Skocz do zawartości

ISLAMIZACJA Europy i Polski.Temat do dyskusji.


hemi112

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie wiem, co chcesz przez to powiedzieć, ale znów cytujesz wyrwane z kontekstu.
 

 

 

 

 

Ketivv, co chcesz powiedzieć przez to? Bóg jest winny wszelkiego zła na świecie? To chcesz powiedzieć? 
 

 

zakładając, ze jest wszechmogący i wszechwiedzący trudno podejrzewać żeby w przypadku "zła" o nim nie wiedział jak tez nie mógł mu zapobiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wiedział, przewidział, ale czy ludzie mieli być marionetkami, pociąganymi za sznurki? Człowiek jest wolny, czy nie? Pytanie jest dużo szersze - trzeba sobie odpowiedzieć, kim jest człowiek i do czego jest zdolny. 

 

Policja też prowadzi prewencje. Jest prawo, kodeks drogowy i znaki, a za postępowanie na drodze i wypadki odpowiadają przede wszystkim ludzie, czyż nie? 

 

Obwinianie Boga za zło na świecie i przypisywanie mu złej woli - to chyba największe bluźnierstwo, niegodziwość i niewdzięczność jakiej możemy się dopuścić względem Boga. 

 

PS: Pełny cytat i komentarz. Tak lepiej. Przynajmniej wiadomo, o co pytasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obwinianie Boga za zło na świecie i przypisywanie mu złej woli - to chyba największe bluźnierstwo, niegodziwość i niewdzięczność jakiej możemy się dopuścić względem Boga. 
 

 

przypisywać mu tylko dobra wole skoro jest wszechwiedzący byłoby nielogiczne 

 

 

 

 

Policja też prowadzi prewencje. Jest prawo, kodeks drogowy i znaki, a za postępowanie na drodze i wypadki odpowiadają przede wszystkim ludzie, czyż nie? 
 

 

trudno porównywać możliwości "ułomnej istoty ludzkiej" do "istoty boskiej" ale będąc świadkiem czyjegoś nieszczęścia my ludzie staramy się pomóc na miarę naszych ograniczonych możliwości 

dlatego też ciężko mi zrozumieć jak można nie pomóc wiedząc o krzywdzie mając nieograniczone możliwości działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przypisywać mu tylko dobra wole skoro jest wszechwiedzący byłoby nielogiczne 

Skąd przypuszczenie, że jest wszechwiedzący? Jeżeli by tak było to na co Ci wolna wola skoro i tak z góry wiadomo jak skończysz? Przewidzieć wszystkie możliwości a znać ruch to dwie różne rzeczy. Ale zazwyczaj to pierwsze wystarcza by wygrać w szachy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd przypuszczenie, że jest wszechwiedzący?

 

 

"bo Pan jest Bogiem wszechwiedzącym" 1Sm 2,3

 

"A Jezus spojrzał na nich i rzekł im: U ludzi to rzecz niemożliwa, ale u Boga wszystko jest możliwe." Mat. 19,26

 

„Panie, przenikasz i znasz mnie” (Ps 139 [138],1). Gdy powtarzamy słowa natchnione tego Psalmu, wyznajemy wraz z Bożym Ludem na całym okręgu ziemi wiarę we wszechmoc, wszechwiedzę i wszechobecność Boga" 

Jan Paweł II

18.9.1985
 
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
do poczytania na luzie 
 
"Także dla religioznawców nowe badania genetyczne nie są niczym zaskakującym. Badacze religii dawno temu stwierdzili, że w słownictwie słowiańskim związanym z wierzeniami ogromny udział mają terminy pochodzenia indoirańskiego. A do ludów indoirańskich zalicza się nie tylko Medów, Persów czy Saków, ale też właśnie Scytów i Sarmatów, czyli tych, którym ostatnie odkrycia genetyków przypisują udział w etnogenezie Słowian. Jak z tego widać, również dla religioznawstwa ustalenia genetyków nie są objawieniem i niczego nie burzą. Badacze dawnych wierzeń, ustaliwszy olbrzymi wpływ religii indoirańskich na dopiero formującą się religię Słowian, stwierdzili, że do powstania wierzeń słowiańskich (a co za tym idzie, także pierwocin tożsamości samych Słowian) musiało dojść w strefie co najmniej silnych wpływów ludów sarmackich, a jeszcze prawdopodobniej: przy etnicznym udziale Sarmatów"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz Panowie.Niedawno nas straszyli że Wietnamczycy czy inni z tamtych stron przejmą wszystko.Teraz inni groźni ? W mojej mieścinie jedank Azji więcej widać.A że mamy ostrych kibiców Widzewa co innego mi grozi na ulicy niż kibice Mahometa.Ci sami się zagryzą, Vide suunici i szyici.To Europa przerabiała dawno.Tacy husyci i inne odłamy chrześcijan sobie różną bronią to do łba wbijali.Oni też to zrobią.No to śpię spokojnie czego i Wam życzę.

 

Jest roznica jak ktos chce podbic/przejac kraj dla ziem, zloz i innych bogactw, a co innego jesli jego religia nakazuje zabic wyznancow innej religi (swieta wojna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam absurdu od razu. Zobacz jaka fajna analogia: jak wyglądałby dom zbudowany przy pomocy chrześcijańskiej a jak przy pomocy ateistycznej poziomicy?

 

Fajne dowcipy opowiadasz :biglol:  baardzo ateistycznie . 

 

Ateistę stać by  bez większych wyrzeczeń na dobrą poziomicę, ponieważ mieszka w chrześcijańskim kraju. Pierwszym w historii krajem ateistycznym była Albania. Miejscowi ateiści zrobili tam raj na Ziemi, a ich ateistyczne domy wyglądają baaardzo ateistycznie  :biglol: Nie to, co w zacofanej monarchii duńskiej, gdzie wyznanie ewangelicko-luterańskie jest religią państwową . Tam dopiero ich chrześcijańskie domy są krzywe. .Zwłaszcza po LSD  :biglol:​ Krajem ateistycznym jest także Korea Północna. Ludzie na całym świecie marzą, by tam wyemigrować, stąd te olbrzymie kolejki po północnokoreańską wizę przed ambasadami. :biglol:

 

 

 

ateiści zostaliby sami a że nie byłoby juz kogo nienawidzieć jadem pluć i co tam jeszcze ateiści na co dzień praktykują, to żyli by sobie w spokoju i harmonii,

 

 

I jak zwykle zaczęlibyście od budowy obozów pracy :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rajem ateistycznym jest także Korea Południowa. Ludzie na całym świecie marzą, by tam wyemigrować, stąd te olbrzymie kolejki po północnokoreańską wizę przed ambasadami.

W zasadzie nie czepiałbym się, gdyby to była pierwsza taka pomyłka (kilka stron wcześniej), ale teraz widzę drugą i gdyby nie ta ambasada... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ad personam czy ad meritum?

Ukryta petitio principii. Zakladam to, co chcemy dowieść, używając na początku zmienionych nazw i posługując się na początku ogólnikami, które łatwiej zaakceptować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta petitio principii. Zakladam to, co chcemy dowieść, używając na początku zmienionych nazw i posługując się na początku ogólnikami, które łatwiej zaakceptować.

To nie są ogólniki. To są fakty. Zakłada się jedynie słuszną doktrynę, a "kto nie z nami ten przeciwko nam". 

Moje spojrzenie jest inne. Ja popieram wypowiedź, którą pochodzi od tego aktora - i nie jest to wypowiedź na scenie. 

 

Faktem jest, że Odyn i Thor posługują się młotem. Według wierzeń chrześcijańskich niejakiego Jezusa przybili do krzyża. młotkiem. No to co ja sobie mogę myśleć? :) Ja wybieram Odyna i Thora. Nawet z wyglądu to nieźli mocarze i mnie nie straszą piekłem, a obiecują Valhallę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukryta petitio principii. Zakladam to, co chcemy dowieść, używając na początku zmienionych nazw i posługując się na początku ogólnikami, które łatwiej zaakceptować.

 

To nie są ogólniki. To są fakty. Zakłada się jedynie słuszną doktrynę, a "kto nie z nami ten przeciwko nam". 

Moje spojrzenie jest inne. Ja popieram wypowiedź, którą pochodzi od tego aktora - i nie jest to wypowiedź na scenie. 

 

Faktem jest, że Odyn i Thor posługują się młotem. Według wierzeń chrześcijańskich niejakiego Jezusa przybili do krzyża. młotkiem. No to co ja sobie mogę myśleć? :) Ja wybieram Odyna i Thora. Nawet z wyglądu to nieźli mocarze i mnie nie straszą piekłem, a obiecują Valhallę :)

Twoja sprawa ! Jak będzie jakaś parada Odyna i Thora daj znać !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nielogiczne jest to, że nigdy nie słyszałeś o Drzewie poznania dobra i zła. Ludzie tak wybrali, więc mają zło, niesprawiedliwość, choroby, itd. 
 

 

kto stworzył tych ludzi ?

 

czyż nie wszechmocny, wszechwiedzący i wszechobecny stwórca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie nie chodzi o to. Chodzi o to, że faceci którzy o życiu w rodzinie wiedzą dużo mniej niż rodziny, chcą dyktować i kierować życiem innych. Jakiego męczennika, człowieku, co Ty łykasz? Chodzi o wolny wybór - bez utrudniania życia!  

 

Jakiś pechowy jesteś. Mnie żaden ksiądz nie prześladuje. Raz w roku zapuka jakieś dziecko i grzecznie spyta czy chcę przyjąć księdza po kolędzie. W niedzielę do mego domu nie wbiega dwóch dryblasów i na siłę nie prowadzą mnie do kościoła. Mam też wolny wybór i nikt nie utrudnia mi życia. Gdy kupuję gumkę w aptece, to zza lady żaden ksiądz nie wyskakuje i mi gumek z ręki nie wyrywa. Sam też kieruję swoim życiem.

 

Na koniec Cię pocieszę. Gdy skończysz 18 lat, też tak będziesz mógł  :biglol:


 

 

kto stworzył tych ludzi ?   czyż nie wszechmocny, wszechwiedzący i wszechobecny stwórca 

 

A kto wybrał, że zamiast żyć sobie beztrosko w Raju woli poznać dobro i zło? Czy to, że Stwórca ten wybór uszanował czyni Go mniej wszechmogącym, mniej wszechmocnym? Dziwna logika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdy kupuję gumkę w aptece, to zza lady żaden ksiądz nie wyskakuje i mi gumek z ręki nie wyrywa.
 

To ja chyba nie rozumiem.Tego podobno katolikom nie wolno robić. O tym mówił papież. Polak zresztą. A Ty to robisz i szydzisz. Z własnej wiary i dogmatów można tak się wyśmiewać? Wybiórcza religia? To jak to jest? każdy sam decyduje i jest 100% religijny? nie rozumiem zupełnie.... Ale w sumie fajna taka religia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Bóg stworzył Stalina, Bin Ladena o im podobnych degeneratow ?

 

Oczywiście, poniekąd tak

 

Dlaczego poniekąd ? Bo dał nam możliwość wyboru ścieżki po której będziemy kroczyć. Oni wybrali swoją i za to tak jak my wszyscy odpowiedzą przed Bogiem. Przed nami tez już poniekąd odpowiedzieli, nie żyją.... Zauważycie ze jakoś tak to jest ze zbrodniarze rzadko cieszą sie spokojem...

Czy to pomoże jrodzinom ich ofiar? Nie wiem

Czego byście chcieli od Boga? Żeby Wam pomagał i chronił od złego? Żeby nie pozwalał na smierć dzieci, wojny, tragedie, podatki i jeszcze żeby pogoda była zawsze jaka chcemy?

 

Wiec chcemy być niewolnikami czy chcemy mieć możliwość życia własnym życiem ze wszystkimi tego konsekwencjami?

 

Dla osoby wierzacej temat do zastanowienia,dla ateisty nie ma tematu bo nie może oczekiwać od Boga czegokolwiek bo w niego nie wierzy.

 

Proste rzeczy komplikujecie. Jeżeli ktoś zabija kogoś to jako ateista jesteś zdany na prawo świeckie. Jak nie działa to pech. Zgadza sie ?

 

Jako wierzący powinieneś modlić sie o jego dusze. Nie do pomyślenia? No właśnie ateista być łatwiej myśle, bo nie musisz wybaczyć lub starać sie wybaczyć. Mozesz stosować kodeks moralny odpowiadający Tobie i masz spokój sumienia. Wierzący ma pod górkę a przynajmniej powinien mieć bo nie może wybrać co które przykazanie jest ok a które nie jest. To myśle jest tez odpowiedz na pytanie Pumexa

 

Kiedyś myślałem ze mam słuchać księży, potem wierzyłem ze jest jakistam byt o wielu imionach który stworzył wszystko i takie tam rożne, i bardzo wygodnie mi z rym było przyznaje

 

Ale właśnie w mojej ocenie sie pomyliłem. Bo nie ma jakiegoś tam bytu. Jest Bóg opisany w Bibli, jest jego syn który za nas zginął i są jasno określone zasady naszego postępowania, życie według nich jest zdecydowanie cięższe. Dla mnie najcięższe jest zadośćuczynienie za grzech. Olklsmsles kogoś kiedyś ? Idź przeproś napraw to może mozesz cos dla tej osoby zrobić? Cieżko tak.... Ale chyba fajniej jednak ;)

 

Jedziecie po sobie równo, dajcie zez spokój.

 

Ps

9*****#% telefon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To ja chyba nie rozumiem.Tego podobno katolikom nie wolno robić. O tym mówił papież. Polak zresztą. A Ty to robisz i szydzisz. Z własnej wiary i dogmatów można tak się wyśmiewać? Wybiórcza religia? To jak to jest? każdy sam decyduje i jest 100% religijny? nie rozumiem zupełnie.... Ale w sumie fajna taka religia  

 

Dziwny jest ten świat.

 

Zacznę od cytatu:

 

 

Czy taki bóg wart jest czczenia go? Ja nawet gdyby mi się twarzą w twarz objawił powiedziałbym mu by mnie cmoknął w pompkę
 

 

I co? Wielki Sędzia Katolików Pumex udał, że deszcz pada. Zero reakcji. Jakoś nie zbulwersowało to go zbytnio, że tu ktoś EWIDENTNIE szydzi z mojej wiary. Co więcej, w sposób baaardzo niewybredny obraża Boga, w którego wierzy zdecydowana większość Polaków.

 

Scena druga:

 

Wchodzi sobie facet wyznania katolickiego (to ja) do apteki i kupuje kilka gumek. Jak on mógł :question:  On szydzi i wyśmiewa się ze swojej wiary :excl:  Trzeba go z tego rozliczyć :excl:  Musi się z tego wytłumaczyć :excl:

 

No dobrze, spróbuję:

 

Wysoki Sądzie.

Chciało mi się podupczyć, bo niewiasta była wielce urodziwa. Jako katolik, zawsze w takiej sytuacji stoję przed dylematem. Czy trzymać się nakazów Kościoła i gumek nie używać czy też raczej bardziej trzymać się V Przykazania. To nie to, co było kiedyś. Obecnie namnożyło się mnóstwo różnych chorób przenoszonych drogą płciową. Samych groźnych wirusowych chorób wątroby jest kilka. Przykazanie Nie zabijaj jest również nakazem, bym lekkomyślnie niepotrzebnie nie narażał swego życia i zdrowia. Wybrałem V Przykazanie.

 

A jak jest z tymi 100% katolikami? Skoro jesteś taki ciekaw, to zdradzę Ci wielką tajemnicę. Oni grzeszą. Podejrzewam, że nawet obecny papież Franciszek (którego bardzo szanuję, podziwiam i za którego trzymam kciuki) czasem zaśnie zmęczony trudami dnia, nie odmówiwszy wieczornego pacierza. Kto wie, może nawet czasem po cichu zaklnie, gdy inni go mocno zdenerwują. Kościół to nie gułag. Nawet Święty Piotr jednej nocy 3 x wyparł się Chrystusa, chociaż Go znał, widział Jego cuda. Wszyscy jesteśmy grzeszni. Święci tyż.


 

 

W zasadzie nie czepiałbym się, gdyby to była pierwsza taka pomyłka (kilka stron wcześniej), ale teraz widzę drugą i gdyby nie ta ambasada...

 

Dzięki, już edytuję. Ambasada musi zostać


 

 

Nie ludzie, tylko ... bo to zła kobieta była.

 

Tyż prawda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propos hipokryzji: u nas na dniach lokalny prawosławny ksiądz  został przeniesiony do parafii 16 km. dalej, bo trochę cudze żony lubił podupcyć, ale jak już go jeden z tych mężów skonfrontować próbował to go chłop obalił usiadł na klacie kolanami i tak wymłócił że biedaczynę w szpitalu cucili. Jurny ksiundz nie ma co.  Ale jak to mówią pan miłościwy jest i będzie wszystko spoko, trochę trzeba tylko pożałować ;) A Kumple na wyższych stołkach w firmie krzywdy zrobić nie dadzą. To Ci moralność dopiero :)

Ciekawe czy Hitler tuż przed śmiercią wyspowiadał się i żałował za grzechy, jak myślicie? Katolik przecież. Bo jeśli tak, to w niebie teraz imprezuje a innowiercy których w komin puszczał w sumie w piekle.

 

 

A co do tego która lepsiejsza to myśle ze chrześcijańska jest całkiem ok. Naukowa tez jest ok tylko ze zeby zmierzyć poziom wymaga najpierw teorii poziomu, potem serii eksperymentów i trzech doktorów habilitowanych a na końcu okazuje sie ze to ten sam poziom...

 

 

Stawiasz równość między gusłami a nauką. Wiedz że bez narzędzi, technologii czyli darów nauki byłbyś martwy w kilka dni. Pomyśl o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...