Skocz do zawartości

hamulce forester upgrade


Aero9000

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś poprawiał serie na przodzie?

znalazłem zestaw taroxa KMSU0543 z tarczami 306x22 z zaciskami w feldze 16"

nie wiem na ile jest to skuteczne, ale jeśli ktoś usprawniał przód prosze o info

nie wiem również czy i o ile się zwiększy skuteczność zmiany tarcz i klocków na np EBC

miałem w innym samochodzie EBC turbo groov+red i trochę to pomogło ale zbyt dużo nie można było się po tym spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tu masz ciekawy wątek o hamulcach, tarczach, klockach http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=106779

 

Myślę, że po zamontowaniu Taroxa będzie lepiej, a o ile to się przekonasz :wink:

Ale podobno Foryś ma w naturze wstręt do hamowania.

 

W turboantyku mam taroxa i jestem zadowolony.

 

Na dniach będe wymieniał w Forysiu 15'' tarcze na EBC-zwykłe i klocki na green. Po wymianie zdam relację czy jest cuś lepiej. Czynnikiem decydującym o tym zestawie była cena - kumpel tym handluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ebc to tak jak ja - mam możliwość taniej kupić, ale ich skuteczność mnie nie "oczarowała" owszem było lepiej ale .... pewien niedosyt pozostał, plusem ebc jest natomiast to, że po kilku ostrych hamowaniach cały czas działały ich skuteczność nie spadła

co do taroxa - jeszcze nigdy nie sprawdzałem - a nie wiem ile taki zestaw może kosztować wiec nie chcę na razie nakręcać, niemniej jednak seryjne hamulce są słabiutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5cm Cie nie zbawi:) Jak zauwazylem glownym problem na wyjsciu z zakretu w Foresterze przy feldze 16'' jest "giecie" sie opony i niekontrolowane ruchy auta a do tego im wieksza felga tym komfort lepszy.Sadze takze,ze auto zyska na pewnosci prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub napisał :

Kto mi da pojeździć Forkiem po mieście - może bym się przekonał..nie wiem :-/ Wczoraj trzasnąłem 700km Sejem na Bilsteinie i fajnie tylko mięsnie grzbietu bolą

 

No my już jesteśmy prawie umówieni a mięśnią grzbietu współczujemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba napisał

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p= ... 565#330781

 

"Zaciski STi czy LGT? Pod wiekszoscia 17" zmieszcza sie oba, zaciski LGT wejda pod 16" amerykanskiego WRX'a po lekkim podpilowaniu. Kolega pytajacy pisal ze ma 17"."

więc nie wiadomo jak to będzie w foresterze (wewn śred. felgi) a piłować zaciśk :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi da pojeździć Forkiem po mieście - może bym się przekonał..nie wiem :-/ Wczoraj trzasnąłem 700km Sejem na Bilsteinie i fajnie tylko mięsnie grzbietu bolą

 

Bardzo chętnie udostępnię Ci swojego Forka - tym bardziej, że i tak mam parę pytań, na które liczę, że będziesz znał odpowiedź :mrgreen: w weekend jestem do dyspozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...