Skocz do zawartości

Zmiana wydechu na przelot bez remapu = awaria?


koszykbb

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie podepne pod temat

z fabrycznym kompem nie ma co uderzac w zmiane wydechu?

 

Wcześniej miałem  300 konnego GT'ka z przelotem z kwasiaka i było bardzo głośno i fajnie

 

Teraz mam  stockowego GT'ka i tylko  backbox wymieniony na remus no i jest cichszy niż mój wolnyssak.

 

Na fabrycznym kompie pewnie nic pogrzebać nie można.

 

Domyślam, się że wymiana samego tłumika niewiele zmieni. z kolei po wycięciu katalizatora mogą być problemy ze strojeniem?

 

Boje się, że jak wymienie sam tłumik końcowy  to będzie tylko  buczało bezsensownym basem bez tego "ryku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zmienionego na jakiegoś remusa hehe.

 

I jak na razie działa elegancko ładuje 0,8-0,9 bara w peaku i nic brzydkiego sie nie dzieje (chociaz mam go 2gi dzień więc ciężko powiedzieć).

 

 

Czyli na sam sound wpływa głównie końcówka? (i na strojenie też? [moderator czuwa])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby trzeba stroić po zmianie na przelot :P

Ja mam w GT sam końcowy przelot, wcześniej miałem cp też przelot. Remapu brak auto żyje. Auta xx znajomych na końcowych przelotch bez remapu też wszystkie żyją od lat. Głównie końcowy wpływa na głośność. Jak wcześniej coś powyjmujesz to zmienia się charakterystyka dźwięku, a głośność nie bardzo.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak zmienisz tylny to charakterystyka dźwięku się tez zmieni. Bo każdy ma swoją. Jeśli mając już jakiś tylny wyrzucisz np. sam center to zrobi się bardziej rasowy.

Możesz użyć np. Magnexa. Jest właśnie na graciarni. Bardzo ładnie mruczy i nie jest uciążliwy.

No albo jakiegoś Vortexa, lub czegoś podobnego jak nie chodzi Ci o mruczenie boxera tylko bulgoczący ryk :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DP 3-2,5 z katalizatorem sportowym , center przelot 2,5 tylna puszka H&S i przy remapie sprawdzane były parametry i były w normie Piotr z Mapteka powiedział że można było jeździć bez problemu nic złego się nie działo

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na sam sound wpływa głównie końcówka? (i na strojenie też? [moderator czuwa])

Na sound wpływa wszystko, ale najbardziej końcowy. 

Wymieniając cały wydech na przelotowy bez remapu się nie obejdzie, bo turbo będzie przeładowywać i w dłuższej perspektywie można sobie popsuć auto ;).

 

Invidia N1 i Blitz Nur jest tym czego szukasz ;)

Jest jeszcze Vortex, moim zdaniem najfajniejszy bo nie ryczy jak powyższe a daje ładny bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety zalozylem HKS i dla mnie za duzo basu a za mało góry (ryku) więc wraca remus:)



Kolejne pytanie apropos tłumika środkowego - tam jest lambda?

Jakbym chciał go wyciąć to pewnie mi  błąd wywali?

No i juz moze byc konieczne strojenie?

Edytowane przez Mateusz Piotrowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety zalozylem HKS i dla mnie za duzo basu a za mało góry (ryku) więc wraca remus:)

Kolejne pytanie apropos tłumika środkowego - tam jest lambda?

Jakbym chciał go wyciąć to pewnie mi  błąd wywali?

No i juz moze byc konieczne strojenie?

Polecam Helix mega przyjemny i nie męczący 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założenie MBC załatwia temat jak widać :)

 

.

Mógłby ktoś wytłumaczyć co to jest te MBC i gdzie tego szukać? Nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałem bo auto jeździ bez problemów. Niby jest na 3" przelocie (ale jeszcze dokładnie tego nie sprawdzałem), turbo trzyma seryjne 0.8 bara. Z tego co wiem to żadne remapy nie były robione. Jeśli coś takiego mam i twierdzicie że to zło to będę chciał się tego pozbyć. Wrx 06 2.5 Edytowane przez Dorsz914
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...