Skocz do zawartości

bierze olej


maciejka69

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zatem szacun. Forka rozpędziłem w D do 180 km/h (wg GPS) i to był chyba jego max, to i tak nieźle biorąc pod uwagę kształt zbliżony do pianina. Za to mój XV pewnie by się rozpadł przy tej prędkości więc nie zaryzykuję ;)
  moj sie nie rozpadl twoj tez nie powinien aczkolwiek jazda z wiekszymi predkosciami xv nie nalezy do przyjemnych ze wzgledu na glosnosc w kabinie ( W skodzie yeti jest ciszej :) )  spoboj stestowac v max jadac w trybie manualnym-sterujac cvt manetkami kazdy bieg do czerwonego pola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>ketiv musialbys sie spotkac / wymienic informacjami z innym uzytkownikem XV sbd- wlasciwie to najwiecej xv wlasnie z sbd widuje na drogach szkoda ze uzytkownicy nie udzielaja sie na forum. dla sbd osiagniecie 200 nie powinno byc zadnym problemem -pierwszy lepszy filmik z netu</p>

<p>

(przy pomyslnych wiatrach pewnie poszedlby wiecej bo widac ze jest moc )</p>

<p>(tu akurat forek ktory ze wzgledu na gabaryty powinien miec osiagi gorsze niz xv )<br />

<p>co do spalania to twoj cos chyba za duzo pali chociaz wiem ze zdarza sie ze auto autu nie rowne . Jak bede jechal jakas autostradka to tez nagram jakis filmik. Tak czy siak osiagi i spalanie (8,5- 9 litrow na 100km przy jezdzie ze stala 140km/h) w XV jak na 150 konnego kompkata ( XV to przeciez podniesiona impreza czyli auto segmentu Hondy civic itp) sa raczej mocno srednie. Nie zebym narzekal bo rozumiem ze staraty na napedzie oraz wieksze opory ze wzgledu na podwyzszone nadwozie moga zabierac osiagi ale xv moglby sie  lepiej zbierac - taki 2.0dit bylby rewalacyjnym autkiem. Sory za OT

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy manualnej skrzyni lepiej to to sie rozpedza -kazdy bieg krecisz do odcinki i przelaczajac na kolejny masz  wieksza predkosc i wyzsze obroty na danym biegu przez co silnikowi latwiej jest sie wkrecic na wysokie obroty przy ktorych ma moc i  na ktorych uzyskuje v maxa :)  .U mnie zaden rezonans nie wystepuje ( moze dlatego ze mam dopiero troszke wiecej niz 10k km ) - moze warto udac sie z tym do ASO??? dobra koniec OT bo to temat o olejach jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się off zrobił.

Kończąc z mojej strony. Nie wrzuciłem tematu dlatego, że mi się nudzi albo mam jakieś imaginacje.

W ciągu ostatnich 12 lat 5-cioma różnymi samochodami zrobiłem w sumie 600-700 tys. km. Żaden nie brał oleju między przeglądami na tyle żebym musiał dolewać. Wszystkimi jeździłem od początku ich życia i tylko dlatego stwierdziłem, że taka sytuacja w nowym samochodzie jest (przynajmniej dla mnie) dziwna.

Dzięki za opinie i uwagi. Widocznie Subaru Forester tak ma, że bierze więcej oleju niż inne auta, albo ma na tyle niski poziom standard, że łatwo go przekroczyć. Swoją drogą jest to pierwszy samochód od dawna, który prosi o serwis raz na 15 tys. km. Poprzednia Insignia była serwisowana raz na 30 tys. km i nigdy żadnego oleju ponad normę nie brała

O ile wiem nie ma potrzeby serwisowania Forka raz na 8 000 km, chyba że ktoś tyle robi w roku ;) Być może dlatego nie stwierdził ubytku. Ja w roku robię 40-50 tys. Forkiem 90% w trasach z prędkościami 100-160 kmh, a więc jak najbardziej książkowymi, nie wymagającymi chyba jakiś wyjątkowych smarowań, bez żyłowania, bo uważam, że to nie do tego samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednego silnika PSA w tym samym aucie są 2 różne bagnety. Różnią się długością pomiędzy min i max. Ten "dłuższy" jest opisany w serwisówce jako "serwis olejowy longlife co 30.000 km", ten krótszy: "serwis olejowy 15.000 km" ;-) Może trzeba nalać więcej oleju, wtedy nie zabraknie pomiędzy wymianami ;-) I jak widać 1 cm oleju więcej nie szkodzi sinikowi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...