Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Miasto 10-11. Trasa do 130km/h 7.7 moj rekord!!! a tak normalnie 8 do 8.5.

Podajesz wskazania kompa czy realne ?

Kiedys, jak nie mialem LPG to mi komp srednie, zima pokazal 6,4l /100km po dystansie 150km, fakt ze jechal b. wolno, pytanie ile bylo na prawde :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy 2.0T rekord min na "trasie" tzn.(100km w miescie i 400km na trasie,predkosc ok 80-120km/h bez ostrych wyprzedzan) pomiar 8,8l max to trasa radom-war-radom(predkosci ok 160-220km/h,oczwiscie turbinka byla bardzo zapracowana)pomiar 54l=ok27l na 100km.Po miescie to ok 15-17l normalna jazda,25l dynamiczna,ale nie jestem pewny czy wszystko jest ok.Auto jezdzi ok.Jak ktos szuka auto o niskim spalaniu polecam oczywiscie subaru bez turbo(ale bedzie potrzebowal sniegu do zabawy)Modele turbo,czyli to co tygryski lubia najbardziej musza swoje dostac i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto 10-11. Trasa do 130km/h 7.7 moj rekord!!!
apal bierz się do roboty :D

 

Jak już ostatnio wspomniałam, moja ciężarówka dobrze wyprzedza tylko na trzecim biegu :roll: . Dzisiejsza podróż do Olsztyna dostarczyła mi wielu wrażeń :cool: , w tym również wrażeń motoryzacyjnych. Mam na myśli takie zachowanie silnika po przekroczeniu pewnej liczby obrotów. No pierwszy raz mi się to zdarzyło :oops: .

Jak jadę siódemką, to spalanie mam podobne do tego z miasta - TRÓJMIASTA - zaznaczam :wink: :twisted::mrgreen:

Podsumowując mój wywód, wyzwania nie podejmuję, bo nie lubię się męczyć. :mrgreen:

 

edit: dopiero doczytałam prędkość, z którą kolega się porusza. Tym bardziej nie podejmuję wyzwania :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ciągnie w mieście (zakorkowanym mieście) Wrocławiu 19,6, mało? dużo?

 

Chyba jednak sporo, mój OBK 3.0 (MY 02) w mieście (P-ń) pali ok 15 - 16 - dziś np. zapalił się księgowy, po 350 km.

 

Ale żeby wszystkich pocieszyć, Jeep Grand Cherokee (MY 95) 15,6 pali na trasie przy ok 90 - 110 km/h :wink: pojemność 5,2 i 8 cylindrów robi swoje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś np. zapalił się księgowy, po 350 km

 

u mnie po około 500 km, zazwyczaj więcej niż mniej. Ostatnio mój samochód mnie zaskoczył, jak na wyświatlaczu nawigacji pojawił się taki napis:

Range: 890km :shock: :mrgreen:

Mam dowód rzeczowy :idea: , ktoś mnie przebije :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po około 500 km, zazwyczaj więcej niż mniej. Ostatnio mój samochód mnie zaskoczył, jak na wyświatlaczu nawigacji pojawił się taki napis:

Range: 890km

Apal, kolejny raz jestem pod wrażeniem :mrgreen: Jak już zeznawałem wcześniej, mój "rekord" in minus to 9,5; in plus 16,2.

Mam propozycję: rzuć w cholerę pracę naukową i załóż szkołę "Jazda na kropelce autem Subaru". Zarobisz kokosy, a we mnie będziesz miała pierwszego, wdzięcznego ucznia. :mrgreen: A może to nie mnie, a auto trzeba jakoś nauczyć :?: Za 1500 km przegląd :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=617054#617054

 

docurobei, duzo cos :mrgreen: Mi po niemieckich bahnach przy stylu jazdy odpowiadajacym Twojemu nr 1, tyle ze przy 160 licznikowych pali do 11l. Sprawdze, jak wroce do Walii i zerkne do mojego notesika :)

[...]

PS i to przy samochodzie zaladowanym prawie do granic mozliwosci

 

PPS inna sprawa, ze ja mam limuzyne no i brak boksu ;) W sumie, to chyba Twoj wynik nie jest znow taki zly...

[...]

docurobei, jestem ciekaw, daj znac :)

 

Będzie zagadka dla tropicieli niskiego spalania (Than_Junior) i zgryz rozpaczy dla Harvestera :lol::mrgreen:

 

No więc na autostradzie, bez boxa i pełnego obciążenia, licznikowe 170km/h, tempomat, spalanie wg. kompa 10.8 (w praktyce ~11.0 bo mi o te 0.2 zaniża). Nieźle, ale...

...ostatnio mi w ogóle w trasie mniej pali, a szybciej jeżdżę.

Robiłem trasę po Polsce, bez dziadkowania , dużo wyprzedzania, czasem z pedałem w podłodze. Wyszło ~9.1 l/100km na przestrzeni 400 km. Nie powiem, jestem zaskoczony.

 

PS. Utwierdziłem się w przekonaniu, że machanie biegami wg. instrukcji (jest tam tabelka, kiedy zmieniać na wyższy żeby jechać szybko i oszczędnie) przy rozpędzaniu jest mało oszczędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak sporo, mój OBK 3.0 (MY 02) w mieście (P-ń) pali ok 15 - 16 - dziś np. zapalił się księgowy, po 350 km.

 

Moj tez, moj tez :) w miescie nie ma rady, swoje polknie, mimo ze N/A to jednak 3.0 :) Natomiast ostatnio w trasie (95% trasa, 5% miasto) zszedlem do 9.2 (liczone wg tankowania w tym samym dystrybutorze na tej samej stacji do pelna). Jazda 90-120,specjalnie sie przemeczylem. Ciakawostka jest to, ze przy jezdzie normalnej pali troche ponad 10 (dynamiczne wyprzedzanie, 120-150). Pytanie, czy warto sie meczyc i oszczedzic litr paliwa na setke? W polskich warunkach nawet jadac z poludnia na polnoc to jest maks 600km (nie mowie o handlowcach jezdzacych w kolko), co daje oszczednosc 25zl na calej trasie.

 

Powyzsze przemyslenia wynikaja z zaplanowanych testow, z praktyki za to twierdze, ze najlepsze rozwiazanie to nie liczyc km, co tez, pomijajac ostatnie testy, uskuteczniam. Mniej nerwow :)

 

Swoja droga, za 3tyg jade do Wloch i mam zamiar sprawdzic, ile mi spali w trasie takiej nie oszukanej jak w PL, tylko autostradki, tempomat i przepisowe 130km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docurobei, jednak nie pobiłeś mojego rekordu z trasy na Plejady 7,6 wg wskazań komputera. Na autostradzie jeszcze nie próbowałam bo są, jaby to powiedzieć, za daleko :roll: , ale na siódemce wskazania - 8,4. Wyprzedzanie na trójce, ew. na czwórce w zależności od prędkości i sytuacji na drodze, prędkość 140 - 160.

 

PRIMAR, pomyśle o tym... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto 10-11. Trasa do 130km/h 7.7 moj rekord!!! a tak normalnie 8 do 8.5.

Podajesz wskazania kompa czy realne ?

Kiedys, jak nie mialem LPG to mi komp srednie, zima pokazal 6,4l /100km po dystansie 150km, fakt ze jechal b. wolno, pytanie ile bylo na prawde :mrgreen:

 

Realne z kalkultora. Komputerom jakos nie wierze pozniej gadaja ze diesle mala pala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto 10-11. Trasa do 130km/h 7.7 moj rekord!!! a tak normalnie 8 do 8.5.

 

mam dokladnie to samo ale moj rekord to stuttgart - genua 670 km (w schwajcari do 140 km/h we wloszech do 150 km/h) - 7, 2 L/100km. Z powrotem bylo juz 8,5 L/100km ale speszylem sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś popsułeś

 

Pierwsza myśl która mi przez głowę przeszła jak to zobaczyłem ;-)

 

docurobei, jednak nie pobiłeś mojego rekordu z trasy na Plejady 7,6 wg wskazań komputera.

 

Nie będę próbował. Nie po to kupiłem ten wóz, żeby bić rekordy kto mniej spali :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje, po wymianie filtró i płynów, forek przy normalnej jeździe nie kapelusznikowej we Wrocławiu, pali mi teraz 10,25 litra, palił jakies 11,5. Szok jak rezerwa zapala się 100 km później....

Normalna rzecz nic nowego jeszcze sprawdz cisnienie w oponach lub zmien na ciut mniejsze zejdziesz do 9.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wo Jezusie.... Przez jeden dzien tyle zescie napisali co przez ostatnie 3 tygodnie :o

 

Jak już ostatnio wspomniałam, moja ciężarówka dobrze wyprzedza tylko na trzecim biegu :roll: . Dzisiejsza podróż do Olsztyna dostarczyła mi wielu wrażeń :cool: , w tym również wrażeń motoryzacyjnych. Mam na myśli takie zachowanie silnika po przekroczeniu pewnej liczby obrotów. No pierwszy raz mi się to zdarzyło :oops: .

Jak jadę siódemką, to spalanie mam podobne do tego z miasta - TRÓJMIASTA - zaznaczam :wink: :twisted::mrgreen:

Podsumowujac - apal chyba wkoncu zrozumialas do czego sie ma Subaru

 

Range: 890km :shock: :mrgreen:

Cofam co powiedzialem :P

 

no ewentualnie możemy sie spróbować :twisted:

Z Toba to najwyzej na reke moge sie sprobowac :P

 

Chyba coś popsułeś :roll:

I second that.

 

PS. Utwierdziłem się w przekonaniu, że machanie biegami wg. instrukcji (jest tam tabelka, kiedy zmieniać na wyższy żeby jechać szybko i oszczędnie) przy rozpędzaniu jest mało oszczędne.

:shock: Chyba czas instrukcje poczytac.... tylko ze moja jest po arabsku :S :S

 

Nie będę próbował. Nie po to kupiłem ten wóz, żeby bić rekordy kto mniej spali :mrgreen:

To jest powiedzenie wiekszosci posiadaczy Subaru :D:P

 

Poki co to moje skrajne to 10.63 z lewej i 18.13 z prawej.

Na ogol to okolo 14-16.

 

PS. Ostatnio jezdze Protonem Saga 1.3. To jest dopiero demon spalania. Mocno cisniety (bo tylko wtedy sie rozpedza - nie mylic z 'przyspiesza') spalil 6.7 :???: Ale wkurza mnie bo nie da sie nim przyspieszyc jak ktos sie chce przedemna na pas wcisnac zeby go zablokowac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docurobei napisał/a:

PS. Utwierdziłem się w przekonaniu, że machanie biegami wg. instrukcji (jest tam tabelka, kiedy zmieniać na wyższy żeby jechać szybko i oszczędnie) przy rozpędzaniu jest mało oszczędne.

 

Chyba czas instrukcje poczytac.... tylko ze moja jest po arabsku :S :S

 

mogę Ci pożyczyć moją (co prawda inny rocznik) ale nie wiem po co Ci instrukcja w sprawie zmiany biegów :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...