Jump to content

Stuki z zawieszenia podczas skręcania

sc00by
 Share

Recommended Posts

witam

piszę ponieważ nie wiem co i gdzie mam szukać a chodzi o stuki przy skręcie np na skrzyżowaniu w lweo czy w prawo, kiedy jest komplet pasażerów stuki są nawet przy delikatniejszym skręcie. Problem w tym że byłem w dwóch serwisach jeden niby zajmuje się tylko subaru, a drugi to ogólny ale maja dobry sprzęt do robienia przeglądów a więc tę wytrząsarkę, itp...  koleś z breszką wbił się pod auto opukał i ponaginał każde łączenie i nic, w obydwu stwierdzili że zawieszenie jest jak najbardziej OK żadnych luzów itp... więc co to może być ?

Edited by sc00by

Byłem dzisiaj pod Tesco no dużym parkingu i próbowałem na skreconych do przodu, do tylu, szybciej wolniej i nic, dopiero puka pod dużym obciążeniem jak np skrzyżowaniu ostro skręcam lewo czy prawo, żeby zdążyć b S zielonym. Lub kiedy auto jest mocno załadowanie 4 osoby to przy wolniejsze jeździe tez... Czy jakiś dobry mechanika może sprawdzić czy to wiskoza bez rozbierania połowy auta?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 4

Wiskoza się będzie odzywała przy prędkościach i manewrach parkingowych niezależnie od obciążenia,czasem będzie głośniej na zimno,po rozgrzaniu może być cisza.

U Ciebie niech dobrze sprawdzą łączniki staba i jego mocowania,jeśli luzy są małe,to po podniesieniu auta na podnośniku mogą być mało wyczuwalne,uwidocznią się i zyskają "fonię" właśnie pod obciążeniem.

Istnieje też możliwość pracy sprężyny na mocowaniach,może się obracać pod wpływem obciążeń i stąd stuki przy małych prędkościach i dużym skręcie kół. 

stuki po dziurach i przy skrecie ? przerabiałem temat kilka dni temu w wrx 2003 . i wymieniłem sworznie dolne oba cena 105 zł, i łaczniki stabilizoatora cena 140 zł . pomogło. dodam ze na szarpakach wyszła tylko gałka dolna ;/

• 4 months later...

Odgrzebuje temat, ostatnio zauważyłem, że przy szybszym, prawym zakręcie z tyłu (tak mi się wydaje) dochodzą do mych uszu dziwne stuki. Dzieje się tak również przy jeździe prosto na mini nierównościach, bo znowuż przy wolnym pokonywaniu wybojów przy dojeździe, np.: nad rzeczkę na rybki  :D  już tego nie słyszę. Ktoś mi podpowie co to może być zanim obadam to organoleptycznie od spodu?

Miałem identyczne objawy i okazało się że łącznik stabilizatora.

Edited by abecer

Jesteście pewni, że w wannie NA jest z tyłu stabilizator? Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że nie ma i jest tylko z przodu, a pod auto z racji braku czasu jeszcze nie zaglądałem.

Edited by dexter4127