Skocz do zawartości

Foto- i videoradary


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 561
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tydzień temu na wysokości Siewierza (traska Kraków - Częstochowa) przyczepił się do mnie srebrny, niezbyt nowy (poprzedni model) Nissan Primera, rej. SD ***** ... oczywiście jechałem szybciej, niż można było, ale jednak zwalniałem na ograniczeniach, nie wyprzedzałem jak oszalały, etc.

 

Miałem pewne przeczucie, zaświtało mi w głowie kilka "sygnałów ostrzegawczych" ... ale je zignorowałem :!: No bo PRIMERA ?? :?: :shock:

 

Nagle słyszę na CB: "Kolego w Subaru, masz Primerkę na ogonie" ... No to zacząłem już liczyć kaskę, zjechałem na prawy pas, zacząłem jechać prawidłową szybkością, większość autek zaczęła mnie wyprzedzać, w tym rzeczona Primerka ... no i CIACH! Capnęli dwa samochody przede mną. Jednego Passata ze światełkami a'la Lexus (nie działającymi) i wszystkimi szybami przyciemnionymi na 100% Black :cool:

 

Dziękujemy Ci CB Radio :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra okolice Gorzowa Wlkp.( Najczęściej spotykane na trasie Szczecin-Gorzów-Poznań)

Ford Mondeo:

popielasty metalik FG 33007

jasno niebieski metalik FG 19848

FG 33003

Pasat( rocznik ok 2004) czarny ciemne szyby

Motocykl BMW Czarny

A także 99% aut z początkiem FG 88...... to są policyjne nie oznakowene z dochodzeniówki. Najczęściej są to Ople Astra 2.

 

Była kiedyś też Mazda RX8 ale ukradli ją policji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wkleję link do najaktualniejszej chyba bazy punktów POI w zakresie fotoradarów stacjonarnych: http://poi.mobilne.net/?s...dsumowanie&id=4

No i mobilne.net padło, a w zasadzie przekształciło się w miplo.pl :/ Tam niestety nie uświadczysz POI w postaci pliku .ov2, a jedynie jako aktualizację do AutoMapy. Co mi po tym jak używam TomTom'a? Ma ktoś jakieś pomysły, jak ponownie dobrać się do bazy danych POI'ów w postaci pliku?

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mobilne.net padło, a w zasadzie przekształciło się w miplo.pl :/ Tam niestety nie uświadczysz POI w postaci pliku .ov2, a jedynie jako aktualizację do AutoMapy. Co mi po tym jak używam TomTom'a? Ma ktoś jakieś pomysły, jak ponownie dobrać się do bazy danych POI'ów w postaci pliku?

No niestety padło :(

 

SebastianZ1 :arrow: PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gliniarze mnie dzis na suszarke zlapali i wlepili 4 punkty i sprawdzili ile dotąd miałem

i co?

powiedzial, zebym jechal na BP, bo za tyle punktów to dają żelazko

 

matti pochwal sie nagrodami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dosc czesto widuje fotoradar na Elekcyjnej na odcinku miedzy Gorczewska a Wolska.

 

A to prawdziwe chamstwo! :mrgreen: Ta ulica zawsze była nikomu nie po drodze i można nią było pociągnąć pełnym ogniem - szczególnie, że na dużym jej odcinku zero zabudowań, szkół, przedszkoli itp. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo w Warszawie najnowszy fotoradar będzie jeździł na oznakowanym dostawczaku Straży Miejskiej. Nie wiem co to będzie- peugeot partner czy fiat doblo czy może jeszcze coś innego. Jak się dowiem to dam znać.

 

Tylko po co? Straż Miejska nie ma uprawnień do zatrzymywania pojazdów w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo w Warszawie najnowszy fotoradar będzie jeździł na oznakowanym dostawczaku Straży Miejskiej. Nie wiem co to będzie- peugeot partner czy fiat doblo czy może jeszcze coś innego. Jak się dowiem to dam znać.

 

Tylko po co? Straż Miejska nie ma uprawnień do zatrzymywania pojazdów w ruchu.

Ale zdjęcia może robić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wyjazdu wakacyjnego wracając wieczorem w deszczu z Monachium do Augsburga chyba strzelili mi fotkę... były roboty i ograniczenie do 80km/h ja co prawda jechałem prawym pasem a ruch był spory więc wiele raczej nie miałem ale... zastanawia mnie tylko czyto mi pstryknęli czy nie... przyznam się że nie wiem dokładnie skąd błysnął czerwony flash. odnoszę wrażenie, że z tablicy informacyjnej nad jezdnią. możliwe to by było?! troszkę zamyślony i zmęczony jechałem więc może mi sie tylko wydawało że to z tej tablicy "strzelali". Dzień później jednak widziałem że na tych tablicach faktycznie są pod każdym wyświetlanym "znakiem" dwa okienka. Ciekawi mnie czy jeśli to mi strzelili to czy i kiedy przyjdzie foto :)

 

PZDR!

 

W DE jak Ci strzelili to mozesz sie nie przejmowac - od kilku lat regularnie jezdze - i mam nie przesadzajac kilkanascie(dziesiat?) na koncie - poki sie nie zkomputeryzuja nic nie grozi - mozesz zaczac spokojnie pozowac do tych zdjec :lol:

 

Uwazaj tylko na nieoznakowanych (glownie BMW z tego co pamietam) - tam juz nie ma, ze boli - nawet nie proboj negocjowac - watpliwe, ze cos ugrasz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam to trzeba łopatą do głowy. :wink:

Fotoradar będzie jeździł samochodem. Nie będzie wystawiany. Będzie stał sam samochód i walił fotki w każdym kierunku. :evil:

Zdjęcia na pewno będą ostre nawet w nocy :twisted:

 

Ale jak ja będę w ruchu, to wyjdą zamazane. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ja będę w ruchu, to wyjdą zamazane. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Musiałbyś mieć chyba prędkość światła.

Fotka przy 220 km/h wychodzi jakbyś pozował a nie jechał.

 

Zgadza sie, mialem taka jedna fotke w zimie - jak juz szarawo bylo - na liczniku ponad 100km/h - nawet widac bylo w ktorej kurtce jechalem - ale zdjecia nie dali :twisted:

 

EDIT > Interpunkcja glownie - strach przed paskiem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie niestety bezpieczniej nie jest... bo niby w jaki sposób miałyby na to wpłynąć fotoradary?

 

Na Wiślance foto stoi przy przejściu dla pieszych (takie z żóltym migającym nad jezdnią) i trzeba przyznać, że samochody faktycznie jadą tam wolniej. Ograniczenie do 70 i mało kto przekracza 80-85 :> Przypuszczam wiec, że liczba wypadków nieco zmalała :)

 

Latalem ta trasa dojsc czesto i tez zwalialem dla zasady ...ale nigdy nie widzialem i nie dostalem fotki a kilka razy zapomnialem o nim.... a co do bezpieczestwa w hebel na 5sek i dalej w palnik...

 

Panowie a nikt nie myslal o natysuszarkach w Uk bardzo populare i powiem ze zdaje egzamin, a ze nielegalne w pl ....a kto udowodni ile razy mieliscie kotrole od tak??Jest czas zeby odpiąc i gdzies to rzucic....

POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...