Skocz do zawartości

Podświetlenie - jakie żarówki


inzynier_mamon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pamiętam, że temat gdzies był poruszany, ale nie udało mi się go odnaleźć. Potrzebuję informacji, jakie to żarówki są w konsoli środkowej odpowiedzialne za podświetlenie panelu sterowania nawiewem, ogrzewaniem itp. Ostatnio rozłożyłem to i to co widziałem, to jakieś śmieszne żaróweczki, zainstalowane na plastikowym "cokole" z nałożonymi na nie przypieczonymi nieco gumkami.

Czy takie żarówki można kupić? Jeśli tak, to gdzie? Mam wątpliwości co do tych "cokolików" Może one są wymieniane? A może można wymienić to na diody? Jakie powinny mieć wtedy parametry?

 

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pamiętam, że temat gdzies był poruszany, ale nie udało mi się go odnaleźć. Potrzebuję informacji, jakie to żarówki są w konsoli środkowej odpowiedzialne za podświetlenie panelu sterowania nawiewem, ogrzewaniem itp. Ostatnio rozłożyłem to i to co widziałem, to jakieś śmieszne żaróweczki, zainstalowane na plastikowym "cokole" z nałożonymi na nie przypieczonymi nieco gumkami.

Czy takie żarówki można kupić? Jeśli tak, to gdzie? Mam wątpliwości co do tych "cokolików" Może one są wymieniane? A może można wymienić to na diody? Jakie powinny mieć wtedy parametry?

 

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

 

zarowka jest bez metalowego cokola 1,2W - kupisz w kazdym motoryzacyjnym(koszt kolo 1zl) sa wsuwane do tej plastikowej oprawki.Te gumki z zarowek mozna przelozyc.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie lubię jak jasno za jasno świecą, ale np. te w klawiszach (nawiew i klima) w konsoli środkowej, podziałały po pierwszej wymianie 2-3 tygodnie i wymieniałem, później znów tydzień, aż zamontowałem 14V i mam spokój, a świecą porównywalnie z poprzednimi, ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie lubię jak jasno za jasno świecą, ale np. te w klawiszach (nawiew i klima) w konsoli środkowej, podziałały po pierwszej wymianie 2-3 tygodnie i wymieniałem, później znów tydzień, aż zamontowałem 14V i mam spokój, a świecą porównywalnie z poprzednimi, ....

ja tez kupilem te co polecal Piter 14,4V (kupilem w TME - przyslali do domu) i swieca juz dlugo, poprzednie 12V nie wytrzymawly nawet tygodnia szkoda montowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które to konkretnie są? Mam kłopot ze znalezieniem w ich katalogu

 

oferte masz tu:

http://www.tme.pl/katalog/index.phtml?f ... p+t1&idp=1

 

ja kupilem model:

LAMP-T1/14/40 Żarówka z wyprowadzeniami 14V 40mA 0,56W T1 1/2

lub ten

LAMP-T1/14/60 Żarówka z wyprowadzeniami 14V 60mA 0,84W T1 1/2

nie pamietam juz, ta druga jest mocniejsza i jasniej swieci,

polecam te zarowki, mam je juz 4 miesiace i swieca podczas gdy podobne w wersji 12V przepalaly sie po tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem w czym jest wogole problem, chyba ze w innych Subach sa inne zarowki... Kupujesz zwykle 1,2W bez cokola.Wymienialem taka w 2 tygodnie temu, gumowa nakladke mozna spokojnie przelozyc i wszystko.Graf u Ciebie w konsoli srodkowej tez sa na wsuwke przeciez... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem w czym jest wogole problem, chyba ze w innych Subach sa inne zarowki... Kupujesz zwykle 1,2W bez cokola.Wymienialem taka w 2 tygodnie temu, gumowa nakladke mozna spokojnie przelozyc i wszystko.Graf u Ciebie w konsoli srodkowej tez sa na wsuwke przeciez... :)

zgadza sie sa takie 1,2W (tez kupilem) ale mi chodzi o te zaroweczki mniejsze (3mm wysoka 1,5 mm srednica z wystajacymi wasami) ktore podswietlaja rozne przyciski np. od klimy, zamknietego obegu powietrza, spryskiwaczy lamp, halogenow ... u mnie polowa zarowek byle spalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które to konkretnie są? Mam kłopot ze znalezieniem w ich katalogu

 

oferte masz tu:

http://www.tme.pl/katalog/index.phtml?f ... p+t1&idp=1

 

ja kupilem model:

LAMP-T1/14/40 Żarówka z wyprowadzeniami 14V 40mA 0,56W T1 1/2

lub ten

LAMP-T1/14/60 Żarówka z wyprowadzeniami 14V 60mA 0,84W T1 1/2

nie pamietam juz, ta druga jest mocniejsza i jasniej swieci,

polecam te zarowki, mam je juz 4 miesiace i swieca podczas gdy podobne w wersji 12V przepalaly sie po tygodniu

 

Dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...