Skocz do zawartości

W oczekiwaniu na LEŚNIKA 2.0 XT MY14


promil_one

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To jak w forku trzeba zimówki kupować na Polski klimat, to powinien u nas być chyba wypuszczany na typowo letnich a nie wielosezonowych.

 

 

Te opony mają z założenia dawać sobie radę na luźnych nawierzchniach, czyli tam, gdzie Forka naturalne miejsce :)
Dokładnie tak jak pisze @@sjak, Opony które nadają się w teren oznaczone są M+S i uznawane jako wielosezonowe. W wolnych ssakach są to Yokohama Geolandar (montowane również w najbardziej terenowej wersji Jeepa Cheeroke - Trailhawk).

Ja jeszcze oponek nie zmieniłem - poczekam do połowy listopada  - chcę właśnie sprawdzić jak sobie radzą na białym w porównaniu z zimówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Geolandary pierwszej zimy w moim OBK. Nie polecam. Niewiele lepiej niż na normalnej letniej. Przepaść do zimówki ogromna

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

 

Może niewiele, ale jest jednak wyraźna różnica - pewnie wynika z trochę innej (miększej) gumy. Jak miałem kiedyś na lato Geolandary, dawały sobie radę w pierwszych dniach zimy. Przez to w zeszłym roku, już na letnich Pirelli, nie spieszyłem się z wymianą na zimówki i potem jak trochę oblodziło musiałem zawracać do domu, po wyjeździe do pracy, z duszą na ramieniu czy dojadę w całości  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Także do czasu dostarczenia zimówek będę testował Bridgestony.

 

 

Bridgestony zapomnij kaszanka na zimę przy najmniej dla mnie.
Dobrze Panowie, ale najpierw musi jeszcze spaść śnieg aby to sprawdzić - a póki co zapowiada się kolejna ciepła zima, a na pewno listopad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestony zapomnij kaszanka na zime przy najmniej dla mnie. Osobiście używam Michelin Alpin 5 nowe do nowego :)

Ale to nie zimówki tylko te fabryczne całoroczne. Na zimę założę to co dostanę od dealera. Nokiany albo właśnie bridgestone ale stricte zimowe a nie całoroczne. Co do michelinów mam mieszane uczucia. Dwa razy podchodziłem do tej marki i dwa razy było tak sobie. czego nie moge powiedzieć o goodyear ultra grip - rewelacyjne oponki niezależnie od generacji. Może trwałość mają krótka ale do drogi lepią się jak szalone.

 

Pozdrawiam, promil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedną zimę przejeździłem na oponach "zimawych" czyli terenowych, całorocznych (goodyear duratrack) i było nieźle, a drugiej zimy, jak opony nie były już takie ostre, szybciutko zmieniłem na prawdziwe zimówki - drastyczna poprawa. (a te duratracki to i śnieżynkę mają i lamele i nawet otwory na kolce). Ja już zmieniłem Bridgestony (oryginalne) na Bridgestony zimowe (LM80evo). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziś zaciekawiła kwestia podawanych katalogowo przyspieszeń. Sprawdziłem swój "żonowóz" ze Skodą 3,6 (teoretycznie szybszą). Do 160 byłem o długość z przodu, dalej ... zaczęła się bardzo nierówna droga, i byłem jeszcze bardziej z przodu :biglol:

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż powolny objazd Polski zakończony. W 1,5 dnia objazdu cmentarzy zrobiłem 900km.  W trybie emeryt mode nie przekraczając 3 tys rpm i przy prędkości podróżnej około 120km/h autko wypiło 8,6 l/100km (3 osoby na pokładzie i w bagażniku słoiki - w jedną stronę puste :):):):)) . 90% przebiegu to trasa. Ach powiem szczerze - w tym aucie zachwyca mnie wszystko. CVT miodność. Nawet to fabryczne radio/nawigacja jest całkiem ok. Ładnie zgrały mi się kontakty, da się sterować muzą w aplikacji deezer w telefonie (i zmiana utworów i głośność). Mapy faktycznie już leciwe, ale samo działanie navi raczej ok. (i tak zawsze używam navi w telefonie - googlemaps z włączonym w tle janosikiem). Fotele faktycznie bocznie mogłyby trzymać lepiej ale jakimś problemem specjalnym to dla mnie nie było. Poza tym fotele są wygodnie (i dla mnie i dla żony) W accordzie może były lepiej wyprofilowane, ale pozycja była inna (bardziej leżąca), a ta tutaj daje znaczący wzrost komfortu podróżowania. 

 

Tiho - w grodzisku to nie ja.

 

Załączam dwie szybkie fotki (trochę ciemno było ale pro sesja jeszcze forka czeka:))

for2.jpg

 

 

for3.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacja Promil, wygląda naprawdę bardzo fajnie w ten perłowy kolor.

 

Co do mapy to naprawdę nie wiem czy są lepsze od Volvo! :) Z którego roku są? To jest najnowszy update: https://subaru-eu.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?view=item&salesPackageCode=100427; jak nie są to ich poproszę o kupon/voucher na ten nowy "release".

 

Pozdrawiam,

 

Tiho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...