Skocz do zawartości

stukanie pod deską rozdzielczą Forester SG polift


gonzos

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was miał problem ze stukającym czymś pod deską rozdzielczą od strony pasażera? Coś mi klekocze na nierównościach w okolicach nawiewu pod deską rozdzielczą i ni cholery nie mogę dojść co to takiego. Wykręcałem schowek 10 razy, sprawdzałem te plastyki, którymi rozprowadzany jest nawiew i ni cholery nie wiem co to. Niby wszystko jest ok. Nie jestem jakoś bardzo na punkcie trzesczenia/stukania przewrażliwiony, ale strasznie mnie to już wkurza. Toleruje trzeszczący podłokietnik itd, ale tego nie zdzierżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam objaw i okazało się, że podłużna plastikowa listwa (leżąca bezpośrednio przy szybie) była zbyt mocno dokręcona/dociągnięta - śruby poluzowałem, problem zażegnany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam objaw i okazało się, że podłużna plastikowa listwa (leżąca bezpośrednio przy szybie) była zbyt mocno dokręcona/dociągnięta - śruby poluzowałem, problem zażegnany...

 

czarna plastikowa listwa ale na zewnątrz?

coś chyba znalazłem - jednak trop misieknh, faktycznie jest luz na zawiasie, ale nie na śrubach tylko na takim plastikowym gówienku (zaznaczone na żółto). Czy to się jakoś rozbierał? boję się, że to połamię. Jak szarpie za maskę w kącie przy zawiasie to faktycznie wydaje dziwne odgłosy - z lewej jest wszystko ok, więc bardzo możliwe, że to jest przyczyna.

post-10929-0-69710600-1476199124_thumb.jpgpost-10929-0-69710600-1476199124_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opukałem pięścią maskę w okolicy zawiasów i nic nie słyszę, ale... jak postukałem z przodu w okolicy zamka, to słyszę dzwięk bardzo podobny do tego "spod deski" podczas jazdy po wybojach. Sprężyna dociska maskę od spodu na tyle słabo, że wyraźnie ustępuje pod lekkim opukiwaniem. Czyżby to było rozwiązanie? Na domiar złego niedawno otworzył mi się zamek podczas jazdy szosą i maska odskoczyła - na szczęście zabezpieczenie zatrzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...