Skocz do zawartości

Rejestracja "anglika" bez przekładki od 1 stycznia 2015


valdiiaga

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiecie na ile realny jest temat rejestracji aut z kierą po prawej stronie?   http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rejestracja-anglika-w-Polsce-juz-od-2015-roku-7219071.html    Nurtuje mnie to od dobrych dwóch lat. Zastanawiam się jeszcze jak podejdą do tego firmy ubezpieczeniowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta z GB sa strasznie tanie. Jezeli tak sie stanie w Polsce trzeba bedzie wprowadzic ruch lewostronny bo w niedalekiej przyszlosci  aut z kierownica po prawej stronie zacznie jezdzic wiecej niz tych z kiera po lewej. Mam nadzieje ze firmy ubezpieczeniowe wprowdza gigantyczne stawki ubezpieczen dla aut z GB tak aby ich kupno nie bylo az tak oplacalne. Auta z kierownica po prawej stronie w ruchu prawostronnym sa poprostu niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, nie ubezpieczyciel nie ma sposobu żeby zaszeregować auto jako z kierownicą po prawej stronie i podnieść składkę. Trzeba by wprowadzić odpowiedni zapis w dowodzie rejestracyjnym bo inaczej nie jest to wykonalne, a raczej panom posłom nie będzie zależeć żeby taki zapis wprowadzić. Także koło się zamyka i może być tak, jak Karas pisze że za parę lat będziemy jeździć "środkiem" bo aut będzie pół na pół albo i większość anglików.

Edytowane przez AndrewKR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim mnie bedzie stać na R32 to już bedzie karkowozem jak w UK :angry:

sciagne:

3997736315_8bd5e567d8.jpg

 

:wub:

 

nie sledze tematu od jakiegoś czasu ,ale tez słyszałem że mają [edycja moderatora] dowalić takie ubezpieczenie ze nam sie skutecznie odechce

Edytowane przez aflinta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam nadzieję, że nie będziesz tym jeździł po polskich drogach. 

 

 

Auta z kierownica po prawej stronie w ruchu prawostronnym sa poprostu niebezpieczne.

 

Ciekaw jestem ilu krytykujących miało kiedykolwiek okazję pojeździć "anglikiem". Myślę też o ile może być niebezpieczniejsza 5 letnia, bezwypadkowa skoda z kierą po prawej, od 18-letniego powypadka z kierownicą po lewej...

 

Jestem podobnego zdania, co premo:

 

 

 

No i super, w koncu
 

 

Nie, żebym bym wybitnym zwolennikiem aut z Anglii, po prostu uważam, że:

1. To ja powinienem mieć prawo wyboru;

2. Chcę mieć okazję legalnie poupalać jakimś anglikiem na torze...

 

Niestety jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że pewna ilość takich aut trafi w ręce nieodpowiedzialnych palantów, którzy dotąd wykańczali na raty jakieś starsze auta, męcząc je pseudonaprawami przy pomocy najtańszych zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to, ale z drugiej strony żal mi naszego kraju, bo cały śmietnik z UK trafi na nasze drogi, tak jak to było w przypadku aut z Niemiec, Holandii itp.

Po cichu mam nadzieję, że ubezpieczalnie dowalą takie stawki, że będzie to opłacalne jedynie przy autach + 50 tys pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ilu krytykujących miało kiedykolwiek okazję pojeździć "anglikiem". Myślę też o ile może być niebezpieczniejsza 5 letnia, bezwypadkowa skoda z kierą po prawej, od 18-letniego powypadka z kierownicą po lewej.

nie mialem okazji jezdzic ale mialem okazje spierdzielic do rowu przed idiota wyprzedzajacym anglikiem jadacym naprzeciw-mial zolte blachy z duzymi czarnymi literami z tylu  tylko to zapamietalem ale odczytac nie zdarzylem bo uciekl. od tamtej pory jestem absolutym przeciwnikiem aut z kiera po prawej stronie. Napewno tez zmienisz zdanie jak spotka Cie albo kogos z twoich bliskich podobne zdarzenie drogowe  jak te auta pojawia sie w duzych ilosciach na Polskich drogach

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zolte mial z tylu . Jak tylko sie zatrzymalem, wysiadlem chcac zapisac tablice rejestacyjne delikwenta ale byl juz za daleko zebym mogl odczytac.

Najgorsze  jest to ze nasi rodacy lubuja sie w imporcie zagranicznych szrotow a auta z GB kosztuja grosze. Bedzie sie dzialo :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tym problemem poradziły sobie inne państwa UE, w których można mieć LHD i RHD ? 

Jakoś podołały z problemem. Szkopuł w tym, że Polacy to niezbyt bogate społeczeństwo, a samochody w stosunku do zarobków są dość drogie, więc może nas zalać fala taniego ,szpachlowanego rzęcha z UK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak z tym problemem poradziły sobie inne państwa UE, w których można mieć LHD i RHD ? 

Jakoś podołały z problemem. Szkopuł w tym, że Polacy to niezbyt bogate społeczeństwo, a samochody w stosunku do zarobków są dość drogie, więc może nas zalać fala taniego ,szpachlowanego rzęcha z UK :)

 

Bardziej mi chodziło o to, czy np. w UK stawki za ubezpieczenie LHD są dużo wyższe niż dla RHD i analogicznie, czy np. w DE pojazdy RHD są obarczone wyższymi opłatami za ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieję, że nie będziesz tym jeździł po polskich drogach. 

 

 

Auta z kierownica po prawej stronie w ruchu prawostronnym sa poprostu niebezpieczne.

 

Ciekaw jestem ilu krytykujących miało kiedykolwiek okazję pojeździć "anglikiem". Myślę też o ile może być niebezpieczniejsza 5 letnia, bezwypadkowa skoda z kierą po prawej, od 18-letniego powypadka z kierownicą po lewej...

 

Jestem podobnego zdania, co premo:

 

 

 

No i super, w koncu
 

 

Nie, żebym bym wybitnym zwolennikiem aut z Anglii, po prostu uważam, że:

1. To ja powinienem mieć prawo wyboru;

2. Chcę mieć okazję legalnie poupalać jakimś anglikiem na torze...

 

Niestety jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że pewna ilość takich aut trafi w ręce nieodpowiedzialnych palantów, którzy dotąd wykańczali na raty jakieś starsze auta, męcząc je pseudonaprawami przy pomocy najtańszych zamienników.

 

Poruszałem się kilka razem anglikiem tylko, że w krajach z ruchem lewostronnym. Jak masz zamiar bezpiecznie wyprzedzać na drogach krajowych lub w mieście ? 

 

Życzę Wam aby dowalili takie ubezpieczenie aby nie było to opłacalne. 

 

POLAK POTRAFI :D i to lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napewno tez zmienisz zdanie jak spotka Cie albo kogos z twoich bliskich podobne zdarzenie drogowe  jak te auta pojawia sie w duzych ilosciach na Polskich drogach

 

Niejednokrotnie byłem uczestnikiem takiego zdarzenia z samochodem z kierą z lewej. Ponieważ często jeżdżę sam, przez takie zdarzenia wylądowała u mnie w aucie kamerka. Czy to znaczy, że powinniśmy zrezygnować z jeżdżenia autami? Debil pozostanie debilem, obojętnie jakim autem pojedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poruszałem się kilka razem anglikiem tylko, że w krajach z ruchem lewostronnym. Jak masz zamiar bezpiecznie wyprzedzać na drogach krajowych lub w mieście ? 

 

Jeździłem "europejczykiem" w Anglii, i "anglikiem" na kontynencie. Obojętnie czym i jak jeżdżę, zawsze kieruję się zasadą: NIE WIDZĘ - NIE WYPRZEDZAM. Proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci sprawdzilem. W przypadku mojego samochodu nie ma roznicy w cenie ubezpieczenia (uk, ta sama firma). Odniose sie jeszcze do wyszpachlowanych szrotow i samej jazdy rhd. Wiec nie sadze by zalala nas fala wysxpachlowanych szrotow, gdyz takie w uk distaja kategorie i nie maja prawa rejestracji. Co do jazdy to proponuje najpierw pojezdzic a potem sie wypowiadac, ja jezdzilem i w uk i w pl rhd i roznicy nie widze. A debili wypadajacych na czolowke nie brakuje i w autach z kierownica po lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...