Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli Nokiany WR G2 (nie SUV) są najlepsze w tej chwili, czy lepiej jakieś inne kupić?

 

-- Śr wrz 28, 2011 11:07 am --

 

Czyli Nokiany WR G2 (nie SUV) są najlepsze w tej chwili, czy lepiej jakieś inne kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że Nokian WR G2 SUV wyszedł z produkcji :?:

WRG2 Suv jest nadal produkowany - natomiast osobowa wersja nie

w tym akurat tescie Nokian WR G2 SUV ma najkrotsza droge hamowania na sniegu :wink: :arrow: http://www.autobild.ua/test/485/

I to jedyna chyba zaleta, bo reszta to przeciętnie lub wręcz słabo :(

Nie sugeruję się tego typu testami :idea:

Bo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Nokiany WR G2 (nie SUV) są najlepsze w tej chwili, czy lepiej jakieś inne kupić?

Są nowsze i lepsze modele Nokiana niż ten WRG2, który jest nieprodukowany.

Jeżeli ktoś by miał starszy model czyli WR+ w dobrych pieniądzach, to mozna go ryzykować, bo to była rewelacyjnie trzymająca opona na śniegu. G2 to opona autostradowa i raczej przeciętna. Jak ktoś ma zaufanie do marki i koniecznie ma być opona na N to niech kupi nowy model A3 lub D3 (w zalezności od rozmiaru), które są bardziej "zimowe"

 

-- 28 wrz 2011, o 10:24 --

 

Zakupilem do Imprezy GT ContiWinterContact TS 830 w dobrej cenie rozmiar 205/55/R16. Mam nadzieje, ze sie spisza bo opinii pozytywnych sporo. No i czekam na snieg :D Znacie jakies minusy tych opon?

W zwiazku z bardziej miękką mieszanką niż większość opon "zimowych kontynentalnych" jest trochę niestabilna na suchym, ale wynagradza to na sniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z bardziej miękką mieszanką niż większość opon "zimowych kontynentalnych" jest trochę niestabilna na suchym, ale wynagradza to na sniegu.

 

No jakos moze przezyje ;) Wlasciwosci na sniegu sa dla mnie najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że Nokian WR G2 SUV wyszedł z produkcji :?:

WRG2 Suv jest nadal produkowany - natomiast osobowa wersja nie

w tym akurat tescie Nokian WR G2 SUV ma najkrotsza droge hamowania na sniegu :wink: :arrow: http://www.autobild.ua/test/485/

I to jedyna chyba zaleta, bo reszta to przeciętnie lub wręcz słabo :( (...)

lukass, z calym szacunkiem ( 8) ), ale im dalej, tym bardziej sie przekonuje, ze pomimo pozornej obiektywnosci i niewatpliwej wiedzy o oponach, starasz sie (nieswiadomie :?: :shock: :mrgreen: ) promowac produkty koncernu Conti (podobnie jak wlyszkow ze swoimi olejami pewnej firmy/grupy :mrgreen: )

 

autorzy/organizatorzy roznych testow sami czesto przyznaja, ze najczesciej renomowane opony maja tak podobne wlasciwosci, ze przyznanie "palmy pierwszenstwa" jest pewna formalnoscia... :roll:

no ale potem koncerny oponiarskie/ich rzecznicy moga sie szczycic tymi epitetami - najlepszy, najbardziej polecany, bla bla bla... :P:mrgreen::lol:

 

 

 

p.s. oczywiscie, ze WR g2 SUV jest opona raczej autostradowa - gdybym potrzebowal opony typowo sniegowej, to wybralbym np. Nokian R SUV :wink: nie ma opon dobrych "na wszystko", wlasnie dlatego staram sie zawsze dobierac opony pod konkretne potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, z calym szacunkiem ( 8) ), ale im dalej, tym bardziej sie przekonuje, ze pomimo pozornej obiektywnosci i niewatpliwej wiedzy o oponach, starasz sie (nieswiadomie :?: :shock: :mrgreen: ) promowac produkty koncernu Conti (podobnie jak wlyszkow ze swoimi olejami pewnej firmy/grupy :mrgreen: )

Nigdy nie ukrywałem że pracowałem w Conti, ale to dawno temu i nie prawda :wink: . Obiektywnie rzecz biorąc grupa Conti ma chyba w tej chwili jedne z lepszych produktów zimowych i letnich, a mając z nimi pewne doswiadczenia mogę je z czystym sumieniem polecić lub odradzić (bo są i kiszkowate produkty lub nie nadające się do pewnych zastosowań) i takie opinie z mojej strony też były. Oczywiście cały czas mam styczność z innymi markami i tutaj też są lepsze i gorsze produkty i często pewne polecam, a inne odradzam.

Choć z drugiej strony napewno jakieś skrzywienie mam, ale nie za wszelką cenę i nie produkt nieadekwatny do stylu, potrzeb itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Nokiany WR G2 (nie SUV) są najlepsze w tej chwili, czy lepiej jakieś inne kupić?

Są nowsze i lepsze modele Nokiana niż ten WRG2, który jest nieprodukowany.

Jeżeli ktoś by miał starszy model czyli WR+ w dobrych pieniądzach, to mozna go ryzykować, bo to była rewelacyjnie trzymająca opona na śniegu. G2 to opona autostradowa i raczej przeciętna. Jak ktoś ma zaufanie do marki i koniecznie ma być opona na N to niech kupi nowy model A3 lub D3 (w zalezności od rozmiaru), które są bardziej "zimowe"

 

-- 28 wrz 2011, o 10:24 --

 

Zakupilem do Imprezy GT ContiWinterContact TS 830 w dobrej cenie rozmiar 205/55/R16. Mam nadzieje, ze sie spisza bo opinii pozytywnych sporo. No i czekam na snieg :D Znacie jakies minusy tych opon?

W zwiazku z bardziej miękką mieszanką niż większość opon "zimowych kontynentalnych" jest trochę niestabilna na suchym, ale wynagradza to na sniegu.

 

mam te opony i zeszła zima wiadoma jaka była, a ja ani razu w nich się nie zakopałem, na drodze szczególnie na brei świetne prowadzenie, a na suchym cóż ja nie zauważyłem jakiś mankamentów

uważam że warte kupienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś czym się różnią opony standardowe i do 4x4 ?

tak się zastanawiam, czy nie kupić sobie na zimę BFGoodrich Winter Slalom Ksi 205/70 R15

 

mam letnie tej firmy Macadam T/A i jestem z nich bardzo zadowolony,

 

o zimówce też są bardzo dobre opinie w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tego Hankooka?? Opona z klasy budżetowej tak wysoko?!

Zastanawiałem się między Nokianem WR G2 a Savą Eskimo S3 którą miałem w WRXie i na śniegu była rewelacyjna, ale jak zobaczyłem ten test to Hankook wydaje się godnym zainteresowania..

Co ciekawe, Ford je chyba zakłada "fabrycznie" (salonowo) do Focusów.. :idea::o

 

test-opon-zimowych-adac-205-2009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tego Hankooka?? Opona z klasy budżetowej tak wysoko?!

Zastanawiałem się między Nokianem WR G2 a Savą Eskimo S3 którą miałem w WRXie i na śniegu była rewelacyjna, ale jak zobaczyłem ten test to Hankook wydaje się godnym zainteresowania..

Co ciekawe, Ford je chyba zakłada "fabrycznie" (salonowo) do Focusów.. :idea::o

 

[ http://www.oponeo.pl/gfx/Articles/test-opon-zimowych-adac-205-2009.jpg ]

Troche ten test nieaktualny, a większości z tych opon nie ma już w produkcji :wink:

Lepiej zajrzyj na ten: http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, dzieki, liczyłem na Twoje info :).

Czy większości nie ma..? Raczej jeszcze są, raptem 2 czy 3 modeli nie ma :wink:

Myślałem też o Barumie Polaris 3 który jest w tym teście 2011, ale w rozmiarze 205/55/16 nie ma rantu ochronnego, a na zimę tym bardziej by się przydał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy większości nie ma..? Raczej jeszcze są, raptem 2 czy 3 modeli nie ma :wink:

Nie aktualne z tego testu są:

 

goodyear

dunlop

hankook

michelin

semperit

nokian

firestone

Tylko trzeba pamietać że w ADAC 1-sze miejsce zarezerwowane jest dla Conti :wink:

Taa...http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821

http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do opon do imprezy (model 2.0 wolnossacy - RC). Mam felgi 16, musze kupic zimoweczki - z instrukcji wynika ze do R16 powinny byc tylko 205/50 R16. Niestety ten rozmiar jest dosc malo popularny (wiec i ceny sa wysokie).

 

Czy mozna zalozyc inne oponki w rozmiarze 16 do tego modelu? jesli tak to jakie? czy poza przeklamaniem licznika bedzie jakis problem ?

 

drugie pytanie to ktore oponki lepsze - kleber krisalp hp czy fulda kristall control hp?

 

dzieki za gory za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...