Skocz do zawartości

Wygodniejsze przednie fotele do Forka SG


Arcteryx

Rekomendowane odpowiedzi

Temat Anakina ("Nowy Forester a fotele od Levorga/WRX/OBK?") natchnął mnie do założenia wątku poświęconego niedrogiej wymianie przednich foteli (szczególnie fotela kierowcy) w przedliftowym Foresterze SG (XII 2004).

 

Pacjent to Forek "wół roboczy" (w nowszym - SG 2008 - fotele niby podobne, ale jednak wygodniejsze, a przy tym wciąż jeszcze w bardzo dobrym stanie). Siedziska są już mocno spracowane, a i tak od zawsze wywoływały ból tyłka na dłuższych wycieczkach.

 

Zatem: na jakie fotele można i warto się nastawić (bez rzeźby, tylko plug&play)? Chodzi mi o to, by po pierwsze zyskać na komforcie podróży, po drugie mieć fotele z airbagami (które da się podpiąć do fabrycznych kostek w Forku), a po trzecie - co byłoby w ogóle idealnym rozwiązaniem - które miałyby podgrzewanie (w "wole roboczym" tej funkcji nie ma) możliwe do spięcia z okablowaniem samochodu (co rzecz jasna wiązałoby się z instalacją odpowiednich przycisków w tunelu środkowym).

 

Idealne byłyby - jeśli chodzi o wygodę - fotele z Legacy IV (bardzo mi odpowiadały) czy analogiczngo OBK, tylko czy da się je bez problemu przełożyć?

 

Z góry dzięki za radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z STI (po 2009 jesli dobrze pamietam) i sa mega wygodne-duzo lepiej niz fotele z wczesniejszych generacji STI. Niestety trzeba troche sie nameczyc zeby je porzadnie zamontowac. Ale wczesniejsze STI wchodza P&P-jesli nie masz postury drwala to tez bedzie wygodnie.

Edytowane przez tremba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Anakina ("Nowy Forester a fotele od Levorga/WRX/OBK?") natchnął mnie do założenia wątku poświęconego niedrogiej wymianie przednich foteli (szczególnie fotela kierowcy) w przedliftowym Foresterze SG (XII 2004).

 

Pacjent to Forek "wół roboczy" (w nowszym - SG 2008 - fotele niby podobne, ale jednak wygodniejsze, a przy tym wciąż jeszcze w bardzo dobrym stanie). Siedziska są już mocno spracowane, a i tak od zawsze wywoływały ból tyłka na dłuższych wycieczkach.

 

Zatem: na jakie fotele można i warto się nastawić (bez rzeźby, tylko plug&play)? Chodzi mi o to, by po pierwsze zyskać na komforcie podróży, po drugie mieć fotele z airbagami (które da się podpiąć do fabrycznych kostek w Forku), a po trzecie - co byłoby w ogóle idealnym rozwiązaniem - które miałyby podgrzewanie (w "wole roboczym" tej funkcji nie ma) możliwe do spięcia z okablowaniem samochodu (co rzecz jasna wiązałoby się z instalacją odpowiednich przycisków w tunelu środkowym).

 

Idealne byłyby - jeśli chodzi o wygodę - fotele z Legacy IV (bardzo mi odpowiadały) czy analogiczngo OBK, tylko czy da się je bez problemu przełożyć?

 

Z góry dzięki za radę :)

IMHO zostają Ci z wrx. W sti nie miały poduszek. Co prawda daje się to obejść, ale nie wiem czy o to Ci chodzi.

Na pewno będą pasowały P&P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady!

 

Z wyszukiwarki oczywiście korzystałem, zanim założyłem temat - przeszukiwałem podforum Forester, ale pechowo nie trafiłem tam gdzie trzeba. W każdym razie dzięki! Poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się jeszcze taka wiedza przyda

 

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/47936-wymiana-foteli-forester-my07-na-wersje-us-z-airbag/

 

Jeżdżę już tak ponad 4 lata i jestem mega zadowolony. Jedynie to gdybym teram miał szukać takich foteli to rozejrzałbym się za egzemplarzami skórzanymi/półskóra, żeby bardziej pasowały estetycznie to pozostawionej tylnej kanapy. Niemniej jednak te które mam spisują się bardzo dobrze i pomimo kilku lat nie widać śladów zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucilem przednie fotele wlasnie z Legacy , pasowalo wszystko poza drobiazgiem ze musialem sie pozegnac z bocznymi poduszkami ktore mialem w Forku.

Z Legacy ladniejsze , wygodniejsze plus teraz mam elektryczne :) .Probowalem tez przelozyc tylna kanape ale nie pasowala i za duzo przerobek musialbym zrobic wiec zrezygnowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele w Foresterze są wymienne od 97 do 2007 r.

Pasują też fotele z imprezy czy legacy, ale będą niższe (tzn siedzisko będzie niżej i będzie się niżej siedziało).

Ok, dziękuje za informacje, choć smutne bo namierzyłem bdb fotele z forka z 2010. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same szyny na których są osadzone fotele (czyli ten element pośredniczący, do którego jest przykręcony fotel i który to element jest przykręcony do samochodu) też są wymienne między Forkiem a Imprezą: Te z Forka są o ok. 3 cm wyższe. Ja wymieniłem sobie szyny i mam fabryczny fotel forkowy obniżony o te kilka cm. Wszystko Plug&Play bez rzeżby... Jedyny wyjątek to jak jest fotel z elektryczną regulacją - nie udało mi się wymienić szyn, ale takich foteli jest bardoz mało w Forkach SG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...