Jump to content

Impreza 99 N/A regulacja i sprzęgła

Bo_Lo
 Share

Recommended Posts

Witam.Kończy mi się doscisk i na wiosnę będzie wymiana sprzęgła plus odelżenie zamachu.I tu ma dwa pytania

1-Czy uszczelniacz wału kupić i wymienić ''zapobiegawczo''?

2-Czy da się regulować jakoś sprzęgło?(obecne łapie dość wysoko i haczą czasem biegi,a do wymiany jeszcze muszę czekać z 2-3 miesiące)

Tzn dramatu nie ma z tym haczeniem.Po prosu wyrażnie czuć jak bieg wchodzi i czasem jedynka na postoju nie chce wejść(muszę ''przewajhować'' na 2 albo jeszcze raz wysprzęglić)

Czyli warto spróbować.To jak to jest z ta regulacją?jest ona mozliwa ?,jesli tak to co zrobic zeby sprzęgło chwytalo ciut wcześniej?

Pobaw sie nakretka na lince przy lapie sprzegla.

Jak wstepnie ustawisz to podreguluj wysokosc samego pedalu.

Przyjrzyj sie temu dokladnie, a zobaczysz, ze to nic trudnego.

Zsby lapalo nizej to linke musisz popuscic czyli sruby odkrecac najlepiej tak aby na pedale sprzegla bylo troszke luzu tak z 2 mm zanim zacznie wysprzeglac

Edited by Czlapus

• 5 weeks later...

Odkopuje:

Impreza 99 N/A. Sprzęgło nie ślizga się, działało super. Na ostatniej trasie zauważyłem, że muszę wduszać do samej podłogi żeby wysprzęglić i kulturalnie zmienić bieg.

Myślę: no cóż linka się rozciągnęła, podreguluję żeby zaczynał spinać w 1/3 wysokości jak przez ostatnie 30kkm.

Podregulowałem i starczyło na 10km. Znów muszę dusić do podłogi. Sprawdziłem czy to nie wina nakrętek i zbyt słabej kontry - nie.

Wyregulowałem jeszcze raz - wcisnąłem kilka razy sprzęgło - znów linka luźna. Samochód rusza od podłogi. Ciężko wbić jedynkę.

Wyregulowałem jeszcze raz żeby sprawdzić czy nie mam zwidów. Pierwsze dwa wciśnięcia ok, im więcej tym gorzej. W tym momencie nie mogę wbić biegu na postoju z włączonym silnikiem.

To nie kwestia regulacji- każda sprowadza się do tego samego a niedługo śruby regulacyjnej zabraknie.

Co jest nie tak?

Jak to ugryźć?

Jakieś pomysły? :)

A ciezko wydobyc te lape?

Bo u mnie na wolnych obrotach drzy i popiskuje (cwierka) i nie wiem czego to wina.

Dźwięki to raczej łożysko może wydawać,przy wciśniętym sprzęgle,drgania to już inna sprawa i może wskazywać na nieprawidłową pracę sprzęgła lub jego bliski koniec.

Wlasnie nie przy wcisnietym, tylko na luzie przy puszczonym. Jak chocby lekko wcisne, zeby tylko naprezyc linke, lub podniose lekko obroty, to "cwierkanie" ustaje. Pod maska widac jak lapa drzy na wolnych obr.