Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2016


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem forumowicze w debiucie w HRPP...no ale mnie to jakoś nie dziwi, w końcu to Chojny ;)

"I miejsce w kategorii K4/E3 oraz II w kategorii FIA 4 (generalka)!"

 

13731805_10210291751400113_3989042022323

 

 

To był udany weekend!!

 

Jechaliśmy z duszą na ramieniu, pierwszy start po odebraniu licencji, pierwszy raz w życiu start na drogowych odcinkach specjalnych.... 

 

Jechaliśmy po naukę a ta przyszła na pierwszym OSie kiedy to wylecieliśmy z drogi lecąc bokiem w 4 kołowym slajdzie w znak ale... coś było w rowie i się od tego odbiliśmy i wróciliśmy na drogę... szybka refleksja żeby nie kozaczyć, bo drugi raz szczęścia tyle mieć nie będziemy. 

 

Rajd był bardzo, bardzo szybki, na jednej z prostych lecieliśmy na 5 biegu na odcince... między drzewami po niezbyt równym asfalcie i hopie... poslady były pościskane. 

 

Ostatecznie na 7 odcinków wygraliśmy w swojej klasie 6 i z przewaga 11 sekund wywalczyliśmy pierwsze miejsce w klasie i drugie w generalce zaraz za Lancią Deltą HF Integrale.  :)

 

Mierzyliśmy się z podobnymi jak i szybszymi samochodami do tego z ludźmi, którzy już kilka lat startów mają za sobą, więc rajdowy debiut wymarzony. 

 

Teraz chwila przerwy i szykujemy się na "62 Rajd Wisły". 

 

Moja pilotka jest genialna i za to że nie wypakowaliśmy po raz drugi mogę tylko jej podziękować  :wub:

 

13728960_1157294257624397_45741144216194

 

13731702_1157294087624414_62977646941910

 

13697019_1157293984291091_77022565072360

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy, auto po dwóch latach reanimacji śmietnika, budowy, walki jedzie bardzo dobrze, wszystko ogarnięte prócz silnika ;)

 

Niestety kamerki nie zabrałem z hotelu :(

 

 

Po rozmowach w drodze powrotnej wyszło nam, że chętnie byśmy porozmawiali z kimś z większym doświadczeniem rajdowym, gdyż moglibyśmy się wiele z takiej rozmowy nauczyć i zwracać uwagę na istotne a nam całkowicie nieznane rajdowe "drobiazgi". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam mowie Nie zostaje sie czterokrotnym mistrzem swiata nie majatek we krwi rządzy wygranej i byciem najlepszym w tym co sie robi.Ta Toyota zrobi jeszcze wszystkim niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRI 11:01 - SS5: TANAK 
He loses more than 30 sec to the leaders. "We have a problem. On a straight I lost the back. We spun and now something is broken in the front," he explains.

 

szkoda..

Edytowane przez alphaOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ten Citroen zrobił że swoim autem :o ? Meeke ma już 20 sekund przewagi, Breen jest czwarty mimo sporej ilości błędów...

 

Niestety Tanak reportuję problemy z autem :-(

Nie pozycja startowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w jakimś stopniu pomaga. Zresztą kto jak kto ale Kris ma doświadczenie w testowaniu aut przez tyle lat ;) Do tego brak limitu dni testowych może tylko procentować.

 

Ja jestem ciekaw, oprócz Toyoty jak Hyundai poradzi sobie z nowym autem. Narazie zapowiada się na to, że znowu będą gonić tak jak w 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku , jak przepisy sie nie zmienią o kolejności startów zawodników, dominował będzie Citroen ! i bardzo dobrze ! :) VW już łapie zadyszkę w środku sezonu i nie jest takim dominatorem jak w 2015 , mimo sporej przewagi w tym roku . To już widać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że właśnie ta widoczna zadyszka jest spowodowana przeniesieniem prac na auto przyszłoroczne. Na każdych testach jeżdżą już nowym Polo.

To tylko pokazuję jak ważne są testy i jak sporo można stracić będąc nie do końca przygotowanym do rajdu. Dlatego jestem pod wrażeniem tempa Roberta w zeszłym roku, który potrafił rywalizować z kierowcami fabrycznymi, którzy często przyjeżdżali na rajd po 2dniowych testach, a Robert dopiero rozkręcał się na shakedownie, bo na testach jedynie docierał klocki i sprawdzał czy auto odpala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...