Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

czy turbina mocno podnosi spalanie, czy też nie ma

większego wpływu?

 

Ma kolosalny wpływ. Jedziesz na stałym ładowaniu -> w baku włącza się wir :twisted:.

 

Czylo mówiąc krótko, z ekonomicznego punktu widzenia (brzmi strasznie!), silnik wolnossący

o tej samej pojemności będzie palił mniej?

 

Pozdro

 

[ Dodano: Wto Kwi 22, 2008 3:27 pm ]

A tak przy okazji, jako ciekawostkę, powiem wam, że mazda RX8 moich znajomych (było nie było ładne i ciekawe auto) poniżej 10 nie schodzi,

choć jej pojemność wynosi zaledwie 1300 cm3.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak będę mniej jeździł Subarakiem a więcej komunikacją miejską to mi mniej spali np. w skali miesiąca ? Czy z górki wyłączać na luz w celu osiągnięcia mniejszego zużycia ? Czy do jazdy używać obuwia o cienkiej podeszwie, a może jeździć w samych skarpetkach żeby lepiej wyczuć pedał i nie dusić go niepotrzebnie ?

 

To kurna po co mieć Subaru !!! Ogień na tłoki i do przodu !!!

Jak pali od 15-25 to znaczy że w normie jest i kierowca nie jest .....tym, no ...... czy jakoś tak.

 

Aha, z ekonomicznego punktu widzenia proponuję zanabyć Skode w dieslu albo inne badziewie, może nawet szajsento. Kuń może byłby tańszy w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy turbina mocno podnosi spalanie, czy też nie ma

większego wpływu?

 

Ma kolosalny wpływ. Jedziesz na stałym ładowaniu -> w baku włącza się wir :twisted:.

 

Czylo mówiąc krótko, z ekonomicznego punktu widzenia (brzmi strasznie!), silnik wolnossący

o tej samej pojemności będzie palił mniej?

 

Pozdro

 

Bez przesady... slinik wolnossacy spali mniej w porownaniu do turbo gdy je porownamy przy w pelni otwartej przepustnicy, poprostu ma mniejsza mac wiec i paliwa mniej potrzebuje by te moc wytworzyc. Prosty przyklad: moj XT przy 150 km/h (licznikowe) na tempomacie pali ok. 10 l /100 km. Podejrzewam ze wolnosscacy w tych samych warunkach spali co najmniej tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, jako ciekawostkę, powiem wam, że mazda RX8 moich znajomych (było nie było ładne i ciekawe auto) poniżej 10 nie schodzi,

choć jej pojemność wynosi zaledwie 1300 cm3.

 

Wynika to z konstrukcji silnika wankla. Nic nietypowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 3000km zgodnie z zaleceniem nie przekraczałem 4000rpm. Wyszło średnio 10.8.

 

Teraz przekraczam jak chcę (a chce mi się ciągle) te obroty i dozwolone prędkości. Jeżdżę głównie w Warszawie i w mieście 12.5-13.0 nie wyjęte. Chyba przełączę :idea: kompa na temperaturę, bo już mnie wkurzają :twisted: te wskazania zużycia.

 

Psują całą przyjemność z jazdy !.

 

A przecież SUBARU mamy dla przyjemności :grin: :!: , prawda Koleżanki i Koledzy :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież SUBARU mamy dla przyjemności , prawda Koleżanki i Koledzy
i to jakiej :mrgreen:
Spalanie jest odwrotnie proporcjonalne do ilości punktów karnych.
A ja mam 0 na koncie i pali mi 9,4. Nie sądzę, żeby dało się Twoją regułę do mnie zastosować :wink:. Ale ja jestem wyjątkowa :cool: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież SUBARU mamy dla przyjemności , prawda Koleżanki i Koledzy
i to jakiej :mrgreen:
Spalanie jest odwrotnie proporcjonalne do ilości punktów karnych.
A ja mam 0 na koncie i pali mi 9' date='4. Nie sądzę, żeby dało się Twoją regułę do mnie zastosować :wink:. Ale ja jestem wyjątkowa :cool: .[/quote']

 

:mrgreen::mrgreen: nie chcę byc złośliwy :mrgreen::mrgreen: cały czas 7,3 :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj wyszło 6,5L/100km Pb95 obliczone tak mniej więcej. Trasa mieszana - godzina korków w Łodzi, trasa do Wawy trochę kręcenia się po i tak samo w drugą stronę, tylko już bez korków w Łodzi :razz:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toyota 1.8 jechałem :roll: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback, 2007, Automat, w mieście przy normalnej jezdzie do jakiej może służyć Subaru 15/100, a chcąc załatwić wszystkie sprawy na mieście 18/100.

Ale moim Idolem jest Grzegorz Turnau, który w ostatnich Plejadach napisał, że jeżdżąc "sportowo" tym samym modelem pali Mu w mieście 11/100, chyba, że coś zle przeczytałem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slesz napisał/a:

:mrgreen: nie chcę byc złośliwy cały czas 7,3

 

 

nie chcę być złośliwy ale zapytam: a jak klekoce

ja też, ja też :?: :mrgreen:

 

w środku - w ogóle

na zewnątrz bez znaczenia :razz:

powyżej 2000 rpm klekotu nie słychać (a jak się rozgrzeje to i niżej też słabawo)

dziś 7,4 - choć komputer pokazał 6,8 - kanciarz

 

btw za 2 lata większość sprzedawanych nowych subaru to będą diesle - tak się ten świat kręci więc dobrze, że producent pomyślał o sensownym dieslu a nie np kupił od forda :razz:

osiągi lepsze od 2,0 benzyny i porównywalne z 2,5 więc pozostaje tylko kwestia indywidualnych upodobań

wolę diesla niż lpg - moje subiektywne

pozdrawiam - za pół roku będzie nas dużo więcej :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...