Skocz do zawartości

Pierwsze rozczarowanie


tommy-tg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,musze sie wyzalic,w moim foresterze 99 piekna popielata tapicerka która miala byc ze skory jest wykonana z zawodowej imitacji skory (niestety 100% derma)Jest to orginalna tapicerka tego samochodu.Zastanawiam sie jak jest w waszych samochodach i ciekawy jak to bylo podczas zakupu tego samochodu z salonu czy byla informacja ,ze jest to plastyk czy nawet w salonie niewiedzieli ,ze to niejest skora.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,musze sie wyzalic,w moim foresterze 99 piekna popielata tapicerka która miala byc ze skory jest wykonana z zawodowej imitacji skory

 

Jesteś pewien, że to jest plastik? Dziś są różne rodzaje materiałów, które określane są jako "skóra" i nie zawsze jest to coś, co pochodzi za jednego kawałka skóry jednego zwierzaczka - często są to jakieś mieszanki, poddane procesowi chemicznemu... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Tobie przeszkadza, że to nie jest skóra czy to, że w salonie powiedzieli, że skóra? Bo jeśli to drugie, to sprzedawca jest nie do końca w porządku :roll:

Ja tam szczerze mówiąc nie wiem nawet, czy u mnie jest plastik, czy może martwa krowa, ale zdecydowanie mi nie przeszkadza. Ważne, że martwa krowa jest na kierownicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzylem pod siedzenie i popatrzylem pod lupa na MOMO, skora!

(Wygrzebalem kawalek, zamsz pod spodem).

 

Czarna skora latem w Forsterze i niezasuniety szyberdach wymiata. Mam nadzieje ze to skora z dzikiej japonskiej baby, najchetniej goralki, i wytrzyma przynajmniej 3 lata do konca gwarancji. W manualu tez opisane jak dbac o skore i jakie produkty uzywac.

 

Narazie ladnie pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to takie ma znaczenie czy skóra pochodzi z żyjątka czy z E229 ?

 

Jest bardzo duza roznica ,poniewaz derma peka po paru sezonach a dobrze wyprawiona skora na tapicerke samochodowa powinna przezyc sam samochod,skóra naturalna to jeden z najmocmniejszych naturalnych materiałów,dobrze konserwowana wytrzymuje wiele a derma po jednej zimie ma juz dosyc.No i człowiek placil za skóre a ma derme heheh slabo ,nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to orginalna tapicerka tego samochodu

jesteś pierwszym właścicielem tego samochodu? Może poprzedni właściciej stjuningował sobie wózek :wink: Pytam,bo nie chce mi się wierzyć,że Subaru wypusciło taki szajs...imitację skóry. W moim OBK napewno jest naturalna skóra.... poza tylnym zagłówkiem środkowym, który naprawdopodobniej był montowany przez SIP (potrzeby homologacyjne?). Jego kolor jest identyczny z resztą, ale materiał (derma), sposób wykonania i osadzenia są ..... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz kolejnym wlascicielem ale na tapicerce sa ponaszywane homologacje europejskie,no i sa wyloty na boczne poduszki powietrzne na bokach siedzeń ,wyglada to na orginał,jutro porobie zdjecia makro pekniec,homologacji i wewnetrznej strony plastiku.i wkleje..Mi tez sie niechce wierzyc ale to prawda,dzisiaj pobrałem próbki tego gow.. i poddalem obrobce termicznej heheh -efekt?? stopilo sie do zera hehe popelina,Caly czas mysle o tym i niedaje mi to spokoju,musze poczytac gdzies o tych poduszkach bocznych ,moze ktos z was rozbieral juz taki fotel ?? tak aby nie uszkodzic poduszki??jezeli jest to mozliwe to bede sie przygotowywal do wymiany tapicerki na orginalna skóre,kto wie moze znalezliby sie inni chetni na skórzana tapicerke do forestera to moze cena by byla atrakcyjna,juz zaciagnolem inf.na temat skor,kolorow itd.ciekawe .No ale to temat na przyszlosc,ja o tym mysle dam znac jak cos wymysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex, dzis wpadlem w paranoje i zaczalem rozbierac elementy heheheh iii podlokietniki sa ze skory hehe,zglowki z dermy heheh lyl siedenia przedniego z dermy hehehe niewiem z czego jest siedziskio ale dziwnie peka,niewiem moze oni mieszaja jakos te elementy np. takie ktore sa mniej widoczne z dermy a na widoku ze skory???heeh przy 5000 tys egzemplazy samochodow to juz sa jakes oszczednosci ,nawet dla japonczykow.,niewiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex, dzis wpadlem w paranoje i zaczalem rozbierac elementy heheheh iii podlokietniki sa ze skory hehe,zglowki z dermy heheh lyl siedenia przedniego z dermy hehehe niewiem z czego jest siedziskio ale dziwnie peka,niewiem moze oni mieszaja jakos te elementy np. takie ktore sa mniej widoczne z dermy a na widoku ze skory???heeh przy 5000 tys egzemplazy samochodow to juz sa jakes oszczednosci ,nawet dla japonczykow.,niewiem....

 

A mi sie wydje ze ktos - czytaj poprzendi wlasciciel "tuningowal" jednak tappicerke.

 

PS. Czy to auto nie ma przeszlosci wypadkowej? kiedys mialem auto ze skora z wywalona boczna ABG, i te elementy byly tuningowane derma niestety przez oszczednosci ze strony handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy to auto nie ma przeszlosci wypadkowej? kiedys mialem auto ze skora z wywalona boczna ABG, i te elementy byly tuningowane derma niestety przez oszczednosci ze strony handlarza.

 

hmmm???? z tego co mi wiadomo to bezwypadkowe no i w tapicerce sa powszywane orginalne japonskie zamki YKK to znana i najlepsza firma na swiecie produkujaca zamki i sa one z takimi samymi glowkami i odcieniami a w polsce takich modeli zamkow niema, sa zamki ykk ale zupelnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten Forester to prawdopodobnie model specjalny "Hubertus" dla mysliwych, mial w srodku fabrycznie tapicerke ze sztucznej skory: http://www.subaru.de/kundenservice/pros ... rtus00.pdf

http://www.subaru.de/kundenservice/pros ... ster00.pdf

 

Tak wiec wszystko jest w pozadku i nikt nikogo nie oszukal, nalezy tylko wiedziec ze Subaru stosowalo takze derme... zreszta stosowali tez sztuczny zamsz, Ecsaine, mozna go znalezc np. w Foresterach i OBK MY99- MY03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze masz odnowane w instrukcji samochodu ze Twoja skorzana tapicerka to polaczenie skory naturalnej i skory ekologicznej. U mnei jest taka adnotacja. Pozdrawiam

 

I chyba tak wlasnie jest. Zainspirowany tym watkiem sprawdzilem juz jakis czas temu

jak jest u mnie. S-turbo '99 (nie Hubertus). I okazalo sie, ze to jest tak pol na pol :-)

Bok fotela i przod siedziska - skora. Tyl siedziska - nie dokopalem sie, ale inna faktura

powierzchni, niz przod. Bok oparcia - skora; srodek - to co tyl siedziska; tyl - plastik.

Zaglowek - plastik. Podlokietnik - skora. Lewarek i kierownica - skora. Na tylnych siedzeniach byl chyba podobny rozklad.

A instrukcja jest po niemiecku, wiec sobie odpuscilem tekst, a na obrazkach nie ma info :-)

 

pozdrawiam,

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...