Skocz do zawartości

Filtr Kabinowy Forek04' 2,0XT- istnieje?


shagger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako świeży nabywca Forka 04' byłem dziś w sklepie żeby zamówić komplet filtrów czyli oleju powietrza i no właśnie... kabinowy. Klimę mam automatyczną więc byłem pewien że jak w każdym aucie z klimą które dotychczas miałem tak i tu musi być filtr kabinowy. Pani ze sklepu wertuje katalog i mówi że....no włąsnie że nie ma. W każdym razie tak jej wyszło z katalogu.  Później dodałą że do rocznika 04' owszem powinien być ale do 2,5 turbo a ja mam 2,0 XT i do nie go nie było w tym roczniku.

Powiedzcie jak to jest z tym filtrem kabinowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jest, musisz tylko zdemontować schowek odkręcając około 8 wkrętów. Gdy już to zrobisz, to zobaczysz obudowę wentylatora nagrzewnicy a w niej poziomo zamontowany filtr kabinowy. Polecam zmienić, koszt około 60 pln i chyba pani w sklepie ma kiepski katalog, bo ja nabyłem bez problemu.


Wyglądało to mniej więcej tak:

http://allegro.pl/subaru-forester-sg-02-08-filtr-kabinowy-pylkowy-i4964611969.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim też wg sklepu w serwisie nie mam filtra, i faktycznie nie miałem, ale miejsce na wsadzenie jest! Kupiłem odpowiedni, wsadziłem i mam filtr :)

Na ten rok w tymże serwisie zamówiłem wersję z tym całym niby węglem aktywnym bo był w promocji tańszy niż zwykły, czeka na odbiór i na wiosnę będę zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W związku z czyszczeniem/przeglądem klimy musze wymienić również filtr kabinowy / przeciwpyłkowy. 

Firma w której będę czyscił proponuje mi f. marki Blue Print za 60 PLN, w innej oferują jakiś "azjatycki zamiennik" bez wnikania kto to markuje za 35 ... 

Czy w ogóle brac je pod uwagę, czy kupić coś bardziej "firmowego" - np. Valeo czy Knechta za 90 - 100 ? 

Co polecacie ? Odczuję różnicę ?

 

Mieszkam w Krakowie wiec jakośc firltracji powietrza z pyłów jest bardzo istotny ;-)

 

(Forester SG - XT 06r.)

Edytowane przez vonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oryginał Subaru za 90zł, miałem zamiennik za 50zł, miałem też zamiennik za 35zł. W zasadzie różnicy nie odczuwam.

Jedyne co to te lepsze mają zwykle tą oryginalną obudowę plastikową. Z kolei zamienniki były wykonane całkowicie z papieru na kształt oryginału.

Moim zdaniem szkoda przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oryginał Subaru za 90zł, miałem zamiennik za 50zł, miałem też zamiennik za 35zł. W zasadzie różnicy nie odczuwam.

Jedyne co to te lepsze mają zwykle tą oryginalną obudowę plastikową. Z kolei zamienniki były wykonane całkowicie z papieru na kształt oryginału.

Moim zdaniem szkoda przepłacać.

te bez plastikowej obudowy da się szczelnie zamontować ? żeby "bokiem" powietrze nie przepływało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...