie pisali do mnie czy wyślę za 400 zł :facepalm:. W końcu zadzwonił facet, przyjechał i kupił. 

 

Najlepsza była Pani która chciała sprzedać płyty z muzyką klasyczną. Oczywiście lokalizacja Poznań Jeżyce. Napisałem do Pani, że mieszkam w Poznaniu i kiedy mogę podjechać po płyty. Wiadomo na początku listu dzień dobry nazywam się ... podałem numer telefonu itd. Dostałem odpowiedź "Mi się nie opłaca przyjeżdżać do Poznania".

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny rejestrator z dobrymi parametrami w fajnej cenie zjebany mocowaniem do szyby, czemu producenci lekceważą klienta w tej kwestii i serwują beznadziejne mocowanie na plastikowy zatrzask, który beznadziejnie działa i ma tendencje do łamania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny rejestrator z dobrymi parametrami w fajnej cenie zjebany mocowaniem do szyby, czemu producenci lekceważą klienta w tej kwestii i serwują beznadziejne mocowanie na plastikowy zatrzask, który beznadziejnie działa i ma tendencje do łamania się.
Prawda, jaki dobry by rejestrator nie był to zawsze jest lipa z uchwytami... Jak ja kupowałem to najważniejsze dla mnie było żeby nie był na uchwycie tylko wlepce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Aga napisał:

Czekam na opinię ;) dzięki :)

Jakość w nocy tez jest dobra, ja kupiłem kolejny do drugiego samochodu.

 

30 minut temu, ipsx82 napisał:

ma tendencje do łamania się.

Korzystam z kamerki od roku i zatrzask ani razu nie puścił/nie pękł. Może tak się dzieje przy codziennym wpinaniu i odpinaniu, ale tego nie wiem.

Nowy uchwyt to jakieś 15pln, myślę że do przeżycia.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MDsuperstar napisał:

Może tak się dzieje przy codziennym wpinaniu i odpinaniu

Zdecydowanie wtedy , bo niestety nie zawsze można zostawić kamery w aucie widocznej na szybie w kilku miejscach w Łodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...