Skocz do zawartości

Pytanie z tych głupszych :)


Pioo

Rekomendowane odpowiedzi

daj ostro w palnik na nawierzchni luźnej typu piach błoto snieg tez moze być choć tu gorzej. Jeśli koła wpadna w pośizg i samochód bedzie latał po drodze i boksował kołami to esp brak, jeśi samochód raczej będzie jecał jak należy i na desce rozdzielczej będzie mrugało na pomarańczowo to - esp. To chyba najszybszy a napewno najzabawniejszy sposób aby to sprawdzić  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy napisali rozpedz sie na sniegu na jakims placyku skrec kierownica w prawo lub lewo jezeli auto pojedzie tam gdzie tego chciales na desce rozdzielczej zacznie cos mrugac na pomaranczowo w dodatru uslyszysz tryy tryyy z okolicy kol tylnich /przednich to masz esp. A jezeli auto pojedzie prosto to nie masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema głupich pytań. ;)

 

 

A jezeli auto pojedzie prosto to nie masz

Aby te prosto to nie był jakiś słup ani krawężnik .

 

 

najzabawniejszy sposób aby to sprawdzić 
:evil2:  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo też mam z 2007, wprawdzie 2,5 XT, ale instrukcja jest wspólna i w niej nie ma ani słowa o ESP.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

Ja mam też 2,5XT z 2007 i mam ESP.

Jeżeli dobrze pamiętam to ESP było chyba tylko w Forkach z AT. Tylko nie wiem czy musiało być 2,5XT AT czy wszystkie automaty niezależnie od wersji silnikowej miały w wyposażeniu ESP.

 

Popatrz po lewej stronie kierownicy na przyciski. Jeżeli masz ESP to od lewej powinieneś mieć przyciski:

-przeciwmgielne tylne

-przeciwmgielne przednie

-wyłącznik ESP

-podgrzewanie lusterek/wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam tylko konkretnie czy VDC jest tożsame z ESP, czy VDC to takie "subarowe" ESP. Czy systemy czymś się różnią? ESP to zwyczajowo kontrola trakcji, a czy VDC to coś ponadto czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP to zwyczajowo kontrola stabilnosci a traction control to konktrola trakcji. W wielu autach ESP zapobiega buksowaniu kol ale lepiej tego nie mieszac. Mimo niemalej mocy w Forku trzeba sie wrecz dobrze postarac zeby auto mielilo kolami przy ruszaniu/przyspieszaniu, no chyba ze mowimy o lodzie/sniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wally666 ma racje i pomimo ze jeżdżę w tygodniu dafem to przy dzisiejszej próbie driftu na śniegu tez się zaloczylo na desce TC czyli niby kontrola trakcji ktora jest poprostu systemem zapobiegajacym buksowaniu kol czyli potocznie ASR a nie kontrola trakcji (ESP) .takze potwierdzam...co producent to interpretacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No mam tylko konkretnie czy VDC jest tożsame z ESP, czy VDC to takie "subarowe" ESP. Czy systemy czymś się różnią? ESP to zwyczajowo kontrola trakcji, a czy VDC to coś ponadto czy nie?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Vehicle_Dynamic_Control

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra,

 

zadzwoniłem do salonu subaru i tam na pytanie czy moje auto jest wyposażone w VDC oraz LSD dostałem info, że kontrola trakcji jest w standardowym wyposażeniu. Potwierdzacie?? BTW nie jestem do końca przekonany, że to była odpowiedz na moje pytanie.

 

PS: kilka razy sprawdzałem na śniegu czy zaświeci mi się jakaś kontrolka jak ostro ruszę ale nic nie zauważyłem... może słabo się starałem, dziś się poprawie :)

Edytowane przez Pioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to ja się podepne pod temat, " z tych głupich pytań" ;-)

pacjent subaru forester 206r 2.5 turbo automat

jak w nim działa kontrola trakcji-bo on takową posiada

jak rusza na śniegu  to blokuje koła jak zaczynają buksować

ale jak się wchodzi w zakręt i doda dużo gazu to mimo właczonej kontroli trakcji i miganiu kontrolki na desce rozdzielczej

lata bokami jak ta lala i nie czuję zeby go blokowało(w audi quattro przy właczonej od razu blokuje koła jak stawia bokiem)

czy to normalne że przy włączonej trakcji można latać bokami na śniegu-żadne błedy na desce nie wyskakują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...