Skocz do zawartości

Brak mocy, szarpie Forester 2010r. 2.0 NA EJ20 66 000 km


pompik

Rekomendowane odpowiedzi

Znam przypadek forka ej20 2007 ktory po 2 latach walki z dziura w obrotach i checkiem otrzymal lpg i problemy na lpg znikly....

U mnie tak było - silnik EJ20F. Już na gwarancji pojawił sie problem mulenia (ok rok od kupienia samochodu). Wtedy serwis jakoś sobie radził, mówili że robią update softu i pomagało na ok rok / pół roku. Po gwarancji ratowałem się resestem kompa, też pomagało na jakiś czas, w sumie to ASO pewnie robiło dokładnie to samo, bo problemu nie udało im się rozwiązać w moim forku. Po ok 5 latach użytkowania auta założyłem LPG i problem zniknął jak ręką odjął. Jeździłem prawie 2 lata na LPG i cisza, ani razu nie zamulił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze nie mozna tez wrzucac wszystkiego do jednego worka, tak jak kolega napisal powyzej. 2007 a 2010 to jednak inne sterowanie itp. W starszych modelach faktycznie tylko knock sensor mogl zalogowac stukowe, a teraz jest to bardziej skomplikowane. Mam nadzieje, ze wymiania wtryskiwaczy pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

Wciąż czekam na wtryskiwacze, są trudno dostępne i jeden jest jeszcze w produkcji, a w międzyczasie walczę z pompą wtórnego powietrza która padła... Będę relacjonował jak coś się zmieni na bieżąco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Sorry, ze sie nie odzywalem, ale nie bylo mnie w kraju i zarobiony jestem generlanie, co nie oznacza, ze sprawy nie zglebialem intensywnie. Problem jest prawie ogarniety poprzez dwa niezalezne rozwiazania, ale nie zostaly one przeze mnie do konca przetestowane, dlatego tez nie chce wychodzic przed szereg i obwieszczac zwyciestwa. Definitywnie poznalem zrodlo i nature problemu dzieki wielu pomocnym ludziom, ale nie jestem jeszcz pewny remedium. Obawiam sie rowniez, ze piszac tutaj wiecej zlamalbym regulamin niniejszego forum i dostal bana, czego nie chce, tak wiec prosze o cierpliwosc i obiecuje, ze podziele sie wnioskami jak tylko bede ich pewien. Jest duza szansa na 100% sukces, a problem nie jest na tyle unikatowy, zeby nie bylo go mozna zidentyfikowac i rozwiazac, dlatego tym bardziej jestem zaskoczony postawa Subaru. 

 

Tak czy siak glowy do gory i prosze o troche cierpliwosci. Zainwestowalem duzo czasu i wlasnych pieniedzy w "dochodzenie", wiec obiecuje ze nie odpuszcze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...