Skocz do zawartości

Subaru Legacy 2.0 T???


Junior

Rekomendowane odpowiedzi

No i marzenie się spełniło :D Nie jest to coprawda Impreza...ale jest Legacy :mrgreen: Pytania są 2..mianowicie:

 

1- czy po zamontowaniu od sprezarki rury 3" + koncowy tłumik bedzie sie dało wytrzymac w aucie dłuzsze trasy czy bedzie to totalny hardcore??

2- jak w najprostszy.....(nienajtanszy!!!) sposob podniesz w Legacy moc.... i czy to prawda ze zapodawanie stozkowego filtra powoduje padanie czujnikow..(np w przepływomierzu??)

P.S. jezeli pytanie komus wydaje sie banalnie proste, smieszne, lub bez sensu to niech poprostu nie odpisuje a nie pisze jakies marne docinki :/

Z gory dziekuje za odpowiedzi Szacunek pozdro ------------>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- czy po zamontowaniu od sprezarki rury 3" + koncowy tłumik bedzie sie dało wytrzymac w aucie dłuzsze trasy czy bedzie to totalny hardcore??

Będzie głośno. W SI wydech 2,5" Supersprinta z dwoma tłumikami daje się odczuć po jakichś 300 km, natomiast 3" to już ciężka jazda. Zresztą nie trzeba aż takiego wydechu, wystarczy 3" za turbiną a potem od 1/3 długości układu - 2". Tylko ładnie przejście trzeba wykonać.

2- jak w najprostszy.....(nienajtanszy!!!) sposob podniesz w Legacy moc.... i czy to prawda ze zapodawanie stozkowego filtra powoduje padanie czujnikow..(np w przepływomierzu??)

Przepływomierz to właśnie czujnik - i on pada, brudzony olejem od nasączania filtra. Co do skutecznego i sensownego podniesienia mocy: www.majer-tech.com.pl albo www.vtg.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...i własnei o to mi chodzilo ..bo ja lubie np do Chorwacji pojechac ..wyjsc z Subarka wypic 6 Leszkow i pojsc sie opalac zupelnie zrelaksowany...a nie byc zmeczony drogą np za głosnym wydechem...Wielkie dziex za tą opinie "hwojtku" :mrgreen:

Tham Junior a jezeli chodzi o zazdrosc ....spoko : ja zazdroszcze tym co maja duzo pieniedzy aby jezdzic tym autkiem....sporo pali ........zwłaszcza jak sie przekroczy 3700rmp ........heheh :? no ale z drugiej strony ta przyjemnosc i ten swist jak mozna nie przekraczac tych obotow :twisted: Pozdro ------------->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm opisze po krotce jak to było...........a było to tak : Nabylismy (całkiem przypadkiem) rok temu w listopadzie Legacy 2.2 combi rok 92 ...no i od tamtego dnia zakochalem sie w tym aucie...a juz po zimie to sami wiecie :mrgreen: i pewnego razu jadac do kumpla pewien taxowkarz stwierdzil ze zawroci z prawego pasa :/ no a ze ja bylem na lewym na wysokosci jego tyl;nego zderzaka....to niestety legacy uleglo totalnej makakrze.... Odszkodowanie wypłaciło bardzo dobrze..samochod sprzedalismy tym co kupuja takie auta....i zaczeło sie!!!! poszukiwanie Legacy Turbo Combi 92-93.....szukalem miesiac;wszedzie ale nic ...i pewnego dnia kolezanka podesłała ogloszenie...otwieram patrze JEST coprawda nie Combi ale sedan no ale przy tym motorze to zdecydowanie bardziej liczy sie stan a nie wersja :D Stan spoczko silnik wpozo :D wiec dlugo nie myslac autko jest moja własnoscia od dobrych 2 miesiecy :D :D 8) :):o:mrgreen: Fotki starego i obecnego moge puscic na maila jezeli ktos zechce ----------------->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Os dziex za stronke ...lecz przykro z tego co tam widze to max rozmiar fotki ktora mozna zaladowac to 200kb a moje podchodza pod 1MB :lol: Ale spoko nie wolno pekac w prostych sytuacjach...za pare dni kolega umiesci je na stronce ..wtedy podam adres na forum i kazdy bedzie mogl sobie oblukac.....Pozdroooofki ------------>[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli pytanie komus wydaje sie banalnie proste, smieszne, lub bez sensu to niech poprostu nie odpisuje a nie pisze jakies marne docinki :/

 

Wasza Subaroscencjo Juniorze, ThanJunior pisząc że nie musisz się tego obawiać na tym forum, mniemam że kładł nacisk na słowo "Marne", ponieważ do dobrych, bardzo dobrych oraz tych na wysokim poziomie musisz przywyknąć. Słowo "niestety" pominołem z pełną premedytacją.

 

Siwy z szacunkiem

ps. Ja sobie na pewno nie odpuszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- czy po zamontowaniu od sprezarki rury 3" + koncowy tłumik bedzie sie dało wytrzymac w aucie dłuzsze trasy czy bedzie to totalny hardcore??

Zależy od wydechu. Są w miarę ciche 3'' i cholernie głośne 2.5''.

2- jak w najprostszy.....(nienajtanszy!!!) sposob podniesz w Legacy moc....

Zgłosić się do fachowca. Nie wiem jakie elementy są wspólne z WRXem ale minimum to pewnie wydech i reflash ECU.

i czy to prawda ze zapodawanie stozkowego filtra powoduje padanie czujnikow..(np w przepływomierzu??)

Jak założysz mniej restrykcyjny dolot to musisz skorygować MAF sensor bo będzie miał fałszywe informacje o ilości powietrza pobranego. Poza tym to co Wojtek napisał.

Generalnie zmiana dolotu daje bardzo wątpliwe zyski przy umiarkowanym tuningu i lepiej zostawić fabryczny z lepszą wkładką i usuniętym tłumikiem dolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Os dziex za stronke ...lecz przykro z tego co tam widze to max rozmiar fotki ktora mozna zaladowac to 200kb a moje podchodza pod 1MB :lol: Ale spoko nie wolno pekac w prostych sytuacjach...za pare dni kolega umiesci je na stronce ..wtedy podam adres na forum i kazdy bedzie mogl sobie oblukac.....Pozdroooofki ------------>[/url]

 

Podeślij mi te fotki, zaraz je przerobie i tu wkleje.

marcinevo7@wp.pl

Jeżeli oczywiście chesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: taaa... Rafal +/- ehheh. Chcialbym sie przejechac Impreza Turbo zebym mogł sobie porowownac.....Widze ze sporo forumowiczow odzywa sie na ten temat z Krakowa...mam kolezanke z Krakowa i napewno jak zrobi sie cieplej..(sucho) to rusze w trase...gdyz na maxa zzera mnie ciekawosc jak to autko sprawuje sie w trasie :twisted: ...zapewne niewasko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...