Skocz do zawartości

Pierwsze forumowe zawody w RBR


pablonas

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że większość z posiadaczy subaraków jest w mniejszym czy większym stopniu stuknięta na punkcie rajdów samochodowych, a Richard Burns Rally jest jedyną grą, którą można nazwać symulatorem rajdówki, niniejszym pozwoliłem założyć sobie ten temat.

 

Proponuję wspólne jeżdżenie. Są dwie możliwości - albo RBR - net i jeździmy wszyscy razem w jednym czasie, albo "Plugin Wally`ego" na którym będziemy ustawiać zahasłowane wirtualne rajdy.

 

Wiem już, że przynajmniej 3 osoby grają w Rysia - Michal-555, tymek666 (wypatrzony na jakimś turnieju) oraz niżej podpisany. Również jeden z moderatorów wyraził chęć na granie, dlatego też myślę, że oddzielny temat będzie lepszy niż umawianie się na prv.

 

Osobiście jestem zdania, że "plugin wally`ego" będzie nam bardziej pasował ze względu na fakt, że nie wszyscy muszą siedzieć w tym samym czasie przy kompie. Z góry ustalamy w jakich dniach za przeproszeniem "stoi" turniej, jakie w nim są odcinki, kiedy serwis, kiedy zmiana opon i tak dalej. Kolejni gracze po prostu logują się i jadą kiedy im pasuje.

 

Dla zainteresowanych, krótki FAQ:

Jeśli już mamy zainstalowaną grę Richard Burns Rally, postępujemy jak niżej:

Krótko:

1. Rejestrujemy się na stronie czechów: http://rbr.onlineracing.cz/index.php

 

2. Ściągamy i instalujemy według instrukcji "Lamer Packa" http://www.rbr.yi.org/index.php?option= ... &Itemid=59 (dzięki temu mamy już m.in plugin, fizyki, nowe auta w tym eNki i inne potrzebne rzeczy)

 

3. Ściągamy i instalujemy według instrukcji, WSZYSTKIE nowe trasy http://www.rbr.yi.org/index.php?option= ... &Itemid=63

 

4: po zainstalowaniu, plugin znajdziemy w rysiu w zakladce "opcje :arrow: plugins" po czym wybieramy "online tournaments" i logujemy się za pomocą nicku i hasla wpisanego przy rejestracji w kroku pierwszym

 

5 - szukamy na liście turniejów takiego który będzie się nazywał tak jak to ustalimy, wpisujemy ustalone hasło i już jesteśmy w turnieju.

 

Uff mam nadzieje, że nie zanudziłem i znajdą się chętni do wspólnego jeżdżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas, mam pytanie odnośnie dodatkowych aut,jak już je ściągniemy to pojawiają się na liście,czy zastępują istniejące ?

niestety zastępują istniejące. warto przed instalacją zrobić backup oryginalnych wozów (ale można je też później z netu ściągnąć). generalnie po ściągnięciu nowych aut zazwyczaj jest w paczce krótki FAQ jak zainstalować auto.

Niestety chyba w ta gre nie da sie grac na klawiaturze bo ani kawalek nie moge ujechac :/

no niestety. do tej gry nie ma sensu podchodzić bez kierownicy. i też nie pierwszej lepszy. podstawowy warunek to taki, że pedały muszą mieć rozdzielne osie. no bo jak jednocześnie przyśpieszać i hamować lewą?

 

a tutaj mój wczorajszy filmik instruktażowy - dlaczego nie wolno dotykać hamulca w aucie WRC mając dokręconą szóstkę i jedno z kół poza asfaltem. powiem Wam, że jak długo gram w Rysia to w takim wąskim miejscu na asfalcie nie udało mi się (do wczoraj) z takiej sytuacji wyjść bez dzwona.

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 3939002220

 

P.S.

cały czas walcze z frapsem żeby zapodać dla niezdecydowanych kilka filmików instruktażowych z gry. jak sie uda to załącze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj mój wczorajszy filmik instruktażowy - dlaczego nie wolno dotykać hamulca w aucie WRC mając dokręconą szóstkę i jedno z kół poza asfaltem. powiem Wam, że jak długo gram w Rysia to w takim wąskim miejscu na asfalcie nie udało mi się (do wczoraj) z takiej sytuacji wyjść bez dzwona.

http://video.google.pl/vi...799763939002220

 

No ladnie ladnie :) Jak Ari Vatanen w pewnym filmiku :grin:

Niestety nie jestem na kupnie kierownicy wiec pozostaje mi watek o LFS...

Milego grania życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem na kupnie kierownicy wiec pozostaje mi watek o LFS...

 

może troche wystraszyłem z tą kierą ale brak podzielność osi występuje tylko w najtańszych produktach. ja śmigam na saiteku R440 który u producenta kosztuje 250 pln. a ma tak naprawde wszystko, łącznie z FF który może połamać ręce :-)

no i zawsze można kupić używkę - taniej będzie, chociaż ja wolałbym jednak nówkę. wiadomo - gwarancja, a kiera potrafi w tyłek dostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej (przyjemniej) pojechać kawałek...?

 

pewnie, że przyjemniej. ale ja bym sie zara gdzieś rozbił. rozumiesz. ręka, noga, mózg na ścianie. a tak to sie powyżywam i jestem happy. nikogo nie zabiłem, paliwo oszczędziłem, nie zatrułem powietrza spalinami. no zobacz, że same plusy. aaa no i nie mam żadnego WRC w garażu (przynajmniej na razie). więc co robić? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej (przyjemniej) pojechać kawałek...?

 

pewnie, że przyjemniej. ale ja bym sie zara gdzieś rozbił. rozumiesz. ręka, noga, mózg na ścianie. a tak to sie powyżywam i jestem happy. nikogo nie zabiłem, paliwo oszczędziłem, nie zatrułem powietrza spalinami. no zobacz, że same plusy. aaa no i nie mam żadnego WRC w garażu (przynajmniej na razie). więc co robić? :roll:

No niby racja.

Ale mnie dzieci biją w różne NFS i inne takie (a jeździć nie umieją) więc sobie odreagowuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dzieci biją w różne NFS i inne takie (a jeździć nie umieją) więc sobie odreagowuję.

 

zainstaluj dzieciakom rysia. gwarantuje, że nie przejadą jednego zakrętu bez dzwona. setup auta? sam amortyzator ma 3 parametry do ustawienia. a jest ich (amorków)cztery. o momentach blokowania dyferenacjałów (trzech), długościach wachacza, czy sztywności stabilizatorów nie wspominam. generalnie żeby ogarnąć ten setup to:

A: trzeba poczytać

B: trzeba być Azraelem ;)

 

RBR to nie jest gra w stylu Colina czy NFS. kto nie grał, niech spróbuje. tym bardziej, że oryginał można kupić razem z jednym z archiwalnym numerów cd-action za jakieś 20 pln.

 

poniżej krótki filmik z jazdy po szutrze N12. jakość słabiutka i coś z dźwiękiem się dzieje. nie miałem już siły kombinować więc jest jak jest.

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 3487053378

 

EDIT:

znalazlem na szybko jeszcze jakies dwa klipy. można rzucić okiem

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 0945476109

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 8367136713

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas, ja tez pogrywam w Rysia i to dosc ostrym tempem ;)

 

dzisiaj scigałem kolegę o móg oryginał RBR, bo pozyczyl komus a ten ktos nie chce oddac

i tak to jest, bądz dobry pozycz komus zeby sobie zagrał zakosztował a pozniej dup ą sie na ciebie obróci, i jeszcze od idioty wyzwie: czego ty ode mnie chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ja kiedyś - w ogólniaku chyba - pożyczyłem księdzu od religii moich oryginalnych "settlersów" część druga. fajna wersja na płycie z ładną muzą... do dzisiaj tej płyty nie odzyskałem :)

dobry zwyczaj, nie pożyczaj (księdzu też :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da sie samemu zakladac tournamenty jakos ??

 

pewnie, że można. musi być chyba tylko 3 startujących żeby plugin zaliczył turniej do statystyk i przyznał pucharki. jutro ustawie jakiś turniej i polatamy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem nie powinno być problemów chociaż jak mówiłem w archiwalnym numerze cd-action jest dostępny oryginał za ok 20 pln. chyba warto?

żeby pograć w turnieju postępuj zgodnie z tym co napisałem w pierwszy poście w tym temacie.

 

jutro jak postawie turniej to podam hasło dostępu i jakie jedziemy OSy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...