Skocz do zawartości

>> Plejady 2015 << - temat medialny - zdjęcia, filmy, malarstwo ;)


karloszka

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się w zupełności z chojnym.

 

3...2...1...START działa jak jakieś zaklęcie odbierające rozum i rozsądek  :)

Za to rozwijają się instynkty i odruchy  :biglol: Na ostatnich Plejadach pobiłem osobisty rekord wstrzymując oddech na 1,5 minuty!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A trochę poważniej IMHO szosowa to zarzynanie 1, 2 i ręcznego, terenowa to zarzynanie wszystkiego :evil2:

 

To trochę tak wygląda na filmie, ale csiiiiiii.... ;) Szosową jechałem turbodziadem w 2014 w outlaw jako swoją pierwszą "pojeżdżawkę". Ręcznego użyłem raz (zresztą z nie dość dobrym skutkiem). W aucie zniszczeń, ani awarii nie było, udało się wbić do pierwszej dziesiątki.

 

Terenową zaliczyliśmy w 2015 i też nie było na niej nic, co mógłbym określić "zarzynaniem". Jak na drodze - jedziesz i widzisz dziurę. Możesz dohamować, możesz tylko odpuścić, a możesz iść na żywioł i potencjalnie szukać miski - Twoja decyzja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A trochę poważniej IMHO szosowa to zarzynanie 1, 2 i ręcznego, terenowa to zarzynanie wszystkiego :evil2:

 

To trochę tak wygląda na filmie, ale csiiiiiii.... ;) Szosową jechałem turbodziadem w 2014 w outlaw jako swoją pierwszą "pojeżdżawkę". Ręcznego użyłem raz (zresztą z nie dość dobrym skutkiem). W aucie zniszczeń, ani awarii nie było, udało się wbić do pierwszej dziesiątki.

 

Terenową zaliczyliśmy w 2015 i też nie było na niej nic, co mógłbym określić "zarzynaniem". Jak na drodze - jedziesz i widzisz dziurę. Możesz dohamować, możesz tylko odpuścić, a możesz iść na żywioł i potencjalnie szukać miski - Twoja decyzja ;)

 

No właśnie o to chodzi.

IMHO na szosowej jest łatwiej uniknąć, powiedzmy, wtopy, choć sprzęgło dostaje strasznie no i cały czas jest jeden, dwa, jeden, dwa i ręczny, o ile ktoś go posiada  :D

Z terenowej zawsze zawsze wraca ktoś z... elementami do poprawy  :biglol:

 

Ale, jak już zauważono, każdy idzie wg własnego uznania i jeżeli idziesz grubo (a wiadomo jak działa odliczanie :twisted: ), to IMHO większe szanse na urwanie czegoś są na terenowej ;)

I na koniec, uważam także, że terenowa jest najfajniejszą trasą B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu ww filmu zrozumiałem idee LBC ;) rozumiem, ze główny powodem było uśrednienie szans, ale takim autem idziesz na 110%.

Czy istnieje opcja przejechania trasy dla funu z olaniem czasu, ale tak aby nie blokować nikogo za sobą?

 

3x startowałem na terenowej i w sumie to tylko raz miałem wątpliwości czy auto o własnych siłach wróci do domu :) Wiele zależy od zarządzania ryzykiem na próbach i dojazdówkach (tam też się można załatwić) i o ile opcja przejechania trasy dla funu i na spokojnie istnieje (nikogo nie będziesz blokował, bo w czasie próby na trasie jest zawsze tylko jedno auto) to jest to bardzo, bardzo trudne  :rolleyes: Odzywają się prymitywne instynkty i nawet jak jesteś na samym końcu tabeli wyników to starasz się wyprzedzić tego co jest przedostatni i po magicznym zaklęciu 3.2.1.Start rozsądek mówi dobranoc...

Jednocześnie, każdą próbę jaka do tej pory miała miejsce dało się przejechać bez szkód i jednocześnie szybko - problem leży w psychice i tym co robisz jak widzisz hopkę - dodajesz gazu w nadziei że za nią jest hopka czy hamujesz bo może być zakręt... 

Poza tym zasadniczym 'problemem' to w sumie nie ma się czego obawiać, może jedynie patyków i krzaków jak ktoś jest miłośnikiem polerki :) Radocha ze startu jest niesamowita  :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samym miejscu i informacjach na temat tegorocznego zlotu dowiesz sie tradycyjnie 1 kwietnia, ale na stronie zeszlorocznego zlotu powinno byc napisane cos o zapisach itp.

 

Drodzy, jakieś przecieki? :) Może jest tu ktoś co do tej pory typował trafnie? Jakaś wróżka?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze kluczem do sukcesu na szosowej jest wg mnie ... dobra kondycja ;) przed próba najlepiej jest zapoznać sie z trasa, co wiąże sie z bieganiem wokół wyznaczonej trasy z pilotem i obczajanie ewentualnych pułapek bądź wyznaczanie sobie w myślach i notatkach linii idealnej. Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku i za przyzwoleniem safeciarzy ;) w ten sposób można nie tylko zwiekszyć szanse na dobry czas ale rownież zmniejszyć ryzyko ewentualnych szkód. I tego elementu z tego co wiem na terenowej nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed próba najlepiej jest zapoznać sie z trasa, co wiąże sie z bieganiem wokół wyznaczonej trasy z pilotem i obczajanie ewentualnych pułapek bądź wyznaczanie sobie w myślach i notatkach linii idealnej

 

...oczywiście gdy czas na "wszystko pozwoli"....a nie dojedziesz na próbę.... otworzysz szybę....przekażą Ci ładną, białą karteczkę....

 

i każą od razu jechać..... :biglol: :biglol: :biglol:

Edytowane przez Barteq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego elementu z tego co wiem na terenowej nie ma :)

Jest :)

Nie na każdej próbie, bo nie każdą da się przejść ... jak jest np. wjazd pod górę ;)

 

 

 

 

 

 

Guuuumaaaaaaaaaaaaa :clapping:

 

Plejady już za 100 dni  :mrgreen: 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guuuumaaaaaaaaaaaaa :clapping:

 

Plejady już za 100 dni :mrgreen:

 

....coś w tym roku "jakieś opóźnienie????"....

 

a Tu wszyscy już w "boksach czekamy....."   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Guuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuumaaaaa!!!!       :superhero: leć z tematem z w końcu

.....kolega napisał, że niektórzy jeszcze tu błądzą.....i czekają na nowy wątek Plejad 2016...... :)

 

a tu już jest...

PLEJADY 2016 - czyli odliczanie czas zacząć, dziś studniówka !!!!!!!!!

Edytowane przez Barteq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze kluczem do sukcesu na szosowej jest wg mnie ... dobra kondycja ;) przed próba najlepiej jest zapoznać sie z trasa, co wiąże sie z bieganiem wokół wyznaczonej trasy z pilotem i obczajanie ewentualnych pułapek bądź wyznaczanie sobie w myślach i notatkach linii idealnej. Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku i za przyzwoleniem safeciarzy ;) w ten sposób można nie tylko zwiekszyć szanse na dobry czas ale rownież zmniejszyć ryzyko ewentualnych szkód. I tego elementu z tego co wiem na terenowej nie ma :)

 

TJ - ja na terenowej, na "rozpoznawanie" prób nabiegałem się tyle samo co na szosowej, tylko po krzakach :P A poza samymi próbami doszły jeszcze biegi "extra"  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo fajny film ! Miło było sobie przypomnieć tamte chwile, no i jeszcze bardziej nakręcić się na Plejady 2016 :yahoo:

Trochę mi tylko przeszkadzała "muza". Moim zdaniem za głośno w stosunku do dialogów i naturalnych odgłosów Subaru ;) .

Ale to już jest chyba domena wszystkich realizatorów w Polsce, nawet tych od produkcji filmów fabularnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny film ! Miło było sobie przypomnieć tamte chwile, no i jeszcze bardziej nakręcić się na Plejady 2016 :yahoo:

Trochę mi tylko przeszkadzała "muza". Moim zdaniem za głośno w stosunku do dialogów i naturalnych odgłosów Subaru ;) .

Ale to już jest chyba domena wszystkich realizatorów w Polsce, nawet tych od produkcji filmów fabularnych.

no to sugestia do filmu na przyszły rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo fajny film ! Miło było sobie przypomnieć tamte chwile, no i jeszcze bardziej nakręcić się na Plejady 2016 :yahoo:

 

...film wyszedł super...:) i momenty są w których można się pośmiać... @Guma spec od "zadymy"...;) , a ja się ciesze , że Tamę będziemy oglądać... :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...