Skocz do zawartości

PC - do gier


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz kiedys grac na trzech monitorach, to potrzebujesz zestawu, ktory uciagnie dwie karty graficzne. Dobra plyte, zasilacz z zapasem mocy na dwie karty typu 780ti i obudowe, ktora to pomiesci i bedzie miala dobry przeplyw powietrza. Wieksze wentylatory sa cichsze, 12-14cm to odpowiedni rozmiar.

Dokładnie, warto pomyśleć o 2 kartach :)

bardzo dużo ludzi zaniedbuje wybór zasilacza a to jednak musi być coś konkretnego, co nie padnie pod większym obciążeniem,

SSD na systemowy fajna opcja, będzie śmigać

RAMu jak mocy, nigdy nie jest za dużo :D

I tak jak już ktoś wcześniej napisał o procku, można kupić jakiś gruby i7, ale do gier raczej nie ma sensu

klawiatura i mysz - jak to mają być faktycznie same symulatory to brać jakieś wygodne bez kabli i spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym sugerował zestawy z polecanych wyżej za ok. 4500 tys z kilku powodów:

1. W droższych wzrost wydajności jest mały

2. Rozbudowa w przyszłości przy obecnej polityce producentów płyt głównych (w praktce tylko Intel się obecnie liczy) - nie ma sensu. Nowsze procesory będą wymagały nowszych płyt z nowsza podstawką. Tak więc - sprzedasz i kupisz nowe.

3. Dwie/trzy karty graficzne to wcale nie znaczy wydajność 2x wyższa, a najczęściej 20-80% + problemy techniczne (mikroprzycięcia itp - powód do frustacji, choć technologia wciąż dopracowywana). W praktyce pewenie pozbędziesz się karty graf. i za 2-3 lata kupisz 3 x wydajniejszą, w nowszym procesie technologicznym, pobierającą mniej prądu

4. Zestaw bardzo wydajny (i7 + dwie grafy) = dużo ciepła = duży hałas pomimo dobrego chłodzenia (w obciążeniu)

 

Nie padło tu jedno z najważniejszych pytań jakie na forach komuputerowych się pojawiają - czy będziesz podkręcał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy będziesz podkręcał?

 

hmm ja z pewnoscia nie , bo nie mam o tym pojecia , dlatego chce kupić sprzet z przyszłoscia , 7 czy 8 lat temu kupiłem hi-end na owczesne czasy , i do tej pory działał bez zarzutu , tez wydałem wtedy z 7k. ale teraz juz niedomaga , ale dalej mam karte muzyczna z wyjsciem optycznym , super zestaw głosników Logitecha 5.1  wtedy kosztował ok 1200zł i nie mam zamiaru go zmieniać , bo dobrze działa . 

Teraz pytałem czy aby nie rozbudować tego co mam , okazuje sie ze to prawie nie mozliwe , bo wszystko praktycznie wymaga wymiany i nie jest nic kompatybilne 

Ale mam do Was jeszcze jedno pytanie , ktoś mi napisał żebym rozważył instalację WIN7 na MacPro bo takiego uzywam ostatni model z Retiną , ma to sens ? 

Dodam że gry w ktore chce grac dzialaja tylko pod windowsem :(

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz grać w gry działające na windowsie, to raczej trzeba go zainstalować :) afair to wtedy na maku i tak zostają dwa systemy, pracować możesz na macos a do grania będzie windows...

 

to jest zrozumiałe ze go musze zainstalować , pytanie brzmi czy to jest sens i czy MC podoła temu . Na jakimś innym laptopie zainstalowałem DTM EXPERIENCE 2013 i po poł godziny grania  sie przegrzewa i wiesza …… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sugeruje założyć sobie jakiś budżet wejść tam:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2014

wybrać to co pasuje i zakupić w morelach z opcją złożenia i dostawy do domu.

Znam ludzi co robią te zestawienia na i mają kapkę pojęcia o tym - można im zawierzyć.

Co do dysków to SSDek na system i podstawowe programy + HDD na gierki, filmy itd.

 

Maka odpuść, instalowanie na tym windowsów to całkowity bezsens, ten sprzęt jest zoptymalizowany pod iOS, wcale nie grzeszy jakąś potężną wydajnością.

Edytowane przez slavok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Maka odpuść, instalowanie na tym windowsów to całkowity bezsens, ten sprzęt jest zoptymalizowany pod iOS, wcale nie grzeszy jakąś potężną wydajnością.

 

I na taka odpowiedz czekałem :)

 

A tak całkiem BTW , to niestety , jak jestem fanbojem ;) Apple , i mam 2x Ipad mini retina , 1x Ipad2 , 2 Iphony 4 i 5 , + Macpro, to niestety , telefony i Ipady ok , laptop niestety kupa , nie moge sie przemóc , a mam prawie rok . Wole jednak sprzet  z win , z MC jest dla mnie ze wszystkim problem , od czcionki , po polskie znaki, brak office , i innych …. niestety dla mnie kupa :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo maki nadają się dla grafików jedynie chyba. Jak stacjonarny do pracy i gier to jedynie PC. Wiem co mówię, posłuchaj informatyka z kilkunastoletnim stażem :)

 

W tej chwili jeżeli chcesz pograć na tym sprzęcie, i nie chcesz przepłacić bierz coś na Intelu i5 - 4690K, lub bez K, pare złociszy taniej niż i7. W grach nie zauważysz różnicy czy to będzie i5 czy i7. Do tego płyta, polecam MSI z komponentami Military Class, chodzą stabilnie 24/dobę, sprawdzone.. nie wyrzucaj na płytę więcej niż 400 PLN.

Zainwestuj w kartę graficzną, ale na boga, nie w 780Ti... to kosztuje prawie 3tyś... a za rok kupisz to za parę stówek... GTX 760 czy 770 wystarczy w zupełności żeby pociupać we wszystkie, absolutnie wszystkie gierki. I kosztuje 2tyś mniej...

Dorzuć do tego 2x8 GB pamięci, dysk SSD - wg mnie w zupełności wystarczy 256 GB wsparte tradycyjnym dyskiem HDD powiedzmy 2 TB... Nie zapchasz tego przez następne trzy lata..

Zasilacz - grunt żeby był ciężki, im cięższy tym lepszy :D Obudowe niech wybierze kobieta... :)

 

Sprzęt komputerowy ma to do siebie że niestety bardzo szybko się starzeje. I to co dzisiaj wchodzi na rynek jako zupełna nowość, wyceniane jest na wyrost i szybko spada na wartości. Więc jak ktoś ci wciska nowości, bo niby są mega wydajne, to po prostu chce zarobić na tym.

Aha, i nie łudź się że nawet najnowszy sprzęt będzie spełniał wymagania gier za parę lat. Nie ma bata, trzeba modernizować :)

 

Aaaaa, i windowsa bierz 8.1. 7-emka jest passe... :D

Edytowane przez palmall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sugeruje założyć sobie jakiś budżet wejść tam:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2014

wybrać to co pasuje i zakupić w morelach z opcją złożenia i dostawy do domu.

Znam ludzi co robią te zestawienia na i mają kapkę pojęcia o tym - można im zawierzyć.

Co do dysków to SSDek na system i podstawowe programy + HDD na gierki, filmy itd.

 

Maka odpuść, instalowanie na tym windowsów to całkowity bezsens, ten sprzęt jest zoptymalizowany pod iOS, wcale nie grzeszy jakąś potężną wydajnością.

 

 

Jeśli Slavok to Slavok z PurePC (a tak jest) to dobrze prawi - skorzystaj z ww. zestawów, zamów w Morelach, będzie ok. Ja również się pod tym podpisuję, niejeden tą ścieżkę przetestował.

 

Kolega wyżej również ma racjonalny punkt widzenia, jedyne z czym bym się nie zgodził to zasilacz "im cięższy tym lepszy", to się troszkę zmieniło - patrz na klasę wydajności, najwydajniejsze jednostki nie potrzebują już ciężkich radiatorów

 

Kup zestaw za ok. 4 kloce a resztę przebaluj - to najrozsądniejsza opcja

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maka odpuść, instalowanie na tym windowsów to całkowity bezsens, ten sprzęt jest zoptymalizowany pod iOS, wcale nie grzeszy jakąś potężną wydajnością.

I na taka odpowiedz czekałem :)

 

A tak całkiem BTW , to niestety , jak jestem fanbojem ;) Apple , i mam 2x Ipad mini retina , 1x Ipad2 , 2 Iphony 4 i 5 , + Macpro, to niestety , telefony i Ipady ok , laptop niestety kupa , nie moge sie przemóc , a mam prawie rok . Wole jednak sprzet z win , z MC jest dla mnie ze wszystkim problem , od czcionki , po polskie znaki, brak office , i innych …. niestety dla mnie kupa :(

Carfit, a kto Ci powiedział że na Mac-a nie ma Windowsa ?

Wszystko jest co potrzeba. Na używam obu systemow - do pracy Lenovo z WIN7, poza pracą MacPro. Lenovo z WIN7 tylko dlatego że systemy firmowe pisane dla WIN. Prywatnie zdecydowanie wolę Mac-a.

Co do kompa do grania - w temacie pamięci RAM - moim zdniem 16GB to absolutne minimum, 32 nie zaszkodzi. Popatrz na max. Prędkość jaką płyta obsługuje idź maksymalnie w tym kierunku ale jednocześnie patrz na parametr "case latency" czyli opóźnienia - im mniej tym lepiej. Realnie powinieneś bez problemu znaleźć pamięci z CL9, ostatecznie 10. Jak znajdziesz niższe (w co wątpię) to bierz.

29-go sierpnia INTEL pokazał najnowszą platformę X99 dla nowego procesora - 8 rdzeni i pamięci DDR4. Testy są już w sieci - np. na PurePC.

Ponoć sprzęt kosmos ...

Ale boję się że nie domkniesz się w 8K - sam procek ok.4 tys ...

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak całkiem BTW , to niestety , jak jestem fanbojem Apple , i mam 2x Ipad mini retina , 1x Ipad2 , 2 Iphony 4 i 5 , + Macpro, to niestety , telefony i Ipady ok , laptop niestety kupa , nie moge sie przemóc , a mam prawie rok . Wole jednak sprzet z win , z MC jest dla mnie ze wszystkim problem , od czcionki , po polskie znaki, brak office , i innych …. niestety dla mnie kupa
 

 

Office akurat jest na Maca -> http://www.microsoft.com/poland/mac

Ale to chyba jedyne udogodnienie, no można jeszcze postawić maszynę wirtualną z Windowsem, ale to się mija z celem.

Mac nigdy nie służył do grania, i nigdy się do tego nadawał nie będzie. Można próbować na tym pracować, ale po co się męczyć. Koniec kropka.

 

32Gb ramu - w sumie nie jest to koszt jakiś wielki, ale też i lekka przesada w kompie do grania, nie ma większego uzasadnienia. Gry nie będą od tego szybciej chodziły, szybciej się ładowały, ładniej wyglądały, internet nie przyśpieszy, a pasjans nie będzie sam się układał.

 

Nowa platforma Intela? No super... faktycznie, jest. Cena topowych modeli? Zabija. Gry które efektywnie wykorzystają 6 albo 8 rdzeni? Brak... póki co. Tak jak napisałem wyżej, możesz kupić mega nowoczesny jak na dzisiejszy dzień sprzęt, tyle że będzie on kosztował 150% więcej od tego który pozwoli ci na komfortowe granie w tym momencie jak i przez najbliższe dwa, trzy lata. Za dwa trzy lata i tak  obydwa rozwiązania będą co najwyżej przeciętne.

A tutaj link do poczytania o nowej platformie: 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/procesory-intel-haswell-e-plyty-x99-pamieci-ddr4-ceny-dostepnosc.html

 

Jak i następnej przygotowywanej: 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/wszystko-o-procesorach-intel-broadwell.html

 

Złóż pan zestaw który poleciłem trzy posty wyżej, będziesz pan zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie . Palmall, bez napinki :)

RAM - naipsałem że 16GB to minimum, 32GB nie zaszkodzi .

Co do X99 - napisałem że jest, INTEL pokazał ale ceny zaporowe. Pod rozwagę można wziąć przy grubym budżecie.

Moim zdnaiem , za te 2-3 lata o których piszesz, X99 będzie znacznie bardziej "żywotny i fiunkcjonalny" niż starsze platformy.

Co do wykorzystania 6 czy 8 rdzeni - zaczekaj chwilke , zaraz pojawi się masa nowego softu który skutecznie poradzi sobie z ilością rdzeni i wydajnością procka :)

Tego akurat jestem więcej niż pewien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Windows 7 żaden inny.

Ogólnie im nowszy tym lepiej bo  (w przypadku wersji pro i lepszych) zawsze można zrobić downgrade.

  

A czemu PC???

temu: 

PC typowo do gier ( same symulatory

I tak jak część tu wspomina, w przypadku gier szkoda kasy na super hiper topowy sprzęt - za rok ta sama wydajność będzie dużo taniej a po trzech latach i tak będzie to już złom. Procek z większą ilością rdzeni kup jak będą gry pod to sensowne. Chcesz mieć sprzęt na lata - kup konsolę, ale okupione będzie to innymi kompromisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spokojnie . Palmall, bez napinki RAM - naipsałem że 16GB to minimum, 32GB nie zaszkodzi . Co do X99 - napisałem że jest, INTEL pokazał ale ceny zaporowe. Pod rozwagę można wziąć przy grubym budżecie. Moim zdnaiem , za te 2-3 lata o których piszesz, X99 będzie znacznie bardziej "żywotny i fiunkcjonalny" niż starsze platformy. Co do wykorzystania 6 czy 8 rdzeni - zaczekaj chwilke , zaraz pojawi się masa nowego softu który skutecznie poradzi sobie z ilością rdzeni i wydajnością procka Tego akurat jestem więcej niż pewien
 

 

MForbi, spokojnie, nie napinam się, tylko napisałem swoje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin wspomniał, że mają to być głównie symulatory. Strzelam - -samochodówki?

 

Jeśli tak to w tej dziedzinie gry nie potrzebują super-hiper sprzętu, nawet dziś na 4letnim sprzęcie pograsz na full detalach w samochodówki.

Zobaczymy co pokaże Project Cars w tym roku, ale przypuszczam, że też jakichś cudów wymagał nie będzie.......

 

PS. Jeśli rajdówka to jedyny słuszny tytuł ma już 10 lat :D   ;)

Edytowane przez GeFo555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja sugeruje założyć sobie jakiś budżet wejść tam:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2014

wybrać to co pasuje i zakupić w morelach z opcją złożenia i dostawy do domu.

Znam ludzi co robią te zestawienia na i mają kapkę pojęcia o tym - można im zawierzyć.

Co do dysków to SSDek na system i podstawowe programy + HDD na gierki, filmy itd.

 

Maka odpuść, instalowanie na tym windowsów to całkowity bezsens, ten sprzęt jest zoptymalizowany pod iOS, wcale nie grzeszy jakąś potężną wydajnością.

 

Jeśli Slavok to Slavok z PurePC (a tak jest) to dobrze prawi - skorzystaj z ww. zestawów, zamów w Morelach, będzie ok. Ja również się pod tym podpisuję, niejeden tą ścieżkę przetestował.

 

Kolega wyżej również ma racjonalny punkt widzenia, jedyne z czym bym się nie zgodził to zasilacz "im cięższy tym lepszy", to się troszkę zmieniło - patrz na klasę wydajności, najwydajniejsze jednostki nie potrzebują już ciężkich radiatorów

 

Kup zestaw za ok. 4 kloce a resztę przebaluj - to najrozsądniejsza opcja

Jaki ten świat mały ;) szkoda tylko że forum ppc to już nie to co kiedyś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit, moze bys podal jakie tytuly obecnie cie interesuja, to sprawdzimy na czym one dobrze dzialaja.

 

Platforma sprzetowa x86 dojrzala technicznie juz wiele lat temu i obecnie nowa podstawka procesora nie daje takiego wzrostu wydajnosci jak kiedys.

Roznica wydajnosci pomiedzy pierwszym i5 (ktory ma juz piec lat) i najnowszym Haswell przy tym samym zegarze jest niewielka.

Dedykowane konsole to tez juz nie to co kiedys. Teraz za te same pieniadze mozna poskladac PC o podobnej lub lepszej wydajnosci. Przejscie PS4 i XO na architekture x86 spowoduje ze czesciej bedziemy widzieli takie same gry na PC co na konsolach. Jedynym wyjatkiem moze byc Nintendo bo oni nie pozwalaja na pisanie wersji PC swoich gier.

 

Kto powiedzial ze Mac nie nadaje sie do gier?

 

 

Carfit, moze bys sprobowal odpalic iRacing na swoim MacBooku i sprawdzil jak to dziala. iRacing pracuje natywnie na Mac OSX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jedna uwaga- poczekać z kompem miesiąc- wyjdą nowe gtx 8XX ceny pójdą w dół a nowe maxwelle ponoć będą robiły robotę.

Później i7 4790k (teraz go zajechać to problem ale za rok czy dwa będzie to wykonalne), gamingowa (niekoniecznie ale ładnie przez okno w budzie wyglądają) płytka z dobrymi sekcjami, zasilacz z gold+, szybkie ramy (8 teraz a resztę jak będą tańsze i w ogóle będą potrzebne. bo teraz BF4 czy inne tytuły wymusić 5-6giga to wyczyn).

 

A teraz antyreklama bo sam za chwilę budę składam, ale mocno się nad morelkami (a sypały się tu linki) zastanawiam (tanie części, za 1 zł składają wszystko do kupy- ale )- za dużo syfu chłopaki porobili o czym net aż tętni- problemy z zamówieniami, mega problemy z reklamacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehehe... ale carfit chce grać w RBR i Rfactor... to pójdzie nawet na telefonie:D

 

A na poważnie, dwa tytuły które faktycznie są symulatorami. Nie mają Bóg wie jakich wymagań sprzętowych. Odpalą się na byle czym współczesnym. RBR powstał przecież dobrych 10 lat temu, RF trochę po nim. Od tego czasu nic się nie zmieniło w silnikach gry. Wyglądają kanciasto, pudełkowato, wręcz z epoki Atari i Amigi, ale są mega realistyczne jeżeli chodzi o odwzorowanie fizyki.

 

Nie potrzebujesz do tych gier super nowoczesnego sprzętu. W przyszłości jedyne co może zmienić się w tego typu symulatorach to pojawienie się Project Cars - wymagania mogą być "nieco wyższe", ale też nie zabójcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin wspomniał, że mają to być głównie symulatory. Strzelam - -samochodówki?

 

Jeśli tak to w tej dziedzinie gry nie potrzebują super-hiper sprzętu, nawet dziś na 4letnim sprzęcie pograsz na full detalach w samochodówki.

Zobaczymy co pokaże Project Cars w tym roku, ale przypuszczam, że też jakichś cudów wymagał nie będzie.......

 

PS. Jeśli rajdówka to jedyny słuszny tytuł ma już 10 lat :D   ;)

 

Ehehe... ale carfit chce grać w RBR i Rfactor... to pójdzie nawet na telefonie:D

 

A na poważnie, dwa tytuły które faktycznie są symulatorami. Nie mają Bóg wie jakich wymagań sprzętowych. Odpalą się na byle czym współczesnym. RBR powstał przecież dobrych 10 lat temu, RF trochę po nim. Od tego czasu nic się nie zmieniło w silnikach gry. Wyglądają kanciasto, pudełkowato, wręcz z epoki Atari i Amigi, ale są mega realistyczne jeżeli chodzi o odwzorowanie fizyki.

 

Nie potrzebujesz do tych gier super nowoczesnego sprzętu. W przyszłości jedyne co może zmienić się w tego typu symulatorach to pojawienie się Project Cars - wymagania mogą być "nieco wyższe", ale też nie zabójcze.

 

 

Jak jednomyślnie :D:P

Niestety taka jest prawda, samochodówki nawet te najnowsze nie mają wygórowanych wymagań sprzętowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...