Skocz do zawartości

Subaru nie odpala , kręci rozrusznikiem


Wojciech Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem, 3 dni temu zapaliłem auto normalnie przestawiłem w inne miejsce , podłaczyłem aku do ładowania , dzień później przychodzę (ładowałem aku 12 godz) Odpinam prostownik. Wsiadam do auta próbuje zapalić i nic rozrusznik kręci a auta nie chce odpalić , kilka prób było już myslałem że mam słaby aku podłaczyliśmy drugi przez kable i można tak kręcić i nie odpali :D Wiecie co to może być.

 

1. Paliwo dostaje sprawdzaliśmy

 

 

Dzisiaj mechanik podjedzie i spróbujemy na pych jak odpali to mówił że jakiś czujnik padł ale nie pamiętam. Czy mozna subaru lekko na pych spróbować czy to zła opcja ?

Edytowane przez Prezes912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik kręci i zazębia ?? czy kręci ale nie zazębia i leci luzem ??  może puknij go lekko to zazębi :)

 

może padł włącznik elektromagnetyczny 

Edytowane przez pit87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może faktycznie on kręci ale nie tak jak trzeba :D młotkiem go lekko pyknac przy odpalaniu ? Obejrzymy tozrusznik i opcje na pych jak nie to się odezwe tutaj

 

 

2. Sprawdzimy świecie i przewody zapłonowe

Edytowane przez Prezes912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak , pasek się rusza(ten rozrządu) auta tak jakby chciało zapalić ale nie może :D

 

 

4. Akumulator po podłaczeniu miernika ma 10,7 volt czy jakoś tak to się pisze mozliwe że dlatego nie chce odpalić nawet podłaczając dodatkowy przez kable ?

Edytowane przez Prezes912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo zalałem za 50zł i wlaliśmy :D

 

mój aku jest na padnięciu chyba ale podłaczamy drugi mocny przez kable i kręcimy i lipa nadal. Nie wiem albo ten moj aku taki że daje słaby prąd

 

5. i Obroty tak jakby wskakiwały bo wzkazówka się rusza.

Edytowane przez Prezes912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masę daliśmy na silnik to też nie zapalało. Przyjedzie to obejrzymy świece.

 

 

Najlepsze jest to, że auto mi zapaliło tylko przestawiłem na ładowanie aku, i już po tym lipa to nie może być coś poważniejszego przyjechałem może 5metrów bliżej okna

Edytowane przez Prezes912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręcisz świece to się okaże co i jak.

Będzie wtedy widać, czy paliwo dochodzi bo to, że ty go wlałeś nie znaczy, że dochodzi on do komory spalania. Równie dobrze mogła paść Ci pompka paliwowa jeżeli wcześniej było mało paliwa (spaliła się) lub tak jak koledzy piszą masz problem z elektryką (świece nie dają iskry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nic nie bede stawial, ale dam rade na przyszlosc: Jak juz musze przestawic auto, zwlaszcza gdy jest zimno to zawsze zrobie kilka km zeby nie gasic go zanim sie zagrzeje.

A juz najbardziej mi sie podoba jak moja sasiadka przez minute kreci swoje punto, a jak juz z trudem odpali po podjezdza 20 m pod klatke i gasi, bo cos tam pakuje przez 30 s i znowu odpala ;) A pozniej sie dziwi, ze akum jej umiera i wszystko sie sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A juz najbardziej mi sie podoba jak moja sasiadka przez minute kreci swoje punto, a jak juz z trudem odpali po podjezdza 20 m pod klatke i gasi

 

niestety niektórzy myślą, że jak zgaszą auto przy zamykanu/otwieraniu garażu/bramy, czy przy pakowaniu własnie to oszczędzą paliwo.

Nie dość, że nie oszczędzą bo przy rozruchu idzie więcej niż przez tą chwilę to jeszcze niepotrzebnie katują rozrusznik i cały silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku nowy zamontowany (oczywiście nie obyło się bez przerabiania kabli od nowa bo plus i minus były inaczej), przeczyszczone wszystkie masy, do tego nowe klemy auto pali na dotyk czy zagrzany czy zimny więc narazie chyba problem minał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...