Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio 224km na 40 litrach czyli jakieś 17.8

 

Sporo... Przy jeździe tylko w mieście wyszło mi ostatnio 370 km na 47 litrów, co daje 12,7/100 benzyny 98 Verva - odcinki średnio około 10 km, mało korków, wycisk jedynie od czasu do czasu. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam tego posta i widać, ze są rozbieżności w spalaniu:) wiadomo, ze wszystko zależy od nogi, jaką się ma.

Jest ktoś w stanie określić, przy jeździe "do pracy" bez ścigania się, jakie będzie spalanie w legacy:

2.0 benzyna

2.0 lpg

2.5 benzyna

2.5 lpg

Wiele osób pisała, ze 2.5 wcale nie pali znacznie więcej, a silnik jest znacznie bardziej dynamiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam tego posta i widać, ze są rozbieżności w spalaniu:) wiadomo, ze wszystko zależy od nogi, jaką się ma.

Jest ktoś w stanie określić, przy jeździe "do pracy" bez ścigania się, jakie będzie spalanie w legacy:

2.0 benzyna

2.0 lpg

2.5 benzyna

2.5 lpg

Wiele osób pisała, ze 2.5 wcale nie pali znacznie więcej, a silnik jest znacznie bardziej dynamiczny

 

Rozbij jeszcze tę kategoryzację na NA i doładowane i będzie very cool :mrgreen: Niektórzy bajają, że różnice nie są duże. Ja twierdzę cokolwiek innego i przysparzając jakiejkolwiek wartości dodanej :

2,0 benzyna doładowana - 15l/100km

2,0 LPG doładowany - 18l/100km

 

Tak, spod średnio grubego palucha :wink:

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam tego posta i widać, ze są rozbieżności w spalaniu:) wiadomo, ze wszystko zależy od nogi, jaką się ma.

Jest ktoś w stanie określić, przy jeździe "do pracy" bez ścigania się, jakie będzie spalanie w legacy:

2.0 benzyna

2.0 lpg

2.5 benzyna

2.5 lpg

Wiele osób pisała, ze 2.5 wcale nie pali znacznie więcej, a silnik jest znacznie bardziej dynamiczny

 

Rozbij jeszcze tę kategoryzację na NA i doładowane i będzie very cool :mrgreen: Niektórzy bajają, że różnice nie są duże. Ja twierdzę cokolwiek innego i przysparzając jakiejkolwiek wartości dodanej :

2,0 benzyna doładowana - 15l/100km

2,0 LPG doładowany - 18l/100km

 

Tak, spod średnio grubego palucha :wink:

Pozdrawiam

Grzegorz

 

Bardziej interesuje mnie bez turbiny:) więc nie będzie very cool ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2.0 n/a DOHC wciagalo 10.4l benzyny przy oszczednej jezdzie (srednia z 5kkm). Spalanie lpg w tym roku (~15kkm) to 12,53 i nie jezdze juz tak 'eko' ;)

 

A tutaj moj wykres: http://imageshack.us/a/img189/7339/suba ... y0720n.jpg teraz tylko trzeba znalezc dane o 2.5 ;)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godny wynik , na jakim dystansie?

jedna mila z górki :D

 

impreza STI (MY06) (280-350KM różne setupy) - ok. 30 000km średnia 17,1 - minimum to 10.5

Forester 2.5XT LPG Aut - ok. 12 000km - średnia 16,00 - minimum 12.1

 

spalanie w tych autach około 10-12l to ściema ale jeśli ktoś ma się poczuć lepiej...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szprotawa-Katowice i z powrotem . Auto po remapie, resecie kompa, pouszczelniany układ ssący, wszystko dopięte na ostani guzik0 i spalanie 8,6 !!!!!! Życiowy rekord. A nie schodziłem poniżej 130kmh

a widzisz a jak ja napisałem że przy takiej prędkości pali 12,5 to powiedzieli że zepsuty (bo mało) ...

 

super wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

7,9 :D

Ale sama trasa i straszna mgła była, więc nie dało rady jechać normalnie.

 

Czyli ciągle mojego rekordu tym autem nie pobiłeś - 7,7. :-P Trasa na Litwie. Pełno policji.... ;-)

 

I obym nigdy nie pobił :) katorga taka jazda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sti 2011

pb 98 - 15 l w mieście, jazda normalna (nie spokojna)

V power racing - 13 l przy takich samym "trybie" jeżdżenia w mieście

 

Aż 2 l mniej na vp? Coś mi sie nie chce wierzyć :) . Ja musze sie niestety przyzwyczaić i zaakceptować zupełnie nowe poziomy prędkości zzerania vpowera

 

Cały bak trasa , dość spokojnie ale prędkości do 140 plus 60-70km autostrady 160-180 i wyszło 18/100. Natomiast każda próba wykorzystania możliwości i zabawa gazem to 20 pęka z dużym okladem :) . A to już zaczyna wychodzić mocno ponad 1 zł za każdy km codziennej jazdy. Chciało sie potfffoooorka to mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby nie ale mam zalecenie zeby jednak dla bezpieczeństwa jeździć na vp, a na 98 nie kręcić go wysoko. Z drugiej strony VP to jest ok 30 zł wiecej na baku co przy ogromnie pozostałych kosztów jest do zaakceptowania. Bardziej irytuje zjazd na stacje co max 250km :twisted:

Edytowane przez beben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...