Skocz do zawartości

Subaru Impreza GC 4WD 1995r


Krzysztof Karas Karasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i forumowiczki!

Jestem tutaj całkowicie nowy, i za wszelkie błędy podczas pisania, wstawiania opisów, zdjęć itd bardzo przepraszam bede starać sie je na bieżąco eliminować.

 

 

Nastał taki czas że dołączam do tego grona spełniając swoje marzenie o posiadaniu Subaru.

I tak trafiła mi sie moze nie perełka ale wszystko w swoim czasie.

 

O aucie -

Subaru impreza GC ze stałym napędem na 4 koła. Sedan. No i w sumie nie wiem co wiecej opisać bo dopiero uczę się o tym samochodzie ale bede na bieżąco aktualizować temat ;) i takie fotki dorzucę od siebie.

 

Pozdrawiam serdecznie!

post-23108-0-18801900-1441153429_thumb.jpg

post-23108-0-26954600-1441153441_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam kolegę z Łodzi;)

 

Silnik to jednostka o pojemności 1.8 ( tylko ;( ) z lpg, ogólnie silnik praktycznie suchy l, lekko zapocony przy pokrywie zaworów, jest kilka rzeczy z mechaniki do zrobienia : przegub PP, łożysko TL, zbieżność, gazownika musze odwiedzić bo sterownik szwankuje no i przede wszystkim jakas kosmetyczka ale to na końcu;)

 

Ogólnie auto zostało sprowadzone do Łodzi 6 lat temu, miało dwoch właścicieli przede mna ( plus jeden handlarz od którego ja kupiłem) i nigdy nie było sprzedane poza granice Łodzi ;) gaz zakładany w Łodzi, szyby przyciemniane w Łodzi.. Myślicie ze uda sie to jakos wszystko poskładać w jedność l, i by było ładne? ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić wszystko tylko potrzeba trochę pieniędzy i bardzo, bardzo dużo samozaparcia i wytrwałości (nie mówię tu stricte o Subaru jako takim, bo też mam swoją Imprezkę od 2,5 miesiąca dopiero) ale o pracach przy starszych sprzętach tego typu. Przekonałem się o tym na podstawie starych motocykli jakie miałem okazję posiadać i innych aut które młodością nigdy nie grzeszyły ;-) Niemniej jednak jest to cudowna sprawa i na pewno warto się temu poświęcić. Powodzenia, wytrwałości i niech cieszy każdego dnia bardziej!

Salut!   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumas_72 zgadza sie to jest ogłoszenie z którego ja kupiłem ja, najwidoczniej ogloszenia nie usunął jeszcze.

 

Oznaki korozji sa niestety ale podwozie w stanie 4+/5, blacha na 3/5, ale zadowolony jestem bo napędy sa w dobrej kondycji poza tym łożyskiem i przegubem.

Podoba mi sie to auto, narazie nie wyglada ale lubie dłubać przy autach wiec na pewno bedzie progres;) bede wstawiać zdjecia nabiezaco z prac nad Subarynka ;) nie omieszkam tez pytać i prosić o porady jakies ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie najgorzej i najdrożej będzie z blachą, bo właściwie to cały samochód jest do lakierowania.

Jest to tylko kwestia kasy i czasu, a jeśli mechanicznie jest ok to po tym powinna cieszyć oko i cieszyć wrażeniami z jazdy, szczególnie zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumas_72 zgadza sie to jest ogłoszenie z którego ja kupiłem ja, najwidoczniej ogloszenia nie usunął jeszcze.

 

Oznaki korozji sa niestety ale podwozie w stanie 4+/5, blacha na 3/5, ale zadowolony jestem bo napędy sa w dobrej kondycji poza tym łożyskiem i przegubem.

Podoba mi sie to auto, narazie nie wyglada ale lubie dłubać przy autach wiec na pewno bedzie progres;) bede wstawiać zdjecia nabiezaco z prac nad Subarynka ;) nie omieszkam tez pytać i prosić o porady jakies ;)

 

spoko ludzie już takie cyrki robią aby wystawić auto, ze głowa mała ;)

 

Szerokości i dużo sił aby to coś wyglądało choć na 4- :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grooby78 - te plamy sa mocno przesadzone, jedynie z rdza jest dziurawy próg wielkości 2x3 cm wiec tam na pewno bedzie wstawka a reszte wszystko da sie uratować.. Poprzedni gość chciał zabezpieczyć auto minia, ale okulary musiał miec jak denka od słoika .. A malował to chyba taka szczotka do smarowania dachów smołą.. Postaram sie jutro zrobic jakies lepsze zdjecia zeby pokazać jak ten paździerz wyglada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć subarumaniaki!

 

Zaczynam zabawę z moim subaru!

No i sa pierwsze problemy -

 

Gaz.. Czy ktos kto ma pojęcie na temat gazu w subaru?

Problem mam taki, odpalam auto, gaz sie załącza, ale po chwili go odłącza, i tak w kółko, chwile pochodzi ale zaraz go odłącza.. Co to moze byc?(silnik 1.8 )

Dwa- załączam zdjecie czegoś co jest na gorze kolektora i nic nie jest podłączone.

Ostatnie na ta chwile, na benzynie falują mi obroty w zakresie 400-900, auto nie gaśnie. Silniczek krokowy? Gdzie go szukac do ewentualnego przeczyszczenia?

 

Bedzie ciezko ale nie poddam sie! Ukończę cos, co ktos popsuł ;)

Z góry dziekuje za pomoc!

post-23108-0-75601000-1441464587_thumb.jpg

Edytowane przez karasowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na benzynie falują mi obroty w zakresie 400-900, auto nie gaśnie. Silniczek krokowy? Gdzie go szukac do ewentualnego przeczyszczenia?

Jeśli się nie mylę to na zdjęciu jest właśnie silniczek krokowy z tą czarną wtyczką.Nie jest podlączony i dlatego falują. 


Ja bym zaczął od sprawdzenia wszystkich wtyczek,mas,konektorów i innych połączen elektrycznych.Rozpiąć ,wyczyścić,spsikać jakimś elektro kontaktem i poskładać.

Sam krokowy odkręcasz,spryskujesz środkiem do czyszczenia przepustnic i prosisz kogoś żeby włączał /wyłączał zapłon.Wtedy grzybek będzie się wysuwał i wsuwał i umożliwi wyczyszczenie całości.Tylko musisz pilnować żeby nie wysunął się do końca bo wystrzeli (jest na sprężynce).Mi tak zrobiłi szukałem części pod autem  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie takie, o:

Dowiedziałem sie o tym ze w subaru trzeba często regulować zawory..

Kiedy to sie zaczyna objawiać ze juz najwyższa pora?

Twój silnik ma hydrauliczne regulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...1.8 przed liftowy ma hydrauliczne kasatory luzów zawotowych :-D

Także tw 1.8 to nie najgorsza opcja...pyt.dodatkowe....masz z tyłu tarczobębny?

Ogólnie w problemach z gazem czy silnikiem nie za wiele pomogę...ale w innych aspektach służę radą ;-)

Też miałem 1.8 95rok...tylko w kombi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć subarumaniaki!

 

Zaczynam zabawę z moim subaru!

No i sa pierwsze problemy -

 

Gaz.. Czy ktos kto ma pojęcie na temat gazu w subaru?

Problem mam taki, odpalam auto, gaz sie załącza, ale po chwili go odłącza, i tak w kółko, chwile pochodzi ale zaraz go odłącza.. Co to moze byc?(silnik 1.8 )

Dwa- załączam zdjecie czegoś co jest na gorze kolektora i nic nie jest podłączone.

Ostatnie na ta chwile, na benzynie falują mi obroty w zakresie 400-900, auto nie gaśnie. Silniczek krokowy? Gdzie go szukac do ewentualnego przeczyszczenia?

 

Bedzie ciezko ale nie poddam sie! Ukończę cos, co ktos popsuł ;)

Z góry dziekuje za pomoc!

Kolego ewidentnie masz odłączoną wtyczkę od "krokowca", i widać że była dosyć długo odłączona bo pokrył kurz gniazdo przy "krokowcu".

Szukaj wtyczki, brązowej z dwoma pinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nastał ten dzien kiedy zamiast pojechac do pracy, impreza pojechała do mechanika...

 

Auto zalewało sie paliwem, gaz - brak odpowiedzi ..

 

Mianowicie silniczek krokowy był wyrzeźbiony z kilku ale i tak nie działał. Czujnik położenia wału działał jedynie przy metodzie perswazji = młotek i działa. Oczywiscie wymienione obie rzeczy auto odpala normalnie i rowno pracuje ( wow! ) do pełnego sukcesu jeszcze do wymiany przepływomierz bo jest rozwalony przez pseudo stozek.. Tjuningowce... Ciezko było dostać przepływke ale udało sie, czekam az dotrze paczka i bedzie montaż.. Zobaczymy ci dalej wyjdzie z tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatków to cos czuje ze tam bedzie wiecej niż w kwiaciarni przed dniem kobiet.. Kable rożne od domofonowego kabla do kabelka od ładowarki do telefonu zrobione podświetlenie schowka.. Mistrzostwo swiata! Walka bedzie zacięta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...